Skocz do zawartości
PaoloM86

Jaki detektor do wykrywania kabli, profili

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje zakup detektora niestety wcześniej nie miałem styku z takimi urządzeniami więc nie mogę zdecydować się na konkretny detektor, rozważam:

BOSCH GMS 100

BOSCH GMS 120

BOSCH PMD 10

SKIL 550

 

Od czasu do czasu wykonuje prace elektryczne, czasem trzeba powiesić jakiś TV bądź inne urządzenie i wolał bym czuć sie bezpieczniej podczas wiertnia.

Cenowo planowałem wydać około 200 zł ale jeśli ma być spora różnica to mogę wysupłać 350 zł.

Macie jakieś doświadczenia z takimi urządzeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bosch dmf 10 i polecam. to chyba poprzednik gms 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę temat. Również zaczynam się rozglądać za jakimś detektorem ale bardziej dla własnych potrzeb niż zarobkowych. Zatem sprzęt nie musi być jakiś bardzo profesjonalny. Wystarczy aby wykrywał na kilka cm. Myślałem aby wydać na to ok stówki. Na Alle jest sporo detektorów w takim przedziale cenowym, np taki http://www.allegromat.pl/aukcja141759 Co o tym sądzicie? Parametry jakie oferuje były by mi wystarczające

 

zasięg wykrywania:

- drewno: 18 mm

- metal: 38 mm

- przewody pod napięciem: 50 mm

Chociaż z drugiej strony fajnie by było gdyby wykrywało również przewody nieprzewodzące napięcia. Ale w tej cenie to chyba niedoogarnięcia ;) Dzisiaj w Lidlu pojawił się tego typu sprzęt (fotka poniżej) ale patrząc na dane wykrywania to ten z Allegro radzi sobie (niby ;)) lepiej (głównie chodz mi o metal i przewody, drewna nie potrzebuję szukać). Lidlowy jest 2x droższy i ma funkcje których nie porzebuję (poziomnica, laser z funkcjami obliczania powierzchni, pojemności etc.), niemniej jednak mieści się w moim przedziale cenowym.

Podpowiecie coś?

PozdraVWiam

 

PL_89108_01_b.jpg

Edytowane przez artkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz do firmy kupiliśmy Boscha GMS120. Nic nie pozostaje mi innego jak tylko go polecić. Lepiej doinwestować i kupić coś porządnego. Zaprzyjaźniony forumowicz pracujący w PGN polecić bo tańsze np stanley to troszkę nie porozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 15 lat używam boscha D M O 10 i powiem szczerze,że uratował mnie kilkadziesiąt razy od przewiercenia kabli. Ja dałem w tamtym czasie w granicach 350 - 400 zł. Obecnie można go kupić za 150 zł. Polecam,bo wart tych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności