Skocz do zawartości
Waw22

b5 ori Xenon samopoziomowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia jak jest w 3BG ale w 3B po włączeniu świateł lampy idą w górę i w dół (jest to widoczne) i ustawiają się na prawidłowym poziomie. Po wymianie czujnika i skasowaniu błędów tak właśnie ma to działać ( wymieniałem oba czujniki i zawsze było tak samo).Nie zaobserwowałem zmiany poziomu podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co jeszcze robią? :wmorde

Przestań, nic takiego w 3B nie ma miejsca. Lampy po prostu mogę się podnieść, lub opuścić - wedle potrzeby. Ale tak jak pisał Jacek, nie ma żadnej pokazówki, typu przejazd w górę i na dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby była jasność - to ten test jest dość widoczny. Tu był wymuszony z VAG bo nie uśmiechało mi się męczyć palniki. Ale normalnie tak właśnie on wygląda - zaraz po odpaleniu silnika.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z samopoziomowaniem się świateł (01539 Headlights Not Adjusted 35 00) w b5 3bg. Światła gdy robią test to zjeżdżają w dół a następnie wracają do góry i zatrzymują się za nisko. Może to być spowodowane tym, że ostatnio w aucie rozładował się akumulator do zera. Chciałbym poznać waszą opinię na temat parametrów z czujników. Głównie chodzi mi o parametr Load (u mnie actuator motor activation). Gdzieś wyczytałem, że powinien wynosić około 50% u mnie jest 75. Można jakoś z poziomu komputera zmienić mu parametry aby ustawiały się wyżej, czy muszę to zrobić na "śrubkach", a później zapisać mu jako pozycje wyjściową?

vag.jpg

Również ciekawi mnie Time constant. Ponieważ usuwaliśmy błąd według instrukcji i ta wartość po robieniu kolejnych pomiarów zmieniała się. Na początku wynosiła 0.03. Od czego jest ta wartość zależna i za co odpowiada?

Edytowane przez jakniejaktak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zaobserwowałem zmiany poziomu podczas jazdy.

U mnie po włączeniu świateł wpierw jest test, w dół, w górę i podczas jazdy zmieniają poziom. Silniczki działają dosyć szybko, na progach spowalniających widać to najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam problem z samopoziomowaniem się świateł (01539 Headlights Not Adjusted 35 00) w b5 3bg. Światła gdy robią test to zjeżdżają w dół a następnie wracają do góry i zatrzymują się za nisko. Może to być spowodowane tym, że ostatnio w aucie rozładował się akumulator do zera. Chciałbym poznać waszą opinię na temat parametrów z czujników. Głównie chodzi mi o parametr Load (u mnie actuator motor activation). Gdzieś wyczytałem, że powinien wynosić około 50% u mnie jest 75. Można jakoś z poziomu komputera zmienić mu parametry aby ustawiały się wyżej, czy muszę to zrobić na "śrubkach", a później zapisać mu jako pozycje wyjściową?

[ATTACH=CONFIG]135287[/ATTACH]

Również ciekawi mnie Time constant. Ponieważ usuwaliśmy błąd według instrukcji i ta wartość po robieniu kolejnych pomiarów zmieniała się. Na początku wynosiła 0.03. Od czego jest ta wartość zależna i za co odpowiada?

 

 

Spróbuj zmienić kodowanie na któreś z Audi, VCDS Ci podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki, po czym mozna stwierdzic, ze xenony sa fabryczne, a nie zamontowane przez jakiegos amatora? po czym to widac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samopoziomowanie, brak ręcznej regulacji zasięgu świateł, spryskiwacze reflektorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam spryskiwacze, ale chyba odlaczone, bo w zyciu nie widzialam, zeby dzialaly. i mam tez pokretlo do ustawienia swiatel, wiec troche mnie to myli. a pod maska? jest cos, po czym to mozna stwierdzic? albo moze po numerze VIN?

Edytowane przez sdr_zg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam spryskiwacze, ale chyba odlaczone, bo w zyciu nie widzialam, zeby dzialaly.

 

Włącz światła i przytrzymaj na 5 s spryskiwacz przedniej szyby / może masz zaślepki .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

mam tez pokretlo do ustawienia swiatel

 

Jakie ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a pod maska? jest cos, po czym to mozna stwierdzic

 

Poziomica na wahaczu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być większy zbiornik na płyn do spryskiwaczy i dwie pompki. U mnie jest zbiornik 5,4 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pokrętło, to są dokładne. Najlepiej po wlepie i kodach wyposażenia sprawdź

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności