Skocz do zawartości
wozny83

Jaki macie przebieg w swoich B6 +dotychczasowe naprawy

Rekomendowane odpowiedzi

przebieg 131 000 km - pewny

wymieniona świeca żarowa - 73 000km

wymiana pompy paliwa i 1 pompowtrysk - 100 000km

łożysko koła przedniego - 130 000km

dwumasa delikatnie odzywa się na zimnym silniku od przebiegu - 115 000km

blokada kierownicy pierwsze objawy - 110 000km

wymieniony profilaktycznie wybierak pompy oleju - 120 000km (pompa jeszcze z napędem łańcuchowym, pomimo że według VIN powinien być już zębaty)

wymieniony zacisk hamulca ręcznego - 125 000km

poza tym normalne sprawy eksploatacyjne

Edytowane przez Tomassss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go od poczatku. Na zegarze jest teraz 59 tys. Robie trasy dlugie i krotkie. Przy 55 tys. padla pompa paliwa (ponoc te typy tak maja).

Wczesniej jeszcze byl ubytek plynu chlodniczego. Cos tam w ASO usczelniali i przy okazji wymienili jakis czujnik. Teraz mam problem z "trzesieniem" odczuwalne szczegolnie podczas wolnej jazdy. Za miesiac ide na wymiane oleju w DSG, wiec naswietle problem. Czy jestem zadowolony? Za takie pieniadze jakie wydalem spodziewalem sie solidniejszego auta. To byl ostatni VW jaki kupilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek kupiony w 2008 r przy przebiegu 47 tys., dzisiaj ma 141000.

Wymienione:

-pompa paliwa 70 tys.

-dwumasa 90 tys.

-przycisk hamulca ręcznego 110 tys.

-blokada kierownicy 120 tys.

-zabierak napędu pompy profilaktycznie 120 tys.

-czujnik ciśnienia spalin 138 tys.

To by było chyba na tyle, reszta to rzeczy eksploatacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kupilem na poczatku 2012 r ze sprawdzonego zrodla, pierwszy wlasciciel, serwisowany w ASO etc. Przebeig w momencie zakupu 145 000, dzisiaj 177 000.

 

Usterki/naprawy wykonane przez 1 wlasciciela:

 

- DPF wymieniony w okolicy 70kkm, auto bylo uzywane 50/50 w zakorkowanym miescie/trasie

 

Wymienione przeze mnie:

 

- rdzewiejaca przy lampach klapa bagaznika, wymieniona na nowa w ramach akcji dobrej woli

- przy 160kkm skonczylo sie sprzeglo, wymienilem profilaktycznie razem z dwumasa

- rozrzad przy 165 kkm

- filtry, oleje etc

 

Auto uzywam glownie na dluzszych trasach, w wiekszosci na autostradach. Jest do tego jak stworzone :)

Nie serwisuje juz w ASO. Gdybym mial jeszcze pewnosc ze za te pieniadze dostaje uczciwa prace ok, ale po przygodach na ulicy Polczynskiej w Warszawie powiedzialem sobie dosc. Zainwestowalem duzo w "dowyposazenie" auta (pozdro Romeo :)), na poczatku mialem trendline z climatroniciem i czujnikami, teraz mam/na dniach zamontuje:

 

- autohold

- multikiera CC

- tunel z podlokietnikiem i 220V

- multimedialny interfejs

- RNS 510

- BT modul

- licznik kolor premium

- autoalarm, immobilizer

- przyciemniane szyby

- tempomat

- panel klimy z koncowki serii B6

- srebrne listwy wewn

 

Na 1000% kupilbym jeszcze raz ale tylko z pewnego zrodla (diesel). OSoba od ktorej bralem jezdzi teraz insignia CDTI 160 KM i teskni za paskiem choc auto ma na full wypasie.

Edytowane przez Aksak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ma przebieg 220 000, przy 180kkm silnik wymieniałem tzn blok, i turbine...odpukac jak narazie nic sie nie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość neutralka

Przebieg 200909 i ładnie się prowadzi... Oby tak dalej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 281000 km.

Kupiony przy 175000.

Pierwszy właściciel trochę powymieniał na gwarancji w okolicach 80000-150000km

padła pompa paliwa, turbina i jeden z wtrysków.

Około 230000 poleciał kolejny wtrysk.

Przy 275000 poszedł komplet wtrysków do wymiany - akcja dobrej woli

Po za tym jest ok.

Pewnie w niedalekim czasie wyleci ponownie turbina bo już mam olej w dolocie (EGR) 700zł regeneracja jakoś dam radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

91.410 km (potwierdzone)i żadnych problemów (odpukać w niemalowane):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

144 kkm:

mechatronik w 1 roku uzytkowania;

pompa paliwa;

pompa oleju-akcja naprawcza;

przycisk hamulca postojowego;

lewa lampa przód-usterka AFS;

czujniki parkowania;

przegląd turbiny-ASO chciało wymiany bo puszczało olej na DPF winny przeciek na samarowaniu turbo

3 pompowtryski przed akcją, 2 w ramach akcji;

po 140kkm - dwumas;profilaktycznie czujnik wału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60800 km

wymieniony jeden pompowtrysk (w aso bez oplaty) - musze jechac umowic sie zeby wymienic reszte

naprawiany byl przycisk hamulca bo sie zacinal i nie puszczal hamulcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

231000 km

wymieniony zaraz po zakupie kompletny rozrząd.

niedawno 1 pompowtrysk a przy okazji tego i zdjęcia jednej z rur od turbiny zauważyłem olej. Wiec pewnie turbo też zrobię niedługo.

wozny skąd brałeś turbo? Nowe czy regenerowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie 191 tys. (1,5 mies w moim posiadaniu ok. 1000 km przejechane)

 

Jak wyżej + info zdobyte w serwisie VW - 120 tys. wymiana dwumasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i przebiegi w samochodach niektórych użytkowników z dopiską "pewne" to niezły żart - ale do rzeczy:

 

Pod domem 2 Passaty:

 

1) 2006, BMP, 140KM - 276000km - naprawy:

- dwumasa,

- turbo,

- przycisk ręcznego,

 

Dodam, że w środku wygląda na +/- 100000, (niby)skóra nawet nie wytarta,

 

2) 2007, BMR, 170KM DSG - 219000km - naprawy:

- wymiana pękniętej głowicy - 205000km

- dwumasa,

- 4 wtryski - akcja ASO,

- jeden bixenon, padła przesłona,

- halogeny bo sprane od kamieni,

- czujnik przy DPF,

 

W środku również bez śladów zużycia, no chociaż w obu tapicerka (niby)skórzana jest błyszcząca na przednich fotelach,

 

Więc przepraszam, ale nigdy nie uwierzę, że taki Passat, z drugiej ręki z 2006 albo 2007 roku ma 100-150tys i jeszcze ma np dziurę w fotelu albo wyjechaną gałkę od zmiany biegów. Oczywiście głowy nie dałbym obciąć za przebiegi tych naszych Passatów bo pochodzą z zagranicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K...a co niektórzy potrafią sami siebie okłamywać 200000 i 300000 bez awarii tylko wymiana dupereli . Ktoś napisał 250000 i ma tarcze hamulcowe orginalne SORRY !!! To B5 nie były tak dobre jak tu co niektórzy wypisują .

Ja mam Passata BMP 140KM DSG przebieg 175000

120000- wymiana dwumasy

130000- głowica pęknięta drugi raz

132000- wymiana czujnika spalin

oprócz jeszcze wymiany blokady kierownicy to już zapomniałem co tam jeszcze było robione . Teraz znowu przy zmianie biegów coś mi piszczy i nikt niewie co to może być . Dodam jeszcze ze wszyscy których znam to włożyli tyle kasy w te auta że mają prawie nowe silniki aż im się nie opłaca tych autek sprzedawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pasek 1.9 TDI:

2006 rok - 238000km, jak narazie(odpukac) oprocz czesci exploatacyjnych, wymiany peknietej miski olejowej wszystko ok.

 

Pasek z pracy 2.0 DSG 140KM:

2010 rok - 130000, tylko czesci exploatatcyjne, niemiecka firma, auto w leasingu w Niemczech, tylko w grudniu zrobilem 7000km :) W firmie passaty, golfy i audi A4, przebiegi jak wyzej.

 

Pz.

Edytowane przez olimp510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocznie ktos smigal mniej niz 6000km dieslem. Wow.

 

Co do twojego Wow :D to auto mam od nowosci i ja tyle śmigałem, mając w domu jeszcze 2 inne do dyspozycji. Wszystko zależy jak sie trafi i jak się użytkuje. Mam jeszcze jednego paska w dieslu z 2006r - dodam dla ciebie, od nowości z salonu aktualny przebieg 89tys km- jest na sprzedaż gdyby ktoś chciał:) Natomiast ważne jest w przeciągu jakiego czasu robi sie dany przebieg, w krótkim czasie łatwiej go osiągnąć jeżdząc po autostradach np. często do DE. Miałem znajomego który polonezem ATU z 1.6 w gazie zrobił 270tys i nic sie nie rozj..bało, ale po tym przebiegu silnik był do wymiany, gorzej te 270tys zrobic w przeciągu np. 7 lat głównie w ruchu typowo miejskim. Więc przebieg przebiegowi nie jest równy i dochodzi jeszcze dbanie o auto, znam ludzi którzy do mercedesów W211 2,7 CDI wlewali tylko najtańsze oleje Lotosu i tankowali je opałem, a potem ktoś kupi takiego mesia i dopiero będzie narzekał.

Edytowane przez stiepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

passat b6

przebieg 300 000 tys

wymieniłem juz skrzynie i sielnik;/

a tak to bez awari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

211000km roczny przelot 15000km wymienilem-dwumas,sprzeglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem juz skrzynie i sielnik;/

a tak to bez awari

 

Ja mam na szafie 68 tyś km.

 

Zainwestowałem na razie w taką rurę od intercoolera za która dałem w aso ok 450 zł. Nie liczy oczywiście róznych modów :>

 

Poza tym właśnie zaczeła mi się zapalać żółta kontrolka od DPF, ale to chyba z uwagi na fakt wolnej jazdy w ostatnim czasie.

 

Auto kupiłem w 2012 r. w lutym z przebiegiem 34 tyś. Auto krajowe kupione od banku pierwszego właściciela i chyba faktycznie przebieg jest autentyczny, tym bardziej że go potwierdzałem w tymże banku a nie u jakiegoś handlarzyny i mam też na to dokumenty

.

Jedno co mnie zaniepokoiło na razie to tarcze przód które wymieniłem przy 67 tyś. Czy to możliwe żeby tak szybko poleciały? Mogę spytać kiedy wymienialiście tarcze przód/tył, jeśli jest ktoś kto ma pasiora b6 od nowości?

 

pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma koledzy prawie 164tyś km na zegarze, książka serwisowa, auto krajowe. Tylko wymiany eksploatacyjne zgodnie z ksiązką, czyli rozrząd wymieniony, świece, płyny, darmowa akcja serwisowa z bodajże cewkami zapłonowymi. kupiłem to 1,5 roku temu z przebiegiem 117kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności