Skocz do zawartości
robert-o

wymiania / demontaż katalizatora 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

kat wymieniony

Co poszło w zamian? Drugi używany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak używka ori za 250 + 30 dni gwarancji , a stary kat do żyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie zamiast kata rurę 2,75 przez cały wydech, co podniosło moc o jakieś +-15% :) i takie pytanie, gdzie sprzedałeś stary kat, i za jaka cenę poszedł? bo ja mam z nieuszkodzonym wkładem// ile on jest wart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój uszkodzony poszedł tylko za 100 , Twój wart pewnie jest jakies 200 , kat sprzedany handlarzowi katów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden ziomek który skupuje te katy, oferował mi 50 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie chciał Cię zrobić hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od szczęścia od 150 do 350PLN.

 

pemek2610, co znaczy rurę 2.75 przez cały wydech? Wyspawałeś to sobie, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze od turbiny zamiast kata jest downpipe wyspawany z rury kwasowej, dalej idzie rura, gdzies na srodku auta jest wspawany tlumik przelotowy(zeby bylo ciszej), dalej rura az do tłumika koncowego(tez przelotowy) wszystko wyspawane przez kolege TIGiem; wszystko kwasówa 2,75, ladny dzwięk jest teraz no i odczuwalny przyrost mocy :))) najbardziej słyszalny robi się wtedy, jak pedał w podłoge i załączy się turbo i wastegate :) wszyscy się oglądają co to jedzie za straszydło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumam. Bo orientowałem się w cenach rur kwasowych, to wcale nie tania impreza - 1 metr 150PLN. A gdzie jeszcze tłumiki i spawanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wolałem zostać przy oryginale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kumam. Bo orientowałem się w cenach rur kwasowych, to wcale nie tania impreza - 1 metr 150PLN. A gdzie jeszcze tłumiki i spawanie?

 

Mi udało się kupić na złomie rurę 12,50/kg(potrzeba mi było około 3 metrow, wyszło ok 10kg) i kolanka 10zl/szt, bo tak naprawdę nie ma różnicy czy rura będzie nowa czy nie. prędzej samochód zardzewieje cały, a wydech zostanie :)

Edytowane przez pemek2610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie mianowicie kupiłem rurę 1m (mniejszej nie mieli) i pytanie jest takie czy mogę wywalić kata starego i na jego miejsce wspawac rure? czy nie trzeba jej jakoś wyginać? i czy dobrze rura się dopasuje bo kupiłem 60 mm średnicy. A Kata chciałbym sprzedać. Posiadam passka b5 1.9 TDI. 99r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi
Witam. Mam pytanie mianowicie kupiłem rurę 1m (mniejszej nie mieli) i pytanie jest takie czy mogę wywalić kata starego i na jego miejsce wspawac rure? czy nie trzeba jej jakoś wyginać? i czy dobrze rura się dopasuje bo kupiłem 60 mm średnicy. A Kata chciałbym sprzedać. Posiadam passka b5 1.9 TDI. 99r.

 

Przeczytaj o jakim silniku jest temat i zacznij jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen kata z 18t to jest on mało wartościowy bo zawiera mniejsza ilośc platyny bo chocby kat z tdi afna jest o połowe mniejsz a daja za niego około 150 zł.Co do wydachu to mysle u mnie wyciac tłumik srodkowy bo wazy on około 15 kg, ostatni oryginał tylko zastanawiam sie czy nie bedzie głosno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też planuje wyciąć kata i wstawić strumienicę. Mam tylko pytanie: mój kat brzęczy - pewnie jet w środku wszystko oberwane - czy mimo to mogę spróbować go sprzedać bo mechanik delikatnie mi sugeruje, że już go nikt nie weźmie bo pewnie w nim już nic nie ma?????????????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że możesz spróbować , co ci szkodzi . Mój niby też był złom bo wypalony trochę , a jednak 100 wziąłem za niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też musze wywalic oryginalny kat ale chce to zrobic tanim kosztem wiec planuje wstawić takie coś http://www.allegromat.pl/aukcja138895 z przedłużką do sondy żeby check sie nie palił. Czy po wsadzeniu tego w uklad wydechowy auto jest wyraźnie głosniejsze zwłaszcza przy przyspieszaniu ? Nie chce pierdzącego dzwieku ani nic ala tuning wiejski...

Czy wymiana jest mozliwa we własnym zakresie? Z tego co patrzylem to trzy śruby od strony turbiny są ok i nie powinno być problemów, natomiast trzy sruby od strony wydechu są zgnite i pewnie tylko cięcie pomoże... Czy coś trzeba zdemontować dodatkowo żeby go stamtąd wydostać? Trzeba odpinać środkowy kawałek tłumika? Wyjmuje sie go do góry czy do dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup dobrą używkę i problemie . Jeżeli masz automat to z wydostaniem kata będzie cięzko . Musisz odkręcic tą opaskę na rurze tłumika (ta przed tłumikiem środkowym) , śruby przy turbinie , puchę filtra , pierwszą sondę a drugą jak kat będzie wychodził , kata wyciągasz górą . Tych śrub za katem nie musisz odkręcać , cały kat i rura wydechowa wyjdzie górą . Jak już sobie wyciągniesz wszystko wtedy tniesz ,nowe śruby itd. Trudne , ale da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o co pytasz już zostało powiedziane w temacie. Zarówno jak wyciągnąć kata jak i o tym zamienniku resi się wypowiadał.

W czym widzisz jeszcze problem? Jak szukasz taniego kosztu to najtaniej wyjdzie usunąć wnętrzności z obecnego kata, założyć pustą puchę, a na sondę emulator http://allegro.pl/69-emulator-drugiej-sondy-lambda-mosiadz-katowy-i3317004954.html. Znajomy jeździ na takim przeszczepie i o dziwo żadnych checków nie ma, auto głośniejsze nie jest, a i troszkę żwawsze po tym zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie używki to dla mnie bezsens, kusztuje mase kasy a wiekowo nie bedzie młodszy od mojego, przebieg też podobny wiec ile mi to pochodzi? max pare miesiecy, rok jak bede mial farta. Wole wsadzić taką rure, jak sie przepali to mam gwarancje 24miesiace. Jedyne czego sie boje to pierdzenie albo inne nienaturalne dla tego wydechu dzwieki, ale nikt tu sie nie wypowiedział jak zmienił sie dzwięk po zamontowaniu takiego zamiennika dlatego pytam. Do tego plusem wywalenie starego kata jest to że można go opchnąć średnio za 150zł czyli prawie tyle ile kosztuje zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności