Skocz do zawartości
DanielM

zamiennik kolektora ssącego bkp 2.0tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy kolektor 03g129711af można zamienić na 03g129713af , jeżeli ktoś już przerabiał ten temat to proszę o podpowiedź.

Może jest opcja zamotowania jeszcze innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co się stało z Twoim kolektorem ? mam ten sam silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończyły się klapy niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem problem z tymi klapami...ale okazało się że same klapy są ok tylko ten bączek co nią struje był walnięty i musiałem go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie miales objawy walnietych klap?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie są przepalone

objawów nie było, przy rozrzadzie itd mechanik zauważył ,że jest pęknięty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam ten sam problem

mam nieszczelnosć w kolektorze 03g129711ap

czy mogę go zastąpić 03g129713af i zaślepić sterowanie??

pozdrawiam

Edytowane przez mnichu555
bład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi swiecila kontrolka silnika blad wywalalo p2015 wymienilem czujnik na dolocie i nic pozniej gosc mi powiedzial ze napewno klapy co zrbic regenerowac kupic nowy kolektor czy istnieje jakis zamiennik pomozcie bom zielony a nie usmiecha mi sie szukac 4-5tys na nowy kolektor.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dokleję się do tematu. Mam silnik 170 KM BMR w swoim pasku. I tam jest kolektor plastikowy. Czy będzie do niego pasował kolektor BKP (aluminiowy), ponieważ nigdzie nie mogę takiego dostać....tylko chyba ori z serwisu zostało (ale za drogi dla mnie ok 2500zł).

Z góry dzięki z podpowiedzi.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BKP i tam tez jest plastik. Na allegro mozna dostac ale jest ryzyko ze kupisz uszkodzony. Pisza ze mozna zastapic sterowany na ten bez klapek ale jakos nikt nie pisze na forum ze to mozliwe. Moze juz ktos to testowal? Kolektory bez klapek mozna dostac bez problemu i nie ciekna bo nie maja z czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam plastikowy bez klap na półce. Idealnie podchodzi do BMR,BUZ. Jutro sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Z tego co ustaliłem to można zastosować ten aluminiowy (bez klapek tak jak pisał Sławek) tylko potrzebna jakaś przeróbka (zaślepienie jakiegoś wężyka :) ??) Kwestia tylko czy ma to jakiś wpływ na pracę silnika? Gdzieś wyczytałem że może wystąpić problem z ciśnieniem doładowania (będzie wyskakiwał błąd). Ktoś robił już taką przeróbkę? Jak tak to niech się pochwali :) czy wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

moj mechanik twierdzi ze nie mozna zamiennie uzywć tych kolektorów (podobno komputer wywali błąd)

ja kupiłem aluminiowy 03g129713h i moge powiedziec ze działa tak samo jak plastikowy, bez żadnych przeróbek

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to ze 03g129713h to ten sam co nasz plastikowy ale w wersji metalowej, zapewne w ramach oszczednosci przeszli z metalu na plastik.

 

Jacek dla pewnosci 03g129713h posiada sterowanie klapkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten aluminiowy nie posiada klapek. Zdecydowałem że montuję ten aluminiowy. Jak wymienię to dam znać jak się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można smialo zakladac bez klapek a wystarczy zaslepic wezyk albo przed gruszką od sterowania klapkami albo za. Błędu nie wywali. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz. Na pewno wypróbuję. Te klapki to jakaś pomyłka...jak wiele rzeczy w tym pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie byla peinieta membrana w tej gruszce i praktycznie nie bylo sterowania klapkami ,a bledu żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

i jak się sprawuje ten aluminiowy kolektor ? który wężyk trzeba zaślepić, ten co idzie do sztangi wystarcz? w moim przypadku zrobiła się nieszczelność między osią wykonawcza a sztanga, na początku zaczęło gwizdać a po kilku km trochę popluło sadzą:/

 

silnik BKP przebieg ori 130kKM w ASO zaśpiewali 3kPLN za naprawę z czego koszt samego kolektora to 2,5kPLN :/

 

kolektord.jpg

 

ps:

kupiłem kolektor metalowy o numerze 03g129713 prosto z silnika bkp czy będzie pasował do mojego ? zamiast plastikowego ? bo z tego co widzę po fotach trochę inne ułożenie kanałów ma i teraz nie jestem pewien :/

Edytowane przez dpz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dpz ,czytałem na innym forum,że wymieniłeś plastikowy kolektor na aluminiowy.Możesz napisać jak się sprawuje i czy potrzebne są jakieś przeróbki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności