Skocz do zawartości
Gość luks12

Zakup passata B5 - jaki silnik wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość biedrona
150KM- tym samym odpowiedziałem Tobie że najmocniejszym jest 150KM diesel.

to jest 2,5TDI a nie 1,9 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem...jakoś z rozpędu tak napisałem :D:P

Oczywiście 115KM jest najsilnijeszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście 115KM jest najsilnijeszy.

Skąd ta oczywistośc jeśli można wiedzieć? :looka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Oczywiście 115KM jest najsilnijeszy.

Skąd ta oczywistośc jeśli można wiedzieć? :looka:

robisz sobie jaja czy o drogę pytasz?

masz inne zdanie w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robisz sobie jaja czy o drogę pytasz?

masz inne zdanie w tej kwestii?

Ty no jak śledząc aukcje na allegro i jebaju spotkałem około 10 róznych passatów b5 3b tdi 130 konnych to zaczeło mnie to poważnie zastanawiać czy to błędy właścicieli, ich niewiedza i chciałem się dowiedzieć czy kolega boommax opiera się na jakimś katalogu lub czymś podobnym czy poprostu "na 100% tak mu sie wydaje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

robisz sobie jaja czy o drogę pytasz?

masz inne zdanie w tej kwestii?

Ty no jak śledząc aukcje na allegro i jebaju spotkałem około 10 róznych passatów b5 3b tdi 130 konnych to zaczeło mnie to poważnie zastanawiać czy to błędy właścicieli, ich niewiedza i chciałem się dowiedzieć czy kolega boommax opiera się na jakimś katalogu lub czymś podobnym czy poprostu "na 100% tak mu sie wydaje".

wiesz dlaczego tak jest? Jest to taka sama pomyłka, jaką popełnił swego czasu jeden z forumowiczów (chyba adams, ale pewien nie jestem). Polega ona na błędnym interpretowaniu dwóch czerwonych literek w znaczku TDI, które dla 3B oznaczają silnik z pompowtryskiwaczami o mocy 115KM a dla 3BG motor o mocy 130KM.

Jest to przejaw podobnej ignorancji jak określanie modelu 3BG mianem B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz dlaczego tak jest? Jest to taka sama pomyłka, jaką popełnił swego czasu jeden z forumowiczów (chyba adams, ale pewien nie jestem). Polega ona na błędnym interpretowaniu dwóch czerwonych literek w znaczku TDI, które dla 3B oznaczają silnik z pompowtryskiwaczami o mocy 115KM a dla 3BG motor o mocy 130KM.

Jest to przejaw podobnej ignorancji jak określanie modelu 3BG mianem B6.

oto mi chodziło, to mnie przekonuje w 100%, dzięki wielkie biedrona

 

To teraz jeszcze poruszę inną kwetsię, też diesli.

Wiecie coś może koledzy na temat silników VW 1.9 TDS? Jakiś czas temu był na allegro pasek b5 3b z lekko kropniętym przodem i gość moc wystawił chyba na 132 KM, ściągnięty z USA. Też jakis naciągacz który zachipowany silnik nazwał sobie tds-em? Czy może cos takiego było kiedyś? Rocznik beczki bodajże '99.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiś czas temu był na allegro pasek b5 3b z lekko kropniętym przodem

Był nawet link do tej aukcji na forum ale z tego co pamietam to kwestia nie została rozwiązana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ich niewiedza i chciałem się dowiedzieć czy kolega boommax opiera się na jakimś katalogu lub czymś podobnym czy poprostu "na 100% tak mu sie wydaje".
Tak opieram się na katalogu i jeszcze na tyg.Auto Świat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dandi_X

Witam

 

mam krotkie pytanie, czy westepuje wersja 110KM z PD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam krotkie pytanie, czy westepuje wersja 110KM z PD ?

nie

90 i 110 jest na pompie

101/115/130 na pompowtryskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiś czas temu był na allegro pasek b5 3b z lekko kropniętym przodem

Był nawet link do tej aukcji na forum ale z tego co pamietam to kwestia nie została rozwiązana

Hipotetycznie rzecz ujmując, zakładamy, że taki silnik faktycznie istnieje, jest z USA. Jak będzie wyglądać dostępność np. rozrządów, filtrów i innych materiałów eksploatacyjnych? Moim zdaniem taki silnik to mina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arturm

Witam

Od nie dawna jestem na forum mm pytnie ile tak na "oko"przy w miare ekonomicznej jeżdzie powinien spalić mój Passek 2,5 v6 150 KM.Pozdrwiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Witam

Od nie dawna jestem na forum mm pytnie ile tak na "oko"przy w miare ekonomicznej jeżdzie powinien spalić mój Passek 2,5 v6 150 KM.Pozdrwiam.

 

Prosze, uzyj wyszukiwarki. Tam jest post o spalaniu.

Ja moge tylko napisac, ze przy ekonomicznej jezdzie w trasie zejdziesz ciut ponizej 6L/100km (moj rekord to 5,3 w nocy wg kompa). A w miescie nie licz na mniejsze zuzycie niz 9L/100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arti

Witam, spalanie mojego auta w trasie przy normalnej jeździe, mam automat to 6,5 - 7,5 l, natomiast miasto to inna bajka ok. 11-13 l/100 km, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja własnie rano spaliłem 5,1 l/100 :) popołudniu ta sama trasa tylko klima była właczona 5,7 L/100 nieżle moim zdaniem bo to była oszczędna jazda normalnie zamykam sie w 6,5 l/100 i tez jest zajebiście:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
1,9 TDI (90KM)

1,9 TDI-PD (101KM)

1,9 TDI-PD (105KM)

1,9 TDI (110KM)

1,9 TDI-PD (115KM)

1,9 TDI-PD (130KM)

2,0 TDI-PD 8V (136KM)

2,0 TDI-PD 16V (140KM)

2,5 V6 TDI (150KM)

2,5 V6 TDI (180KM)

 

Rozumiem, ze pompowtryski to "PD"... A jesli chodzi o moj silnik, V6TDI 163KM, nie ujety tutaj, to jest pompa wtryskowa, tak? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krist7

zawsze mi sie zdawało ze w passacie 2.5 tdi był 150 i 163 konie, a 180 było w audi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o moj silnik, V6TDI 163KM, nie ujety tutaj, to jest pompa wtryskowa, tak? :niepewny:
Tak
awsze mi sie zdawało ze w passacie 2.5 tdi był 150 i 163 konie, a 180 było w audi

...pisząc takie posty mogłeś zajrzeć do wszechwiedzącego świata internetu.

2,5TDI(150KM) były wsadzane do Paska do 2003r, a o d 03 do 05" były 163KM i 180KM 4x4 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hell Spawn

Witam.

 

Moi Rodzice chcą samochód VW Passat 1.9 TDI

I Maja teraz dylemat, czy brać 1.9 TDI ze 110 Konnym Silnikiem czy 1.9 TDI z 115 Konna jednostka. Bedzie to sedan z Manualna skrzynią.

 

Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma silnikami i czym sie charakteryzują, bo 1.9 TDI ma pompowtryskiwacze a 1.9 TDI Ich niema, jakie są za i przeciw, który wybrać :)

 

Chciał bym sie również dowiedzieć jakie oba silniki mają spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności