Skocz do zawartości
madison2

Drgania podczas przyspieszania na od III 2.0 CR 170KM

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem LOGI grupa 13, 18 i 23 tak jak sugerował Nuttie

 

Logi robiłem na IV biegu w zakresie gdzie te drgawy się pojawiają.

Log (0 - 013,018,023)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyn moźe być bardzo dużo. półosie,poduszki,koła, zawieszenie. trzeba wstawić na podnośnik i posprawdzać wszystko.

jak chcesz to mam w przyszłym tygodniu 2 zmiane po mógłbyś podjechać i byśmy sprawdzili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz to mam w przyszłym tygodniu 2 zmiane po mógłbyś podjechać i byśmy sprawdzili

 

Pewnie bardzo chętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tylko kanał 013 odpowiada silnikom na PD. Niemniej wydaje mi się, że pomiar robiłeś na zimnym silniku, vcds musi pokazywać temperaturę minimum 80 stopni (90++ na liczniku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kbaran

Kolego, poradziłeś sobie z problemem ? Bo ja mam identyczny w Octavii RS z DSG i 170km silnikiem. Serwis nie ma pomysłu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sobie z tym nie poradziłem, niestety z braku czasu nie drążyłem tematu.

Natomiast pierw chcę sprawdzić i ewentualnie wymienić przegub wewnętrzny.

Jak wymienię i objawy ustąpią to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może przepustnica się przycina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie szarpania przód-tył w dokładnie tylko tym zakresie obrotów, coś jakby w pewnym momencie paliwa nie dostawał. Jak było poniżej 5 stopni było praktycznie nie wyczuwalne, taki lekki spadek mocy, ale nasiliło się wraz ze wzrostem temperatur (nie dało się jeździć po mieście) i to mnie zmyliło. Jeźdźiłem do mechaników i każdy co innego chciał wymieniać, chociaż żadnych błędów nie było, ale może się akurat uda. Poczytałem trochę na forum o nieszczelnościch układu dolotowego i innych, ale powiązań z temp. zewnętrzną nie znalazłem. W końcu sam wlazłem do kanału i okazało się "pierdoła", zsunęła się lekko rura która wychodzi z intercoolera i tamtędy uciekało powietrze. I w dodatku sam ją tak źle zabezpieczyłem:wsciekly jak czyściłem geometrię turbiny i przy okazji dolot. Tak więc zaczynajmy od najprostszych spraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem podczas przyspieszania od 4 biegu w gore a szczegolnie na szostce na autostradzie jak gaz do dechy to trzesie autem i czuje to na fotelu i pod nogami. Wszystkie przeguby wymienilem, poduszki silnika i skrzyni, felgi i opony ok dpf tez. Zaden z dotychczasowych mechanikow nie potrafi tego naprawic jedynie wymysla kolejna wymiane czesci i dalej bez zmian. Moze mieliscie z czyms podobnym do czynienia? Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a to nie przeguby wewnętrzne????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeguby wewnetrzne wymienione co prawda 100 zl za sztuke ale zaraz po wymianie bylo to samo. Szukam dalej co to jest chyba ze skrzywiona polos? Auto bylo podniesione i rozpedzane do ok 130 i bylo widac drgania lewego przedniego zawieszenia z drugiej strony nic. Jestem po przegladzie i nic w zawieszeniu nie wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wlasnie ta magiczna kwota 100 zl :) a co to za cudo za taka cene ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Allegro pewnie jakis chinczyk dlatego ze oryginal w vw kosztuje 800 zl za jeden wewnetrzny. Tylko tak mysle ze czy za 100 czy za wiecej nie powinno drgac jako nowe po przejechaniu paru kilometrow. Mechanik twierdzi ze niema luzow na przegubach i polosie proste. Co dalej robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogarnął, ktoś temat. Mam podobne objawy, dzisiaj wymieniłem przegub wewnętrzny i dalej to samo tylko, że u mnie to sie dzieje na 3 i 4 biegu. W następnym tygodniu będę wymieniał poduchy pod skrzynią biegów.

Dnia 12.01.2013 o 18:56, Angelus napisał:

przyczyn moźe być bardzo dużo. półosie,poduszki,koła, zawieszenie. trzeba wstawić na podnośnik i posprawdzać wszystko.

jak chcesz to mam w przyszłym tygodniu 2 zmiane po mógłbyś podjechać i byśmy sprawdzili

Jaka zmianę masz w przyszłym tygodniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Chcialem odswieżyc troche temat. Stwierdzilem luzy na obu przegubach wewnetrznych i przymierzam sie do ich naprawy. Chcialem sie dowiedzieć jakich produktów szukac (jakich producentów) czy tez oddac to do specjalisty od regeneracji. Nie ukrywam ze chce to zrobic porzadnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, czy ktoś już znalazł przyczynę drgań przy przyspieszaniu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności