Skocz do zawartości
pawelvw

nie dochodzące paliwo do filtra paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Bo nie masz PD tylko VP.

 

Może, źle się wyraziłem pisząc "wszystkie modele" ale ogólnie wiadomo, że silniki z VP nie potrzebują dodatkowej pompy.

Edytowane przez krzychmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś drożność węża zasilającego z baku do filtra ? , dziwnym jest to że vacum tandem nie zaciągnie potem sobie co powinna robić , może tu jest przyczyna, albo nie zmieniał ktoś kola/opon , może lewarkiem są zmiażdżone przewody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz pompy w zbiorniku to tak jak pisze kolega dev14 może coś jest nie drożne cudów nie ma no chyba że pompa vacu padła i nie nabija ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ściągnij węże od filtra oba, przy baku tak samo. i dmuchnij ustami i będziesz wiedział który jest nie drożny.

 

potem kawałek węża na króciec wystający w baku i ponownie dmuchnij.

 

jak nie dasz rady ustami to kompresor do akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo w ostateczności dwa kawałki węża i podłącz bańkę z paliwem jak będzie chodził to na 100% coś z zasilaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem drożność węża zasilającego było w nim trochę paliwa i jak dmuchnołem od strony filtra to z drugiej strony tam gdzie wychodzi kruciec z baku wypłyneło paliwo

tak to u mnie w baku wygląda i tylko na te dwa piny mogę podpiąć kostke od pływaka

jak mu dziś wlałem do filtra paliwa to odpalił i chodził

a gdzie ta pompa vacum się znajduje czy to może zaraz to co jest przy scianie grodziowej pod tą rurą plastikową co się łączy gumowym kolankiem z EGR-em jak możecie to pokażcie na foto

a ma znaczenie podpiecie tej kostki z postu 18 z kablem niebieskim i czarnym bo ją mozna wpiąć na dwa sposoby

30122012400.jpg

30122012401.jpg

30122012405.jpg

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest od czujnika ilości paliwa czyli pływak , podpięcie to raczej tylko może powodować pokazywanie wskazówki jest /nie ma luka.gif" smilieid="528" class="inlineimg" border="0">.

 

Ostatnie skoro chodziło a teraz nie chodzi jest przytkany waz w tym podajniku paliwa z baku.

Zrób ostateczny test, przedłóż węza przy baku by wpuścić go bezpośrednio do niego , czy banki z paliwem ale na wysokości baku, wstaw 1 przewód przed filtrem przeźroczysty (8" podpowiem ze to jest) zalej filter i zapal, zobaczysz czy cokolwiek zasysa. Powtórz to na wolnych i przy 2-2,5tys. obr. ( vacum powinna dać większe ciśnienie)

Jak nie to vacum za małe ciśnienie robi i jest do wymiany ( warto zmierzyć jej ciśnienie).

W ostateczności ale to raczej nie możliwe niż zaciągnie z baku to opróżnia filtr i nie ma paliwa- wstawic zaworek zwrotny miedzy bakiem ( w grodzi silnika) a filtrem , zalać filter niech zapali, jak zaciagnie do filtra nowe paliwko, uzupelnić filter paliwem. To takie raczej nie normalne ale tez bym tak sprawdził.

 

ps. auto masz już długi czas czy nowy nabytek, może już tam ktoś coś zmieniał , bo PD-ki maja pompy w baku tym bardziej wtyczka , kable w niej są dziwne trochę.

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już go mam prawie 3 lata i jak do tej pory to nie było problemu z odpaleniem no po za aku. z którego coś pobiera prąd i go rozładowuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prosciej wziasc bezposrednio nalac paliwa w jakas butelke litrowa i odpiac przewod od filtra paliwa (obejsc filtr paliwa) i czy pociagnie paliwo jesli tak to znaczy ze cos ze ssakiem w baku a jesli nie to pompa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może podczas zmiany dolotu EGR itd. odpiąłes jakiś weżyk od vacum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nic takiego nie odpiołem ale posprawdzam zobaczymy czy z bańki pompa vacum zaciągnie paliwo jak zaciągnie to już nie wiem co może byc nie tak a jak nie zaciągnie to będę cyciągał pompę vacum i gdzieś dam do sprawdzenia

HAHA w zbiorniku czyściłem i na tym sitku był syf więc do węża za ssakiem nie mogo się nic dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na logikę , skoro z filtra wypompuje ropę to vacum ciągnie wiec ta cześć układanki odpada przecież, zostały przewody i zatkane sitko z baku, temu pisałem bezpośrednio do baku poprowadzić zasilanie i przeźroczysty wężyk przed filtrem czy naciągnie vacum do tej odległości bo może za małe ciśnienie dawać na "wciąganiu" i nie pokona tej odległości o to mi chodzi. Jak nie dociągnie to są 2 opcje dziurka na wężu zasilania i zamiast ropy ciągnie powietrze oraz bardziej kosztowna vacum/tandem do wymiany i tyle w temacie nie ma innych możliwości.

 

 

A może podczas zmiany dolotu EGR itd. odpiąłes jakiś weżyk od vacum.

 

 

zasilanie i powrót musi mieć przecież podpięte, a strona podciśnienia nie ma tu nic do rzeczy z vacum

 

 

@HAHA

 

ale jak zaleję filtr paliwa ropą i odpale to silnik chodzi do czasu do puki nie wyciągnie całego paliwa z filtra potem gaśnie i nie da się go uruchomić

 

czyli jak z filtra wyciągnie to z banki na takiej krótkiej odległości tym bardziej

 

 

ps. ostatnią rzeczą ale to już nie możliwą to zatkane zasilanie na filtrze w króćcach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po sprawdzeniu waszych teroii tzn. co nie których i odpiołem wąż omijając filtr paliwa foto 1 miejscze gdzie był wpięty wąż foto 2 to już wąż idący bezpośredio do pompy vacum czyli z butelki bezpośredio do pompy vacum i z nie całe pół litrowej butelki ropą znikneła szybko więc potem zalałem filtr paliwa i odpaliłem i tak 30-35 minut było wszystko ok potem sytuacja sie powtarza a jak był silnik uruchomiony to 2 razy sprawdzałem czy przewodem zasilającym leci ropa i jak rozłączyłem to leciała przez chwilę bo potem nie było pod ciśnienia na zaciąganie ropy ale wyciągnołem jeszcze dziś aku. do naładowania i powymieniam jeszcze baterie w pilocie i takim małym czarnym pudełku bez którego bym daleko nie pojechał i zobaczymy w środe czy to coś zmieni jeśli nie to musiało się coś w elektronice popier..lić lub w kompie sterującym silnikiem bo w takim przypadku to ja juz nie mam więcej pomysłów co mogło by być nie tak ewentualnie zostaje dac pompe vacum do sprawdzenia albo prubować podłączyć vaga choć z tym jest problem bo nie zawsze chce się połączyć pasek z vagiem jakoś tak ma

31122012407.jpg

31122012408.jpg

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wracajac do tematu jak mialem a4 bo byla podobna sytuacja i tez paliwo sie cofalo wiec odkrecilem korek wlewu paliwa i bylo okey.

 

tylko ze to bylo tak ssak paliwa byl uszkodzony wiec wymianilem ssak tylko ze od a6 i byl problem bo tam gdzie byl full paliwa to byla rezerwa na odwrot pokazywalo i mnie to denerwowalo wiec postanowilem zrobic stary i dalej bylo to samo przejade 3km i stoje w polach wiec wlasnie odkrecilem korek wlewu paliwa bo robila sie proznia w baku . Czyli wyssalo to co bylo w wezach i koniec . wiec mozesz zakrecic sie gdzies pozyczyc nowy ssak w baku albo dokladnie sparwdzic ten i jezdzic na odkreconym korku paliwa.

to taka moja mala sugesia nie wiem czy pomoze ewentualnie moze masz czos z filtrem moze gdzies jes zapchany albo jakis inny . Zaloz stary jak masz.

bo moim zdaniem pompa jest dobra jesli ciagnie palowo z banki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHA jak może być zaphany filtr paliwa jak ja go wyjołem odkręciłem na dole ten korek do spuszczania wody chyba i wszystko wyleciało zalałem go od nowa ropa i zamontowałem a filtr był założony nowy w październiku więc nawet 1000 km na nim nie zrobiłem a zresztą zalewam filtr ropą i z filtra wyciąga całą ropę wiec filtr nie moze być zapchany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś powtórzyłem zabieg z postu 33 czyli odpiołem wąż omijając filtr paliwa ten wąż idący bezpośredio do pompy vacum i włożyłem bezpośredio do bańki 30L napełnionej do połowy ropą i odpaliłem i pochodził silnik tak 5 minut i powtórzyła się sytuacja która jest ostatnio

zapytam się jeszcze tak czy zda egzamin ta pompa w zbiorniku jeśli mam padniętą pompę vacum

1.jpg

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli auto odpala jak podajesz paliwo z bańki to pompa wysokocisnieniowa ta przy głowicy jest ok a pompa vacum nie ma nic do paliwa poza tym ze przekazuje napęd na pompe paliwa.Wiekszość silników tdi po roku 2000 ma w baku pompke elektryczną, ajm też ja ma czy chcesz ja dołożyć ? Bo jesli jest elektryczna w baku to gdy padnie to paliwo do filtra nie dojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roger18sx chyba nie czytałeś uważnie to co napisałem po ominieciu filtra paliwa i podłączeniu bezpośrednio bańki z ropą do pompy vacum za pomocą węża silnik był uruchomiony i chodził tylko 5 minut potem zgasł a ja się pytam tez czy jak nie miałem pompki tej elektrycznej w baku czy jak ja zamontuje czy to wtedy będzie zdawało egzamin jak mam padniętą pompę vacum a konkretnie to mi chodzi czy będzie pracował cały czas silnik bez takich sytuacji jakie ma teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim jak wyłączę elektryczną pompę w baku, to sprawna pompka vacum radzi sobie bez problemu, do momentu gdy poziom w baku spada do ok połowy. Potem auto gaśnie i trzeba go sporo potrzymać na rozruszniku, żeby odpalić przy włączonej elektrycznej pompie.

Także dołożenie pompki u Ciebie mogło by coś dać, ale zamiast tak kombinować to lepiej byłoby wymienić pompę-choćby na dobrą używkę i mieć świadomość, że auto jest sprawne i nie stanie Ci nigdzie na drodze z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zda egzaminu, pompa vacum/tandem musi być sprawna. Ale dziwna przypadłość że pochodzi z 5 minut a potem nic. Jak by była padnięta to nie powinno pochodzić. A jak zgasł paliwo było w wężu zasilającym z banki przed samą pompą vacum ? Chyba to na przeźroczystym wężyku sprawdzałeś. Jeżeli takową pmpe elektryczną posiadasz to jak najbardziej możesz dołożyć nie zaszkodzi a polepszy.

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności