Skocz do zawartości
cola_no

Awaria lampy przeciwmgielnej B7

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem auto z Niemiec i gdy nadeszłą jesień, okazało się że lampa przeciwmielna lewa jest spalona. Kupiłem nową i po podłączeniu kabli było ok, dopiero w momencie włączenia świateł przeciwmgielnych nowa również uległa spaleniu. Pojawił się odpowiedni komunikat na wyświetlaczu komputera. Dodam że po podłączeniu do VAGa błędów nie ma żadnych... halogeny działają bez zarzutu. Nie widzę sensu kupowania nowej lampy póki przyczyna nie zostanie znaleziona, za tydzień jestem umówiony w serwisie. Kasę ze mnie zedrą a nie mam pewności czy coś znajdą... Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B7 to jest chyba jeszcze na gwarancji więc po co się męczysz. Piszesz bardzo enigmatycznie, nie wiem czy palą się żarówki czy instalacja lampy, czy wymieniłeś żarówki czy całą lampę, poza tym nie wiem o którą wreszcie chodzi przednią czy tylną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w serwisie jeszcze nie byłem i nie wiem czy gwarancja jeszcze obowiązuje ponieważ auto miało tylko robioną "kosmetykę" blacharki i wymianę airbaga kierowcy. Instalacja przy samej lampie została sprawdzona i jest OK, styki lśniące a kable nie popalone. Przepala się tylko część przeciwmgielna (tylna lewa lampa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ASO dowiedli że przekaźnik od tylnych przeciwmgielnych podaje za duże napięcie i dlatego pali lampę. Posiada ktoś wiedzę na temat położenia tego przekaźnika i jak najlepiej się tam dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam jest zwykła żarówka czy co ? 12V ? Ja tam nie wiem, ale jak przekaźnik może dawać za duże napięcie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tam jest zwykła żarówka czy co ? 12V ?

To zależy, czy samochód ma z przodu lampy halogenowe czy reflektory Bi-xenonowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość witkol

Witam też mam ten sam problem z tylną lewą lampą przeciwmgielną, po założeniu nowej lampy ikonka awari znika a po włączeniu lampa znowu zostaje uszkodzona (uszkodzeniu ulega element z diodą światła przeciwmgielnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie ma żadnego przekaźnika do lampy przeciwmgielnej sterowana jest z borentza bezpośrednio jak i reszta lamp.W lampie jest układ stabilizatora zacznij od pomiaru napięcia na lampie powinno być 12 v jeśli chcesz dla pewności mogę

Ci zmierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z lampą od strony pasażera, nie pali się światło drogowe, nie zostało stuknięte po prostu w pewnej chwili dostałem komunikat i przestało działać, czy jestem w stanie to jakoś samemu naprawić?13184672_1108276969228404_1391790481_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności