Skocz do zawartości
robert-o

wymiania / demontaż katalizatora 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Dźwięk się nie zmienia, jedynie turbina będzie bardziej słyszalna a co ważniejsze i potwierdzone logami które sam robiłem u siebie turbinka wcześniej uzyskuje zadane wartości doładowania. Sprawa drugiej sondy (diagnostycznej, odpowiedzialnej tylko za sprawdzanie skuteczności katalizatora) nie zawsze się sprawdza tulejka pod sondę, u mnie np: tylko przy spokojnej jeździe tzn: trasa, piąty bieg i 80-100 km/h wywalało kontrolkę check (błąd niskiej skuteczności katalizatora, dopiero wizyta u tunera pomogła (systemowe wyłączenie sondy.

 

---------- Dodano o 22:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:05 ----------

 

Do tego plusem wywalenie starego kata jest to że można go opchnąć średnio za 150zł czyli prawie tyle ile kosztuje zamiennik.

 

powoli, powoli w naszych AWT katalizator jest z metalowym wkładem i już tak dobrze nie płacą niego o ile chcą je w ogóle skupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian jaką miałeś tulejkę? Zwykłą prostą czy zgiętą 90*?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Damian jaką miałeś tulejkę? Zwykłą prostą czy zgiętą 90*?

 

prostą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prostą

No właśnie z tą prostą też miałem niemiłe przygody ;) A taka 90* jeździ u mnie w pracy w służbowym AWT już z 15kkm. i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem z passatem 2003r 1.8T AWT, świeci mi również kontrolka check engine... Komputer pokazał że Katalizator jest do wyrzucenia oraz obie sondy, Katalizator kupiłem na allegro za 500 zł (http://allegro.pl/katalizator-audi-a4-a6-vw-passat-1-8t-1-6-2-0-kat-i3405775752.html) . Sondy oryginalne Boscha... Niestety przejechałem na nowym katalizatorze jedyne 600 km i błąd dalej się pojawia ... Zastosowałem również emulator sondy, lecz to też nic nie pomaga. Dodam że auto jeździ idealnie nie ma żadnych szarpań ani nic... Spalanie w normie 13l/100km gazu... Check pojawia mi się po usunięciu różnie od 50 -200 km w tych granicach się zapala... Nie wiem co mam dalej robić co polecacie ?

Z góry dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam

Edytowane przez kostek454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana kata na ori używkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komputer pokazał że Katalizator jest do wyrzucenia oraz obie sondy

To ciekawy masz ten komputer, że pokazał Ci takie rzeczy ;) Zazwyczaj to pojawiają się błędy nie koniecznie oznaczające uszkodzenie danego elementu.

Katalizator kupiłem na allegro za 500 zł (http://allegro.pl/katalizator-audi-a...405775752.html)

Ten KAT to szajs.

Nie wiem co mam dalej robić co polecacie ?

Porządna diagnostyka sond i katalizatora łącznie z logami statycznymi, dynamicznymi i testami na sprawność.

 

PS. Gdyby ktoś miał niepotrzebny, uszkodzony, niesprawny kat od AWT w domu to chętnie przygarnę na testy. Wnętrze mnie nie obchodzi potrzebuję samej puchy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tymi podróbami za 30% ceny. Ich wkład nie ma nic wspólnego z tym co tam powinno siedzieć i filtrować fabrycznie. Oddaj to do sprzedającego powołując sie na niezgodność towaru z umową.

Kup coś używanego np z allegro z możliwie najdłuższą gwarancją od sprzedającego np http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3445669501 http://allegro.pl/audi-a6-1-8-turbo-20v-02-150km-awt-katalizator-i3385453879.html

Czasem wywala błąd kata po kilkunastu dniach jazdy wiec lepiej kupić coś z gwarancją zwrotu dłuższa niż 7 dni.

Edytowane przez guzik23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem używkę i latam już na niej ponad pół roku i zero problemów z gazem , sondami , checkiem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc że komputer mi pokazał miałem na myśli że tak mi powiedział mechanik. Na jakim sprzęcie a najlepiej gdzie mogę zrobić taką diagnostykę sond i katalizatora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a najlepiej gdzie mogę zrobić taką diagnostykę sond i katalizatora ?

 

u gaziarza np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jakim sprzęcie a najlepiej gdzie mogę zrobić taką diagnostykę sond i katalizatora ?

Kupić sobie kabelek KKL za kilka dyszek, zainstalować VCDS Lite odczytać dokładnie błędy, zrobić logi sond i katalizatora. Wrzucić to wszystko na forum i podjąć dyskusję. Czasami zły skład mieszanki lub LPG powoduje błędy sond i kata dlatego warto najpierw popytać ludzi, posprawdzać niż słuchać teorii mechanika nie koniecznie mającego rację. Tym bardziej, że auto jeździ poprawnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Błędy jakie mi pokazuje na VCDS lite to :

 

 

3 Faults Found:

16804 - Catalyst System; Bank 1: Efficiency Below Threshold

P0420 - 35-00 - -

17522 - Oxygen (Lambda) Sensor; B1 S2: Internal Resistance too High

P1114 - 35-10 - - - Intermittent

18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low

P1602 - 35-10 - - - Intermittent

passat vag.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Katalizator już zamówiłem. Pytałem jeszcze jednego mechanika to powiedział mi że spotkał sie z podobnym przypadkiem gdzie również był wymieniany katalizator oraz sondy i pomogło wgranie nowej mapy samochodu w salonie (chodziło mu tu o usunięcie całkowicie starej mapy i od nowa wgranie nowej a nie tylko usunięciu błędów). Co Myślicie o takim rozwiązaniu? Orientujecie się może ile takie coś może kosztować ?

Z góry dziękuje za odp

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Myślicie o takim rozwiązaniu? Orientujecie się może ile takie coś może kosztować ?

 

Kolego na pewno w ASO majątek, czy nie taniej i łatwiej założyć tłumik przelotowy (170zł) zamiast katalizatora i u jakiegoś tunera skasować systemowo drugą sondę ?? u mnie takie rozwiązanie się sprawdza trzeci rok. Co do katalizatorów przeszedłem prawie wszystkie i się nie sprawdzały ( zamienniki na naszym rynku są z normą euro3) do awt trzeba z normą euro 4 ...które (jak ja szukałem oferowały tylko ASO) w cenie jedyne ....2700zł.

 

---------- Dodano o 22:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:47 ----------

 

Pytałem jeszcze jednego mechanika to powiedział mi że spotkał sie z podobnym przypadkiem gdzie również był wymieniany katalizator oraz sondy i pomogło wgranie nowej mapy samochodu w salonie

 

pewnie właśnie systemowo odłączyli sondę by spełniał normy euro 3 lub 2 :) ..bo nie bardzo widzę sens ponownego wgrywania map jak i tak dalej będzie wywalał błędy niskiej skuteczności kata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów Grucha i kserkses: Jaki polecacie emulator zakupić do mojego paska po wycięciu kata? Doczytałem, że ponoć kątowy jest bardziej skuteczny, ale na allegro jest tego masa i są różne średnice otworów. Jaką średnicę wybrać? Przy okazji regeneracji turbiny podczas robienia logów okazało się, że pasek ma czipsa, maksymalne ciśnienie zadane w logach to 2010 mbar. Jeśli jest większe ciśnienie doładowania to nie wiem czy dobrze myślę, ale chyba też zarazem większa ilość wydalanych spalin w jednostce czasu. Zatem idąc dalej, średnica otworu musiała by być mniejsza niż do seryjnego 1.8T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie polecam wyłączenie programowe i zdemontowanie sondy całkowicie.

Co do emulatora to bardzo różnie z nimi bywa. Kiedyś w kolegi służbówce założyłem właśnie emulator kątowy i sprawdził się bo nie było checka. Co do średnicy otworu to nie pamiętam, ale myślę, że żadnego wzoru na to nie ma. Po prostu droga prób i błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolega tak z daleka bo bym wpadł to ogarnąć ;) u mnie w okolicy jeden typek mi powiedział, że jeżeli się da (a raczej o ile on będzie potrafił) to wyłączenie w granicach 300 pln, pytanie czy to cena normalna/duża/mała? Chociaż najpierw wolałbym wypróbować tańsze rozwiązanie z emulatorem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w granicach 300 pln

Da się i taniej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach gwarancja obejmuje katalizator tylko jesli sonda regulujaca byla wymieniona. Jesli chcesz zeby zwrocili Ci pieniadze to podjedz na diagnostyke, skasuj bledy i zrob badanie spalin, wtedy wyjdzie czy kat spelnia normy czy nie. Chyba ze nie masz ochoty sie szarpac z tym to wstaw najpierw tulejke-emulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności