Skocz do zawartości
wooju

[Instrukcja] Automatyczne zamykanie drzwi B6

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

ponawiam pytanie po tym info

Wydaje mi sie że można. Bo ja mam cos takiego.

 

czyli jak aktywować automatyczne zamykanie samochodu po oddaleniu się z kluczykami? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto tez samo się zamyka jak je otworze pilotem i nie wsiadam do środka jakas chwile no ale mój seat Leon 1 tez to miał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cos to tez mam, jak po otwarciu z pilota drzwi nie otworze to sie zamyka. Chodzi mnie o zamknieciu automatycznym po wyjsciu z auta. Kurde w Citroenie Berlingo z 2010 to mam, a nie w Pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

w końcu znalazłem odpowiedni do mojego pytania temat. Otoz kumpel pojechal moim autem do Paryza na mecz ale ja nie o tym..

Posiaa Paska B7 Alltracka i byc moze bede jego posiadaczem. Na razie testuje pod jego nieobecnosc.

Do rzeczy: Dzisiaj wychodzac ze sklepu otwieram auto i otworzyly sie tylko drzwi kierowcy musialem cisnac i cisnac pilota zeby odblokowac drzwi pasazera. Po 2 zauwazylem ze ma funkcje na dotyk ale.. jak nie otworze auta to tylko kierowca lub pasazer z przodu moga otworzyc drzwi jak je dotkna, z tylu nie. Czy cos nie tak jest z zamkiem w tym aucie? Czy mozna wylaczyc jakas jesli cos jest wlaczone? Np tak zebym manualnie po prostu sie zamykal od srodka a jesli chodzi o otwieranie auta z zewnatrz to odbywalo sie normalnie? Z gory dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu ustawia się czy za 1 strzałem otwieramy drzwi wszystkie czy kierowcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhym a moglbys powiedziec jak to zmienic w menu? Nie znam tego auta

I jeszcze pytanie o otwieranie drzwi bez otwierania samochodu z pilota majac pilot w kieszeni.

Fabrycznie jest tak, ze tylko przednie tak otworzysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W menu ustawia się czy za 1 strzałem otwieramy drzwi wszystkie czy kierowcy...

 

Masz na myśli opcję "single door" ? mam to rozbudowane MFI i jest tam też coś takiego jak auto unlock. Kombinowałem, ale jakoś nie mogę dojść do ładu.

 

U mnie po włączeniu auto lock, otwarcie drzwi kierowcy nie powoduje otwarcia wszystkich drzwi, tylko muszę z przycisku na drzwiach odblokować, albo po "wyjęciu" KESSY

 

Może ktoś to dokładnie opisać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym menu (MFI > Setup > Convenience > Door open) masz opcje:

- Single Door -> wybranie tego powoduje, że pierwsze kliknięcie odblokowania na pilocie otwiera drzwi kierowcy, dopiero drugie zaraz po nim resztę

- Auto Lock -> automatyczne zamykanie powyżej 20 km/h

- Auto Unlock -> automatyczne otwieranie po wyłączeniu zapłonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ten "single door ON" decyduje tylko o otwieraniu z pilota czy o czymś jeszcze ?

 

Możliwe, że "auto unlock" otwiera tylko drzwi kierowcy po wyłączeniu ? czy ma to związek z "single door" albo moim systemem bezkluczykowym KESSY ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze mi się wydaje, jeśli masz zaznaczone ON na "single door" to dotyczy to otwierania z pilota, natomiast jeśli masz "auto lock" (który działa niezależnie od tego powyżej) i zatrzymasz się, bez gaszenia auta to z zewnątrz otworzysz tylko te drzwi, które zostały otwarte od środka.

Możliwe jest, że po zatrzymaniu (i włączonej opcji "auto unlock") nadal nie otworzą się inne drzwi niż kierowcy ale tego nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisałeś. Single lock ma wpływ tylko na otwieranie z pilota, a wszystkie drzwi otwierają na włączonym "auto unlock" dopiero po wyjęciu kluczyka (u mnie KESSY i włączeniu jednoczesnym blokady kierownicy). Otwarcie drzwi kierowcy z klamki nie powoduje otwarcia wszystkich drzwi, tylko trzeba użyć przycisku (żeby otworzyć z zewnątrz). Oczywiście każde drzwi można otworzyć od środka, ale nie sprawdzałem innych niż kierowcy, więc nie wiem czy na 1x czy na 2x (jeśli kierowcy są zamknięte). Te kierowcy otwierają się na 1x.

 

Otwieranie na 2x drzwi pasażera przy zaryglowanych drzwiach "auto lock" miałem w MINI (typowe dla BMW).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Dołączę się. Mam takie problem. Funkcje wiem jak i gdzie włączyć - wyłączyć. Ale mam inny problem. Po przekroczeniu 15km/h zamykają się drzwi. I na chwilę mrugnie przycisk zamykania w środku na pomarańczowo. Drzwi są zamknięte. Zatrzymuje się, ruszam ponownie i w drzwiach przednich pasażera jakby się znowu zatrzaskuje zamek. W dalszym ciągu nie świeci przycisk blokowania na pomarańczowo. I tak w kółko. 

Z pilota centralny działa ok, drzwi zamknięte, diody się palą. 

Co z tym nie tak ?? 

Ktoś coś poradzi ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że lekko "zwariował" sterownik drzwi.

Odłącz akumulator - minus - poczekaj kilka minut i podłącz.

Trzeba się wtedy trochę przejechać kręcąc kierownicą bo ESP  i kierownica potrzebują sygnałów z czujników.

Jeżeli nie pomoże to diagnostyka vcds i szukanie błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2019 o 19:25, konrad.p napisał:

Wygląda na to że lekko "zwariował" sterownik drzwi.

Odłącz akumulator - minus - poczekaj kilka minut i podłącz.

Trzeba się wtedy trochę przejechać kręcąc kierownicą bo ESP  i kierownica potrzebują sygnałów z czujników.

Jeżeli nie pomoże to diagnostyka vcds i szukanie błędów.

Odłączenie Aku nie pomaga. To tak jakby jakiś mikrostyk nie potwierdzał zamknięcia tych drzwi. Bo jak zamykam centralny z pilota to wszystko działa ok. Jedynie jak chce je zamknąć z przycisku w wewnątrz... To nie ma potwierdzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co pokazuje fis w liczniku - symbol auta i otwieranych drzwi?

2. Jak masz możliwość to podłącz vcds'em i przeszukaj błędy

3. Możliwe że padł wewnętrzny przełącznik i błąd się może nie pojawić. 

Edytowane przez konrad.p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój b6 przy przebiegu już ponad 500k nawaliła centralka zamku od kierowcy. Koszt nowej centralki 200 zł 3h roboty z wymianą w garażu i wszystko śmiga. 
Zamki się zamykają po przekroczeniu 15 km/h wiec jeżeli u kogoś się od razu zamyka po zamknięciu drzwi to raczej problem w ustawieniach komputera, można to sobie zrobić kupując odpowiednią kostkę do serwisu oraz np OBD eleven

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności