Skocz do zawartości
uszek

odszkodowanie z oc sprawcy, TU nie uwzglednia kratki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W grudniu późnym wieczorem miałem kolizje, z winy innego uczestnika ruchu. Wina Pana, który nie spojrzał w lusterko i zaczął manewr wyprzedzania innego pojazdu w trakcie gdy jak go wyprzedzałem. Efekt jest taki, że auta dotknęły się bokami, przyjechała policja, sprawca dostał mandat, przyjął go.

Auto oddałem do serwisu skody na naprawę bezgotówkową z OC sprawcy i wziąłem auto zastępcze. Uszkodzenia to zarysowany przedni prawy zderzak (2-3 cm od koła ), połamane nadkole, uszkodzony błotnik, uszkodzone lusterko, drzwi przednie i tylne i tylni błotnik. W trakcie kolizji prawdopodobnie wypadła kratka zderzaka z prawej strony obok halogenu. Koszt takiej kratki to prawie 300 zł a TU nie chce jej uwzględnić z powodu braku uszkodzeń koło kratki i nie chodzi tu o te pieniądze tylko fakt że powinni to wymienić. Kratka wcześniej była a po tym fakcie na drugi dzień zauważyłem ze jej nie ma. W kosztorysie naprawy nie była uwzględniona no i napisałem odwołanie, że w związku z tym, że wcześniej była w aucie proszę o uwzględnienie jej w kosztach naprawy. Dostałem odmowę. Cała reszta jest uwzględniona oprócz tej kratki. Do malowania jest przedni zderzak, wymiana błotnika i malowanie całego boku.

 

Teraz nie wiem co mam dalej zrobić. Skleciłem takie odwołanie

Odwołanie od kosztorysu naprawy szkody PL2012122200xxx

 

W związku brakiem kratki zderzaka, która została zgubiona w trakcie powstałej szkody PL2012122200xxx, proszę o dołączenie do kosztorysu naprawy montażu i zakupu kratki zderzaka obok prawego halogenu. Proszę o naprawę uszkodzonego pojazdu do stanu przed szkodą, wynika to z zasady pełnej kompensacji (naprawienia) wyrządzonej szkody, która jest określona w art. 363 § 1 kodeksu cywilnego: „naprawienie szkody powinno nastąpić według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej".

 

Uzasadnienie

W związku z powstałą szkodą i uszkodzeniami, tj. przedni zderzak z prawej strony, przedni błotnik z prawej strony, przednie nadkole z prawej strony i innymi uszkodzeniami, kratka zderzaka także została zgubiona w czasie szkody. Kratka jest zamocowana na jeden zatrzask do zderzaka i oczywiste jest, że na skutek uderzenia i powstałej szkody została zagubiona i należy ta część uwzględnić w kosztorysie naprawy. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z dnia 5 listopada 1980 r. (sygn. III CRN 223/80): „przywrócenie rzeczy uszkodzonej do stanu poprzedniego polega na doprowadzeniu jej do stanu używalności w takim zakresie, jaki istniał przed wyrządzeniem szkody. Jeżeli do osiągnięcia tego celu konieczne jest użycie nowych elementów, to poniesione na nie wydatki wchodzą w skład kosztów naprawienia szkody przez przywrócenie rzeczy do stanu poprzedniego. W konsekwencji powyższe wydatki obciążają osobę odpowiedzialną za szkodę", więc fakt, że przed powstałą szkodą kratka była zainstalowana w pojeździe, a po szkodzie jej brak kwalifikuje ją do wymiany na nową.

Mógłby mi ktoś pomóc jak to dalej rozwiązać, żeby ta kratka była wymieniona na nową

 

zdjec auta nie posiadam tylko to (dotyczy a8 45727744344455235093463.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wcześniejsze odwołanie tak wyglądało

 

Odwołanie

W związku z odmową pokrycia kosztów kratki zderzaka, która została zgubiona w trakcie powstałej szkody PL2012122200793, proszę o dołączenie do kosztorysu naprawy wymianę kratki zderzaka obok prawego halogenu. Proszę o naprawę uszkodzonego pojazdu do stanu przed szkodą.

Uzasadnienie

W związku z powstałą szkodą i uszkodzeniami, tj. przedni zderzak z prawej strony, przedni błotnik z prawej strony, przednie nadkole z prawej strony i innymi, kratka została zgubiona w czasie szkody. Kratka jest zamocowana na jeden zatrzask do zderzaka i oczywiste jest, że w związku z powstała szkodą została zagubiona i należy ta część uwzględnić w kosztorysie szkody. Jest to część szkody i ubezpieczyciel ma obowiązek pokryć szkodę.

W odpowiedzi dziś dostałem informacje od Pani ze jest odmowa, brak jakichkolwiek dokumentów ani od nich ani z PZU i stąd mój wcześniejszy post.

 

Wcześniej wraz z wysłaniem do Pani z serwisu wysłałem także to pismo do PZU, tego samego dnia dostałem taką wiadomość

Szanowny Panie, Informujemy, że w szkodzie nie została wydana jeszcze decyzja w sprawie wypłaty odszkodowania. Termin rozpatrzenia roszczeń to 30 dni od zgłoszenia. Z poważaniem PZU SA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie.

 

Napisz o tym, że masz uraz psychiczny, boisz się jeździć autem i w ogóle moczysz się w nocy i bijesz rodzinę, taki jesteś zestresowany.

 

Ja napisałem coś takiego, po stłuczce, gdzie starszy Pan wymusił mi pierwszeństwo.

 

Efekt? 14 tys. PLN. Myślę, że warto pójść do psychologa i się wypłakać za taką kasę.;)

 

Jeśli nie masz pomysłu, polecam Kancelarię Votum, mi pomogli w trzech sprawach (miałem pechowy przełom zeszłego roku, 2 razy wjechano mi w plecy, raz Pan wymusił).:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowny Panie

 

W ramach obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych zakład ubezpieczeń przejmuje odpowiedzialność i udziela ochrony w granicach, w jakich sprawca szkody jest zobowiązany w myśl przepisów prawa cywilnego do jej naprawienia. Stosownie do przepisu art. 361 § 1 k.c. sprawca szkody odpowiada jedynie za normalne następstwa swojego działania lub zaniechania, z którego szkoda wynikła, nie może natomiast pokrywać wszelkich kosztów, o które wnosi poszkodowany bez względu na konieczność ich poniesienia.

Jak wynika z przeprowadzonych oględzin w dniu 04-01-2013r.pojazd nie posiadał uszkodzonej kratki zderzaka a także nie przedstawiono do oględzin uszkodzonej części W związku z powyższym koszt wymiany tego elementu nie może obciążać polisy odpowiedzialności cywilnej wskazanego sprawcy zdarzenia i nie może być objęte odpowiedzialnością w ramach zgłoszonej szkody.

 

W przypadku pytań proszę o kontakt z infolinią dostępną pod numerem telefonu 801 102 102.

 

Z poważaniem

 

 

 

Moja odpowiedz

 

Odwołanie od decyzji odmowy zapłaty za kratkę zderzaka w szkodzie PL2012122200xxx W związku brakiem kratki zderzaka, która została zgubiona w nieokreślonych okolicznościach w trakcie powstałej szkody PL2012122200xxx, proszę o zwrot kosztu montażu i zakupu kratki zderzaka obok prawego halogenu. W przypadku zwrotu kosztów do czasu odebrania pojazdu od serwisu, proszę o przelanie odpowiedniej kwoty na konto serwisu, wraz z informacją o wymianie kratki, w przypadku rozpatrzenia wniosku po odbiorze pojazdu z serwisu, proszę o zwrot należności tj. 229 zł na konto osobiste o numerze 95 1090 2835 0000 0001 1962 xxxx. Należnośd ta stanowi cenę brutto za nową kratkę w serwisie Audi.

Proszę o naprawę uszkodzonego pojazdu do stanu przed szkodą, wynika to z zasady pełnej kompensacji (naprawienia) wyrządzonej szkody, która jest określona w art. 363 § 1 kodeksu cywilnego: „naprawienie szkody powinno nastąpid według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej".

Uzasadnienie

W związku z powstałą szkodą i uszkodzeniami, tj. przedni zderzak z prawej strony, przedni błotnik z prawej strony, przednie nadkole z prawej strony i innymi uszkodzeniami, kratka zderzaka także została zgubiona w czasie szkody. Kratka jest zamocowana na jeden zatrzask do zderzaka i oczywiste jest, że na skutek uderzenia i powstałej szkody została zagubiona i należy ta częśd uwzględnid w kosztorysie naprawy. Brak kratki w trakcie oględzin spowodowany był tym, że po kolizji pojazdy uczestniczące w zdarzeniu, zatrzymały się zaraz na pobliskiej stacji paliwowej, gdzie dopiero po przyjeździe Policji tj. 10-15 min, przy świetle ulicznym został zauważony brak kratki w zderzaku. Po zakooczeniu czynności przez Policje, czyli po ok. 40 min od zajścia zdarzenia, nie znaleziono kratki na miejscu zdarzenia, która po tym czasie mogłaby zostad uszkodzona przez inne pojazdy lub

przemieścid się na różną odległośd od zajścia kolizji w bliżej nie określone miejsce, dlatego nie było

możliwości przedstawienia jakiejkolwiek części z kratki.

Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z dnia 5 listopada 1980 r. (sygn. III CRN 223/80):

„przywrócenie rzeczy uszkodzonej do stanu poprzedniego polega na doprowadzeniu jej do stanu

używalności w takim zakresie, jaki istniał przed wyrządzeniem szkody. Jeżeli do osiągnięcia tego celu

konieczne jest użycie nowych elementów, to poniesione na nie wydatki wchodzą w skład kosztów

naprawienia szkody przez przywrócenie rzeczy do stanu poprzedniego. W konsekwencji powyższe

wydatki obciążają osobę odpowiedzialną za szkodę", więc fakt, że przed powstałą szkodą kratka była

zainstalowana w pojeździe, a po szkodzie jej brak kwalifikuje ją do wymiany na nową.

W załączeniu przedstawiam zdjęcie pojazdu wraz z kratką obok halogenu.

W przypadku odmowy wypłaty należności, będę zmuszony skierowad sprawę do Rzecznika Praw Ubezpieczonych a następnie jeśli to konieczne do sądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tam się zakończyła twoja sprawa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności