Skocz do zawartości
t nowak

Klapa tylna sie sama otwiera (kombi)

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak w temacie po otwarciu samochodu po chwili otwiera sie tylna klapa wysiadam chce ja otwozyc i zamknac ponownie i nic nie reaguje po kilkukrotnym szarpnieciu otworzy sie i zamknie.Podczas jazdy od czasu do czasu sygnalizuje na wyswietlaczu i gongiem ze jest nie domknieta(i tak faktycznie jest + do tego slysze zamek jak sie otwiera i zamyka).Czy jest jakis zabieg ktory mozna samemu wykonac w celu wyeliminowania tej usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz elektrycznie otwieraną klape??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,jest to normalna klapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że do zamka dostała sie woda np. podczas mycia i przymarzł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe,ale mi sie wydaje ze to wina tego micro styku czy jak go tam zwa,jutro przejade sie do mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znać co było jest z ta klapą bo ja już od paru ładnych dni z nią walcze choć teraz się uspokoiło wymieniłem już zamek lecz to nie to mam teraz zamek na zbyciu.Ja mam sedna ale może to coś podobnego na co warto zwrócić uwage.

Mi to trochę ustało jeździłem ze zdjętym boczkiem drzwi. Tam jest modół sterujący silnikiem szyby i klapą bagażnika oraz wlewem paliwa klapką dokładnie szara kostka. Czasami się otwierała.Później odczepiłem drugą kostke zupełnie od drzwi kierowcy tą co jest pod gumowym fartuchem łączącym takjaby błotnik z dzrwiami jak są otwarte drzwi to widać fartuch ,przedmuchałem i narazie jest spokój czasem się otworzy ale nie nagminnie. Czekam aż będzie cieplej to wtedy z nią powalcze.Lecz chętnie wymienie się doświadczeniem. pozdro

Edytowane przez daro1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów ja bym sprawdził przewodziki w harmonijce gumowej pomiędzy klapą a dachem, tam mogą być uszkodzone mechanicznie kabelki które się zwierają i dla tego są takie objawy.Co do sterowania klapy, wlewu paliwa to obsługuję moduł komfortu a nie moduł drzwi. ;-) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem, w passatach lubią się coś te zamki przyciąć- u kolegi od maski tak miał, mi się działo tak z klapą jak były mrozy. Lekiem okazało się niezawodne wd-40 :D Ściągnąłem nasadkę plastikową z zamka no i dawaj spryskać to. trochę u góry jak było odczekałem

zamknąłem lepiej, ale dalej nie zawsze łapie. No to zleciała osłona klapy i od środka go solidnie wypsikałem w mechanizm i od roku spokój, nawet teraz podczas mrozów.

 

Tak wiem, zaraz posypią się komentarze, że to wypłukuje smar a samo nie smaruje itp. itd. WD-40 zawsze miało zwolenników i przeciwników. Ja jestem tym 1. WD wypiera wodę(pierwotne przeznaczenie) i może właśnie to pomogło w styku którymś, a może pomogło ruszać się jakiejś części. Tak czy inaczej pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem był przerabiany , wina leży po stronie mikroprzełącznika , gdzieś to jest na forum . Ja to przerabiałem a że mam kumatego mechanika to nic nie wymieniał tylko w mikroprzełączniku klapy coś pogrzebał i od 3 lat jest spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w VW,ale to jest jak rosyjska ruletka :swirus cos czuje ze lepiej bedzie samemu sie za to zabrac.Otoz Panowie chca sprawdzic i ew. wymienic przewody w tej harmonijkowej gumie,jezeli to nic nie dA to wezma sie za zamek i te jego mikroprzelaczniki (wg.mie tu jest pies pogrzebany-ale oni mnie nie sluchaja).Jutro sam sprubuje zdjac boczek klapy i moze uda sie cos napra<wic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bylem dzisiaj w VW,ale to jest jak rosyjska ruletka cos czuje ze lepiej bedzie samemu sie za to zabrac.Otoz Panowie chca sprawdzic i ew. wymienic przewody w tej harmonijkowej gumie,jezeli to nic nie dA to wezma sie za zamek i te jego mikroprzelaczniki (wg.mie tu jest pies pogrzebany-ale oni mnie nie sluchaja).Jutro sam sprubuje zdjac boczek klapy i moze uda sie cos napra<wic

 

w gumie kable zostaw, tam nie uszkadzają się, rozebranie gumy i złożenie bezinwazyjne nie istnieje. Chyba ze masz zdjętą podsufitkę.

Proponuje odkrecić boczek w bagażniku i miernikiem sprawdzić przejścia z auta do klapy. Wiązka klapy ma wtyczkę na słupku D po prawej i lewej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akcie desperacj prubuje znalesc na forum instrukcje demontazu tapicerki tylnej klapy,pomoze ktos?Wiem ze bylo to w temacie bodajze "czujnikow parkowania" ale nie moge znalesc a bez tego potrzebna bedzie druga tapicerka :placzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem podobnie, niestety pomogła wymiana klamki z tym mikroswitchem, nie polecam używek. Napewno w tych rączkach są śrubki na torxa, reszta z tego co pamiętam na zatrzaskach. Niby prosta rzecz a ja ułamałem kawałek plastiku :(. Klamka jest na 2 śrubkach od środka.

 

Edycja klamka chyba ma 5 śrub

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 śruby są widoczne, 2 są pod trójkątem, później wystarczy szarpnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki ,poki co to ja sobie to rozbiore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dylemat,zamowilem dzisiaj klamke tylniej klapy (75€) ale nie jestem pewien czy moja jest rzeczywiscie uszkodzona?Czy ktos wie jak to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana klamki pomogła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,po wymianie wszystko jest juz ok.Koszt nowej oryginalnej to tylko 50€,gdzie uzywki na all...o chodza po 100-150zl:marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności