Skocz do zawartości
Gość asdarex

Brak sygnału kierunkowskazów podczas zamykania centralką.

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie szukać przyczyny jak zamykam samochód z pilota to zamyka się wszystkie drzwi i dioda mruga ale kierunki i syrena nie daje znaku ale przy otwieraniu jest dwukrotne migniecie kierunkami i syreną.

 

Możesz to sobie załączyć VAG'iem-jest opcja ustawiania sygnałów dźwiękowych i świetlnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu uszkodzony mikrostyk w drzwiach kierowcy jak nie ma błędu na kompie a dioda mruga od alarmu

 

---------- Post added at 18:54 ---------- Previous post was at 18:53 ----------

 

Na vagu jest wszystko na 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwestia przelutowania zamka i sprawdzenia/wymiany mikrostyku-tego przy samym ryglu bo on najbardziej cierpi ;)

 

 

Jestem po przelutowaniu zamka operacja niby sie udała ale pacjent nie przeżył chyba operacji :) Po zabiegu nie zamyka tych dzwi :( Czy konieczne jest wykasowanie błędu starego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czemu uszkodzony mikrostyk w drzwiach kierowcy jak nie ma błędu na kompie a dioda mruga od alarmu

 

---------- Post added at 18:54 ---------- Previous post was at 18:53 ----------

 

Na vagu jest wszystko na 1

 

Błędu może nie pokazać.A to że nie ma mignięcia kierunkami i sygnału z syrenki możesz sobie włączyć w module komfortu.

 

 

 

Jestem po przelutowaniu zamka operacja niby sie udała ale pacjent nie przeżył chyba operacji :) Po zabiegu nie zamyka tych dzwi :( Czy konieczne jest wykasowanie błędu starego ?

 

Jeżeli występuje ten błąd to go wykasuj,zamknij drzwi pilotem/kluczykiem i otwórz jeszcze raz.Jeżeli nic się nie poprawi a błąd nadal będzie występował to nadal wina zamka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk pomijając nie sygnalizowanie zamykania kierunkami powiedz czy odwrotne zamontowanie linki zaznaczonej na zdjeciu moze być przyczyna nie zamykania dzwi ?

 

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0311/doorlocks3bd47.jpg

 

Dałem ją od dołu ale ona raczej jest chyba do otwierania :)

Edytowane przez szajba71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk pomijając nie sygnalizowanie zamykania kierunkami powiedz czy odwrotne zamontowanie linki zaznaczonej na zdjeciu moze być przyczyna nie zamykania dzwi ?

 

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0311/doorlocks3bd47.jpg

 

Dałem ją od dołu ale ona raczej jest chyba do otwierania :)

 

To temat do innego istniejącego już wątku ;)

Ale odpowiem Ci tutaj-tak,jak najbardziej.Wystarczy że linka jest za bardzo lub za mało naciągnięta i zamek nie będzie się otwierał-co jest równoznaczne ze złym zamontowaniem linki/pancerza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak z otwieraniem ok ale mnie bardziej interesuje czemu sie nie zamyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak z otwieraniem ok ale mnie bardziej interesuje czemu sie nie zamyka :)

 

Bo linka jest za bardzo napięta :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak-

potwierdzenie kierunkami wróciło po przelutowaniu ale zamek sie nie zamyka :)

Linka poprawiona dzwi sie zamykaja normalnie klamka zewnetrzna i wewnetrzna działaja alarm sie uzbraja błedów nie ma a dzwi otwarte :)

Już niewiem oco kaman....

 

Czy jak składam cześć elektryczną zamka do mechanicznej coś musi tam zatrybić ze soba bo zamek chodzi ciegna chodza po nacisnieciu pilota a dzwi otwarte? Jedyna rzecz nad która sie jeszcze zastanawiam to kołek ten do blokowania stoi troche nizej niż reszta wiec może coś z tym zwiazanego....

 

panther2, napisał

 

Dziś powtórnie rozebrałem, wyjąłem zamek. Po gruntownym przeanalizowaniu jak co i do czego doszedłem do wniosku, iż silnik elektryczny nie przesuwa rygla. Błąd mechaniczny powstał przy składaniu gdzie ząbek popychacza, który przesuwa silniczek elektryczny nie trafił w swoje miejsce w części mechanicznej zamka. Efekt był taki ,że pomimo iż sygnał z mikrowłącznika był podawany do silniczka, ten zmieniał położenie popychacza lecz nie podnosił elementy blokującego zamek przez co drzwi były otwarte cały czas. Ot i cały problem. Czyli diabeł tkwi w szczegółach.

 

Coś mi sie widzi że to również mój problem jutro rozbieram ponownie :)

 

No i powtórne rozebranie i złożenie zamka przy mniejszej ilosci piwka pomogło :)

Edytowane przez szajba71
Bo tak trzeba ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to że mryga jeden kierunek a reszta nie...wcześniej nie mrygały żadne teraz zaczął sam z siebie jeden...jaka może być tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam również problem z miganiem kierunków podczas otwierania i zamykania. Wspomnę tylko ze wcześniej to działało. Przestało działać w momencie wymiany jednego z bezpieczników z tego co pamietam nr 2. ponieważ byl przepalony. Czerwona dioda na drzwiach działa jak powinna tak samo z oświetleniem w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam również problem z miganiem kierunków podczas otwierania i zamykania. Wspomnę tylko ze wcześniej to działało. Przestało działać w momencie wymiany jednego z bezpieczników z tego co pamietam nr 2. ponieważ byl przepalony. Czerwona dioda na drzwiach działa jak powinna tak samo z oświetleniem w środku.

http://forum.vw-passat.pl/threads/1523-Rozmieszczenie-i-opis-bezpiecznikow-i-przekaznikow/page17?p=1312282#post1312282

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam również problem z miganiem kierunków podczas zamykania. Wspomnę tylko ze wcześniej to działało. Przestało działać kiedy rozebralem zamek prawych przednich drzwi bo nie dzialalo mi podswietlenie kabiny teraz jusz dziala ale znowu kierunki nie dzialaja przy zamykaniu z pilota czy to moze byc przyczyna tego zamka?prosze o pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to u siebie w tamtym tygodniu. Podpiąłem kompa, aktywowałem jeszcze raz w module komfortu i problem zniknął :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam również problem z miganiem kierunków podczas zamykania. Wspomnę tylko ze wcześniej to działało. Przestało działać kiedy rozebralem zamek prawych przednich drzwi bo nie dzialalo mi podswietlenie kabiny teraz jusz dziala ale znowu kierunki nie dzialaja przy zamykaniu z pilota czy to moze byc przyczyna tego zamka?prosze o pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam również problem z miganiem kierunków podczas zamykania. Wspomnę tylko ze wcześniej to działało. Przestało działać kiedy rozebralem zamek prawych przednich drzwi bo nie dzialalo mi podswietlenie kabiny teraz jusz dziala ale znowu kierunki nie dzialaja przy zamykaniu z pilota czy to moze byc przyczyna tego zamka?prosze o pomoc pozdrawiam

Dlaczego dublujesz posty?

 

P.S. Bezpiecznik sprawdzony?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze zdubłowalem post.Jusz doszłem co jest nie tak jednak mam zamek uszkodzony bo jak wtyczke odlaczylem od zamka to wszystko jest ok a jak podlacze to znowu nie ma kierunkow przy zamykaniu.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pipen - Działoszyn przy Bogatyni? Jak tak to mogę Ci zamek odsprzedać;) Mam dwa zapasowe;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kolego to nie ten pipen :) a zamek jusz zamowilen nowy pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam takie pytanko czy godzina na liczniku i kilometry maja byc wyswietlane po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki czy powinny zgasnac?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności