Skocz do zawartości
robert-o

wymiania / demontaż katalizatora 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji , że pali się check i katalizator skończył swój żywot muszę go wymienić . Od razu napiszę , że auto ma moc itd , nie chce wstawiać jakiś rurek , zamienników itp. Chce go wymienić na jakąś oryginalną używkę z gwarancją. Pytanie do użytkowników 1.8T AWT czy demontowaliście już swoję katalizatory i co najważniejsze jak ? Czy da radę do wyciągnać od góry , czy od dołu ? Czy trzeba coś więcej demontować tj. np. obudowa filtra powietrza , jakieś boczne osłony itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem 1.8 t AEB to wyciągałem dołem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce go wymienić na jakąś oryginalną używkę z gwarancją.

Powodzenia z gwarancją na używany Kat.

Co do wymiany to najwygodniej wyjąć go do góry.

Czy trzeba coś więcej demontować tj. np. obudowa filtra powietrza

Tak trzeba wyjąć całą puchę filtra powietrza, a następnie:

1. Odkręcasz 1 sondę.

2. Odkręcasz 3 śruby przy turbinie.

3. Luzujesz opaskę ściskającą (tą przed tłumikiem środkowym, a za plecionką) i rozłączasz w tym miejscu wydech.

4. Odkręcasz mocowanie przy skrzyni.

5. Wyciągasz trochę do góry i odkręcasz drugą sondę (wtedy jest najlepszy dostęp).

6. I dalej kat z odcinkiem rury wydechowej całkiem wyjmujesz do góry.

 

Ja jak miałem 1.8 t AEB to wyciągałem dołem

Ciekaw jestem jak go przecisnąłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak trzeba wyjąć całą puchę filtra powietrza, a następnie:

1. Odkręcasz 1 sondę.

2. Odkręcasz 3 śruby przy turbinie.

3. Luzujesz opaskę ściskającą (tą przed tłumikiem środkowym, a za plecionką) i rozłączasz w tym miejscu wydech.

4. Odkręcasz mocowanie przy skrzyni.

5. Wyciągasz trochę do góry i odkręcasz drugą sondę (wtedy jest najlepszy dostęp).

6. I dalej kat z odcinkiem rury wydechowej całkiem wyjmujesz do góry.

 

Dzięki za instrukcję , zrobię tak jak napisałeś . Lecz najtrudniejsze to kupić kata w dobrym stanie.

 

Czy każdy kat z 1.8T z oznaczeniem silnika AWT będzie pasował . ? Oczywiście chodzi o silniki audi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej każdy z awt jest taki sam choć ją kupiłem używany z 2.0 benzyny po lifcie i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Co do wyciągnięcia kata - sam to w zeszłym tygodniu przerabiałem. Wyciągnij całą obudowę filtra powietrza i użyj kanału. Inaczej nie odkręcisz. 3 śruby w głębi są najgorsze do odkręcenia. Złożenie idzie o wiele szybciej. Uporałem się z tym w 4 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanał mam , więc nie powinno być problemu , a co sądzisz o kacie wyżej , co podałem link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Na fotkach widać jedynie że wkład kata jest cały, nie wykruszony czy wypalony, a to czy jest zapchany - dowiesz się jak założysz. Szczerze wątpię aby katy w tej firmie sprawdzali. To jest używka i na moje wywalenie pieniędzy w błoto. Katalizator ogranicza turbinę przez co i silnik. Ja założyłem coś takiego:

http://allegro.pl/downpipe-audi-a4-a6-vw-passat-1-6-1-8t-2-0-i2908018778.html

 

tylko że od gościa z forum i z przesyłką wyniosło mnie to 330 zł. Żaden check się nie zapala. Radzę się zastanowić nad kupnem używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Używany jest... Używany. Nigdy do końca nie sprawdzisz stanu. A jak się zapcha po 3 miesiącach, to co? Według mnie umiarkowanie dobry biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno , okaże się :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na fotkach widać jedynie że wkład kata jest cały, nie wykruszony czy wypalony, a to czy jest zapchany - dowiesz się jak założysz. Szczerze wątpię aby katy w tej firmie sprawdzali. To jest używka i na moje wywalenie pieniędzy w błoto. Katalizator ogranicza turbinę przez co i silnik. Ja założyłem coś takiego:

http://allegro.pl/downpipe-audi-a4-a6-vw-passat-1-6-1-8t-2-0-i2908018778.html

 

tylko że od gościa z forum i z przesyłką wyniosło mnie to 330 zł. Żaden check się nie zapala. Radzę się zastanowić nad kupnem używki.

 

Tylko po co zakładac takie coś? zwykła rura z gniazdami na dwie sondy, równie dobrze możesz odrazu załozyć "tuleje dystansową" lub "oszukać programowo" tylko ze ja już to przerabiałem.

Tuleja dystansowa u mnie nic nie zmieniła, dalej zapalał się check. Co do oszukiwania programowo to mam wgrane normy spalin pod euro 2 i niestety ****, check dalej się zapala ale zdecydowanie rzadziej. Teraz już przejechałem prawie 1kkm i jeszcze się nie zapalił. a jak się zapali to podłącze kompa i wykasuje błąd w kilka sek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inaczej nie odkręcisz. 3 śruby w głębi są najgorsze do odkręcenia

Resi dlatego kata wyjmuje się z:

6. I dalej kat z odcinkiem rury wydechowej całkiem wyjmujesz do góry.

Wtedy te 3 śruby na lajcie odkręcasz mając kata na zewnątrz i nie gimnastykujesz się ;)

A w kiedyś nie zakładałeś przypadkiem zamiennika katalizatora??

Takiego: http://allegro.pl/katalizator-zamiennik-audi-passat-1-8t-1-6-2-0-kat-i2881190621.html

Tu o tym mówiłeś http://forum.vw-passat.pl/threads/52389-Uszkodzony-katalizator-1-8T-AWT?highlight=napster str.3

Czy w tym obecnym Downpipe masz coś dołożone na drugą sondę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi
Tylko po co zakładac takie coś? zwykła rura z gniazdami na dwie sondy, równie dobrze możesz odrazu załozyć "tuleje dystansową" lub "oszukać programowo" tylko ze ja już to przerabiałem.

Tuleja dystansowa u mnie nic nie zmieniła, dalej zapalał się check. Co do oszukiwania programowo to omam wgrane normy spalin pod euro 2 i niestety ****, check dalej się zapala ale zdecydowanie rzadziej. Teraz już przejechałem prawie 1kkm i jeszcze się nie zapalił. a jak się zapali to podłącze kompa i wykasuje błąd w kilka sek. :)

Takie coś zakłada się aby umożliwić łatwiejszy przepływ spalin przez turbine i układ wydech. Widocznie zakladales jakąś lipe, bo u mnie raz zakladalem strumiennice która była obudowana samą puszka od kata - Grucha pisze o tym w następnym poście. U nie ta pucha się przepalila i zaczęła pierdziec. Dlatego zmieniłem na kwasówke 2,5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego zmieniłem na kwasówke 2,5".
Czy w tym obecnym Downpipe masz coś dołożone na drugą sondę?

Jakąś tulejkę czy coś? Nie pojawia Ci się ulubiona kontrolka kierowcy tj. check?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Jest tulejka gwintowana na drugą sondę. Check świeci ale przez czujnik położenia walka rozrządu. Błędu związanego z katalizatorem czy sondami nie mam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy podczas zakładania nowych uszczelek trzeba użyć jakiejś pasty uszczelniającej ? czy same uszczelki na sucho ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez past.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Uszczelki są metalowe wiec koroduja. Delikatnie przejedz flansze od turbawki i wydechu papierem sciernym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kat wymieniony , check się już nie świeci :) . W starym kacie była wypalona dziura w tym sitku na głębokość 2cm około.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności