Skocz do zawartości
stiepa

Schowek na okulary - opada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie problem jak w temacie opadający schowek na okulary, początkowo opadał i dawał się zapiąć, teraz już nie. Praktycznie wogóle nie używany, ząbki zachaczające całe, sprężyny całe, nic nie pręży, nic nie oddstaje, a jednak nie działa. Spotkaliście się, wiecie może jak naprawić? - oczywiście mogę zamknąć go na stałe przy odrobinie kropelki, ale nie chce robić lipy.

Edytowane przez stiepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiłowałem kiedyś "zęba".One maja zaczep na tym "zębie" który z czasem chyba, pod wpływem drgań się ściera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem od początku posiadania auta, z tym że zauważyłem że w upały mi się otwiera a jak jest chłodno to znacznie rzadziej. Może przypadek, może nie, daje denrrwujacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alle idzie wyrwać za 50 zeta, więc nie warto dłubać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kropelki użyj taśmy przeźroczystej :).

Problemem może być sprężynka w przycisku. Mogła pęknąć, lub zablokować się jakoś przez co guzik jest przez cały czas częściowo "wciśnięty". Mógł się też sam przycisk lekko przyblokować. Da się to rozebrać tylko musisz patrzeć dokładnie jak to jest poskładane bo potem jest od groma zabawy z rozkminieniem jak ma być ustawiona sprężyna odbijacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tak, jak wcześniej napisałem wszystkie elementy są sprawne, sprężynki, haczyki nic nie pręży nic nie wadzi, wydaje mi się że haczyki się lekko wyrobiły, używanego nie chce bo mogę kupić gorszy- ja swojego otwierałem może z 6 razy nawet nie widział okularów- auto ma przebieg 29tys km. Totalny, maksymalny szajs, taśmy nie bedę stosował, ponieważ mogłbym nie wytrzymać tego psychicznie jakby mój wzrok tam się kierował. Próbowałem lekko podpiłować/zagłębić te haczyki ale pomogło połowicznie. Więc zakupiłem nowy w serwisie kompletny tzn. z pleckami za kwotę 92zł brutto. Co ciekawe to dziadostwo poprawili tzn. wypuścili kolejny model w listopadzie 2008r. Więc było to raczej wadliwe rozwiązanie, na pierwszy rzut wygląda tak samo tzn. głębokość i profil haczyka, ale mam nadzieje, że posłuży dłużej w sumie ma 2 lata gwarancji, ALE musi być wymienione w serwisie !, więc chyba nici z gwarancji.

Edytowane przez stiepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na tym forum więc na początku chciałbym powiedzieć cześć wszystkim :)

Trochę odgrzeję kotleta, bo temat wiekowy, ale ja też miałem problem z samootwierającym się schowkiem na okulary.

Udało mi się go naprawić w 10 minut, ale da się to zrobić szybciej...

Wystarczy wyjąć schowek i zdemontować przycisk zwalniający blokadę (trzyma się na dwóch zatrzaskach które odginamy od wewnątrz w okolicach mechanizmu trzymającego schowek zamkniętym), a następnie spiłować delikatnie ten element przycisku, który naciska na mechanizm. Ja spiłowałem jakieś 1 - 1,5 mm i teraz schowek już się sam nie otwiera.

Mam nadzieję, że komuś przyda się ta rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę kotleta. Mam odmienny problem z nie otwierającym się schowkiem. Kiedyś wkładałem plecak na drugie siedzenie i zachaczylem o otwarty schowek. Blenda schowka odpadła razem z jakąś sprężynką. Złożyłem wszystko do kupy ale nie działa. Wciskam przycisk, otwiera się z wielkim problemem dopiero za którymś razem. Nie wiem czy źle to poskładałem czy jeszcze czegoś brakuje. Może ktoś coś podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego pseudo schowka nawet nie używam. Tam wejdzie co najwyżej monokl a nie okulary. Wolę wsunąć okulary ramionami pomierzy osłonę przeciwsłoneczna a podsufitkę. . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności