Skocz do zawartości
wozny83

Jaki macie przebieg w swoich B6 +dotychczasowe naprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie napiszmy jakie mamy przebiegi w swoich paskach B6 :) oraz przy jakim przebiegu padł napęd pompy;

 

To ja pierwszy:

 

Przebieg: 235000 km i rośnie

Napęd pompy: -------------

 

234 tyś wymiana turbiny i odpukać to tyle na dzień dzisiejszy

Edytowane przez wozny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140tys i rośnie. naped pompy wymieniony bez awarii przy 139tys. podochodził by do 200 tys km. zrobiłem to dla spokoju. roczny przelot 18 tys km

Edytowane przez koblant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

195000 km (prawdziwy)

napęd pompy: wymieniony wałek wyrównoważający i imbus przy ok. 190000 profilktycznie, stare miały znaczne oznaki zużycia.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napęd pompy oleju padł przy 197 tys. km. (naprawa 12 tys. :rozpacz), obecnie 235600 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

126 kkm i prawdziwy... :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45kkm - prawdziwe :)

Stuka chyba lewy przegub i cos głośno chodzi pompa paliwa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to 207tyś km. Roczny przelot.to około 10tyś km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 tys. km

 

Oprócz pękniętej szyby przedniej i ocierającej klapy (szyba zmieniona, klapa poprawiona) odpadła na mrozie nakładka od spryskiwacza bi-xenona i słychać już czasem popukiwania z tylnego mocowania przedniego wahacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6: 180Tkm (zabierak wymieniony przy 160Tkm, dwumasa fabryczna, brak potrzeby by ją zmieniać)

B7: 60Tkm

Edytowane przez Fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

261tys na budziku. Narazie brak awarii, jak na BMP wynik niezly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

172 tysi wiekszych wiekszych niespodzianek nie bylo praktycznie koszty eksploatacyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

183 tys- dwumasa i sprzęgło daje o sobie znać

182 tys- wymieniony wałek z zabierakiem na zregenerowany+olej i wszystkie filtry. Gniazdo w wałku nie było jeszcze takie złe, ale zabierak był dość mocno wytarty.

Poprzedni właściciel wymieniał przycisk od ręcznego.

 

A może dopiszcie przy jakim przebiegu wymienialiście dwumasę.

Edytowane przez zarembaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

228 kkm, ale kiedy dwumas był nie pamiętam- jeszcze nie za mnie coś koło 180tys. jak i turbo, pompa na akcji serwisowej- nie za mojej kadencji, kupiłem w maju z przebiegiem 218 kkm.

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to teraz ja 199tyś na blacie. VCDS pokazuje 280tyś. Poprzedni właściciel trochę namieszał :debil. Według historii ASO dwumas wymieniony przy 160tyś, wtryski 180tyś ( bosch!). Przed moim kupnem wymieniony był rozrząd i przednia szyba (faktury). Sam w tamtym roku wymieniałem sprzęgło(ASO). Lata się puki co ok. A zapomniałem dodać - turbo wymieniane przy 150tyś.

Ciekawe ilu będzie stać na szczerość w tym temacie?

Edytowane przez skrzypek1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój ma 342 tysie :) zakupiony od pierwszego właściciela przy 327 z książką praktycznie nic nie ruszane i jakoś się turla, powoli trzeba odkładać na dwumase poza tym oka :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja sie pochwale moim paskem przebieg to 206160km uczciwe dzieki bogu :D potwierdozne przez ASO :) rozrzad wymieniany byl na 190 tys , ja go kupilem gdy mial niecale 203 tys i wymienilem dwumase bo juz siadala (ewidetnie bylo slychac na zimnym silniku), jezdzil jezdzil i na okolo 204 tys. chyba jak dobrze pamietam w trasie do Kalisza :/ padlo TURBO !!! tryb awaryjny , DPF zapchany (wtedy tez pierwszy i jak dotad jedyny raz musialem wypalac DPF-a trasa Torun-Lisewo zalatwilo sprawe)a dodam ze jezdze glownie po meiscie. Poszlo do BDG do regenracji (serdecznie pozdrawiam i polecam pana z ul. przszczelnej czy jakos tak jak dobrze pamietam zna sie an rzeczy chlop i bardzo pomocny) i na chwile obecna wszystko OK (obym nei zapeszyl :P )

 

 

pozdro

Edytowane przez bartekzks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój obecnie powoli dobija do 140.000 km (potwierdzone, oryginalne). Ja sam zrobiłem nim jakieś 33.000 km. :) Nie narzekam, choć sporo w nim rzeczy wymieniłem. Ale w sumie sama eksploatacja. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuje swoje informacje

 

203k prawdziwy

Napęd pompy chyba nie padł

Głowica padła przy 200k (może wcześniej trochę ale zmieniłem przy 200)

Dwumas padł przy 201k teraz będzie zmieniany

Edytowane przez Corvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

236k

napęd pompy jeszcze nie ruszany

wymiana dwumasy, wysprzeglika (nadal mam obiawy zapowietrzania sie sprzegła) wiec czeka mnie jeszcze wymiana pompki sprzegla przy pedale :/

wymiana silniczka wycieraczek (stary sie spalil)

poza tymi rzeczami wszystkie inne eksploatacyjne auto zakupilem z przebiegiem 139k narazie sie jakos toczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

146 tys

Co do napędu pompy to nie mam pojęcia, czy był wymieniany. Ale micha była ściągana na 100%, któregoś razu będę musiał ją zrzucić i obejrzeć wałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności