Skocz do zawartości
daro0301

Webasto bardzo głośno chodzi i wyłącza się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie czy ktoś miał już problem z webastem mam Passata 2007 2.0tdi 170km

Używam je rzadko ale teraz przy zimie mogłoby działać.

Jak włączę je z pilota to przez parę sekund próbuje się włączyć wokół auta kupa dymu zaczyna chodzić coraz głośniej, a następnie gaśnie i cisza. W środku w aucie wentylator dalej działa ale nic nie grzeje.

Dodatkowo w momencie uruchomienia słychać dziwne głosy załączania- pstrykania.

 

Proszę o podpowiedź co zrobić aby działało. Najlepsze to to że byłem z tym jakiś miesiąc temu w serwisie i akurat działało, ale tylko tego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś przekaźnik/bezpiecznik, skoro dziwnie pstryka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy sprawdzić, zacznij od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mam pytanie czy ktoś miał już problem z webastem mam Passata 2007 2.0tdi 170km

Używam je rzadko ale teraz przy zimie mogłoby działać.

Jak włączę je z pilota to przez parę sekund próbuje się włączyć wokół auta kupa dymu zaczyna chodzić coraz głośniej, a następnie gaśnie i cisza. W środku w aucie wentylator dalej działa ale nic nie grzeje.

Dodatkowo w momencie uruchomienia słychać dziwne głosy załączania- pstrykania.

 

Proszę o podpowiedź co zrobić aby działało. Najlepsze to to że byłem z tym jakiś miesiąc temu w serwisie i akurat działało, ale tylko tego dnia.

 

Witam czekam na podpowiedź może ktoś też miał taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czekam na podpowiedź może ktoś też miał taki problem.

 

pompka wody,mam to samo!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pompka jak się psuje to się zaciera. W webasto masz dmuchawe która dość blisko jest obudowy i jak nałapie brudu przez filt, to ptrafi obcierac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć kratke od halogena prawego od strony pasażera ,tam jest pompka wody.Włącz webasto i posłuchaj czy działa. Ja mam to samo też jak załącze to pochodzi chwile i sie wyłączy odpali się piec dmuchawa ale z racji tego że stoi pompka wytwarza się podciśnienie w wężach (pstrykanie) i automatycznie się wyłączy. Pompka oryginał vw 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz boscha za 150-200zł z wtyczką, podłącz zgodnie z kierunkiem obrotów i wszystko działa jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie też dopadła padająca pompka, bo wczoraj webasto się samo wyłączyło, a dzisiaj chodziło, ale nie grzało. Mogę prosić numer pompki ? Zanim kupię podłączę pod kompa, ale z tego co pocztałem w innych wątkach to na 90% pompka.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić kompem, co się dzieje z temperaturą, kiedy błyskawicznie rośnie, to wskazuje na pompkę obiegową. Jeśli brak płomienia, to po kilku próbach Webasto blokuje się. Brak płomienia, to może być wiele przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem vcds'em. Był błąd jak poniżej (no flame - intermittent). Co ciekawe nie zgadza się przebieg i data (obecnie mam ok 198500km). Sprawdzenie po kolei wszystkich elementów nie wykazało błędów (pompki, grzałka itd). Po skasowaniu błędu wszystko działa... ciekawe...

 

 

20170925_175807.jpg

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch tygodniach znowu umarło.  Byłem w serwisie webasto (okazało się, że mam 4km od domu) i wygląda, że pompka padła... zamówiłem nową i w weekend założę. Jak widać chyba woda się leje do środka, bo z zewnątrz ok, a we wtyczce syf. Podłączenie innej pokazało, że napięcie dochodzi, a stara stoi.

 

20171012_114331.jpg

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana pompki na nowego Pierburga pomogła. Stara czasem działała, czasem nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mnie dopadł taki błąd, webasto próbuje  wystartować ale nie daje rady .Od czego zacząć szukanie usterki. Na razie wyciągnę bezpiecznik żeby nie próbowało się uruchamiać

IMG_20190104_124118.thumb.jpg.be82de9966cb6288c4a0423574d2343b.jpg

nowe obserwacje - webasto sie uruchamia popracuje ze 2 minuty i sie wygasza na jakieś 20 sek po czym znowu wchodzi na obroty

Następne spostrzeżenie- zauważyłem że w czasie jazdy webasto pracuje (1-kontrolka cały czas sie świeci , 2-szybko rosnie temperatura)

ale gdy się zatrzymam i wychodzę a auta i faktycznie webasto huczy lecz po paru sekundach huczenie ustaje i ponawia wejście  na obroty  

niestety sie nie udaje.

Edytowane przez bubas16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka V55 wymieniona,po 3 godz. stania auta na mrozie włączyłem webasto z pilota - po 30 min ( bo tyle mam ustawione) webasto sie wyłączyło mój banan nie miał końca ? . Co jest dziwne stara pompka na krótko działa. 

Edytowane przez bubas16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2017 o 19:52, maniujr napisał:

Po dwóch tygodniach znowu umarło.  Byłem w serwisie webasto (okazało się, że mam 4km od domu) i wygląda, że pompka padła... zamówiłem nową i w weekend założę. Jak widać chyba woda się leje do środka, bo z zewnątrz ok, a we wtyczce syf. Podłączenie innej pokazało, że napięcie dochodzi, a stara stoi.

 

20171012_114331.jpg

Jaka pompke kupiłeś? Na allegro jest masa np NTY jakiś chińczyk za 152zl z 2 letnia gwarancja. Tylko oczywiście żadna nie pasuje pod mój win bo fajki z pompki mam równolegle a tam delikatnie pod kątem ale to i tak pójdzie założyć przecież. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierburga, z tego co pamiętam to coś bliżej 400pln

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności