Skocz do zawartości
Krynio

urwany amortyzator tył

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na wstępie chciałbym życzyć spokojnych wesołych i mniej pechowych świąt niż moje:D

link do opisu mojej wczorajszej przygody: http://forum.vw-passat.pl/threads/50310-Wpadlem-w-dziure-krzywa-felga/page3

 

niżej zamieszczam zdjęcia jak wygląda to co mi się stało, i mam pytanie, czy tak jak się odczepił/urwał ten amortyzator, jest szansa na naprawę tego wmiare szybko ? bo na zdjęciu widać jakby gwint był cały tylko się oderwał, ale jakim cudem to nie wiem. może górne mocowanie pękło albo coś. Nie wiem jak wyglada to mocowanie bo nie wymieniałem amorków sam i mnie przy tym nie było, jeżeli ma ktoś jakieś zdjątka jak to jest umocowane na górze to bardzo bym prosił.

 

IMAG0439.jpg

 

 

IMAG0440.jpg

 

 

IMAG0441.jpg

 

 

IMAG0438.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakrętka Ci się odkręciła. Wydaje mi się że wyraźnie widać miejsce na szczycie gwintu które służy do przytrzymania za pomocą klucza IMHO ale dla pewności możesz zrobić zdjęcie samego gwintu z bliska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręciła ci się nakrętka, wymontuj amortyzator skręć nakrętkę i zamontuj amora nic poważnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to mozliwe?;p ze sie sama odkrecila nie zrywając gwintu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak to mozliwe?;p ze sie sama odkrecila nie zrywając gwintu?

o to zapytaj tego, kto to montował..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeazcze jedno, ma ktos z Was moze zdjatko jak to wyglada krok po kroku mocowanie tego amorka u gory czy czegos nie pogubilem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jeazcze jedno, ma ktos z Was moze zdjatko jak to wyglada krok po kroku mocowanie tego amorka u gory czy czegos nie pogubilem?
Zerknij

amor.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jeazcze jedno, ma ktos z Was moze zdjatko jak to wyglada krok po kroku mocowanie tego amorka u gory czy czegos nie pogubilem?

 

 

 

w warsztacie masz montaż amorów ja robiłem ze zdjęciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielkie zaraz tego poszukam;) jest szansa zrobic to bez rozpinania drugiej strony?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet nie wskazane abyś rozpinał druga stronę. Zdemontuj całą kolumnę i zmontuj to na nowo na stole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok;) dzięki bardzo za pomoc jutro zabieram się za robote. Nie chce mi się latać za odszkodowaniem bo mógłbym przycyganić ale nie mam na to czasu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem i to duzy chyba. Śruba jest u góry zakręcona na amortyzatorze, poprostu go urwało z tego co czego był przymocowany. Niżej zdjęcie, co można w tym wypadku zrobić?

 

IMAG0442.jpg

 

IMAG0443.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyrwało ci większą dziurę w kielichu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

talerzyk Ci przegnił.. rozbierz w końcu tego amora, wyciągnij i pokaż dokładnie co tam Ci zgniło a my Ci powiemy co masz kupić żeby to poskładać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba tak, wyrwało poprostu tak że śruba przeszła na wylot a nie tak jak myslałem na poczatku że się może odkręciła albo zerwał się gwint. Co mogę z tym zrobić? da się to w całosci wymienic czy trzeba bedzie spawać?

 

sory napisałeś podczas jak ja pisałem też posta. Jutro rano jade do Ceglarza bo nie miał dzisiaj czasu i to robierzemy wtedy wrzuce fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro rano jade do Ceglarza bo nie miał dzisiaj czasu i to robierzemy wtedy wrzuce fotki.

skoro jedziesz do niego to nie ma tematu, znając życie będziesz miał wszystko jutro zrobione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro jedziesz do niego to nie ma tematu, znając życie będziesz miał wszystko jutro zrobione ;)

 

no jeżdze tylko do niego bo wiem że bedzie zrobione idealnie:D

 

da się tą całą górę kupić nową? czy musze szukać używki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym założył używkę. na szrotach tego pełno. poza tym Ceglarz albo Adams powinni mieć to w zapasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to mocowanie w b3 i b4 jest takie samo? Bo kupilem ale nie jestem pewien czy to to a jade na 15do mechanika i musze juz to miec?

 

IMAG0448.jpg

 

IMAG0449.jpg

IMAG0447.jpg

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności