Skocz do zawartości
serek

Półosie B5 a B5 FL/A6/Superb

Rekomendowane odpowiedzi

to zależy też do jakiej skrzyni, i od audi do passata nie podejdą, inna długość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dzisiaj półoś z 1.8T do 1.8 ADR. Wszystko pasuje, jeździ prawidłowo ale nie daje mi to spokoju czy nie ma jakiś przeciwwskazań? Półoś z 1.8T nie jest gruba cała gruba a w 1.8 przy przegubie ma zwężenie.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z półośkami w moim pasku mianowicie poleciały mi gumy na przegubach zewnętrznych wymieniłem je z za całym kompletem zamkiem itp. I po 3000km odnowa padły stwierdziłem, że gumy do kitu i odnowa wymiana na nowe. Przy montażu jak już skręcałem śrubę w piaście coś trzasło dokręciłem śrubę zeszłem do kanału patrzę zamek puścił i w drugim przegubie też ściągnąłem i nabiłem odnowa trzymał porządnie. Ale przy montażu powtórka wszystkiego nie trzyma żaden zamek. Zaznaczę, że wcześniej nie miałem takich problemów:/ co by było przegłuby zewnętrzne do wymiany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum i nie chce się mądrować ale właśnie zmieniam automat w swoim pasku na manual. Pasek B5FL 1.9TDI AVF 130 i zakładam skrzynie FHN 5 biegową. Z półośkami jest dosyć ciężko gdyż katalogi w hurtowniach pokazują długości 600, 601, 603, 607, 611, 624, 632 Oznaczenia org. 8D0407271 oraz 8D0407451 i na końcu dwie litery BB, BJ, BQ, DF, DP, DT, EL, EK, EH, EC, L, LX, PX, DR, EM, ED, CM, i kilka innych. Oznaczają one różne długości półosi, od 600mm do 632 czy 624mm. Na Allegro sprzedawcy opisują tylko półośkę że pochodzi z passata B5FL TDI, czasem napiszą że od 115 czy od 130 ale nikt nie pisze od jakiego oznaczenia skrzyni; FHN, GFL, DUK i inne. Za krótka półoś będzie wyskakiwać a za długa uszkodzi skrzynię. Od tygodnia śledzę ogłoszenia i mam pytanie do was; czy ktoś ma jakieś mądre rozwiązanie tego problemu? Starej półośki nie mam na wzór bo przekładam Automat na manual a tam jest zupełnie co innego. Może ktoś ma skrzynię FHN i może zerknąć jakie półośki u niego siedzą? Według serwisu VW u mnie w pasku powinny być 8D0407451L i 452L lecz akurat tych znaleźć nie mogę. Mam nadzieję że komuś pomogłem, i czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności