Skocz do zawartości
bochum80

Wędzenie, winko, nalewki, bimberek itp...

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek a robisz też na sprzedaż? Bo bym chętnie podjechał i nabył drogą kupna takie mniamuśne specjały (i nie mówię to o monopolowej :) )

 

Marku, kolejny rzut jest planowany przed Wielkanocą. Teraz z powodu remontu nie mam za bardzo czasu na angażowanie się w kulinaria. Będę robił też kiełbaskę... Jak nie chcesz hurtowych ilości myślę, że parę kilogramów więcej można dorzucić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pektopol pomógł. Marwitko jeszcze raz dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja wszystkim. Potrzebuję pomocy na temat wina, szukam kogoś kto się naprawdę zna :) Stałem się posiadaczem nietypowej butelki z winem, oryginalnie zaplombowanym i nie wiem czy trzymać to dalej niech mocy nabiera czy szukać wyceny :) albo po prostu rozpić :D

Flaszka ma 1.20m wysokości :)

 

2013-01-30-861.jpg

2013-01-30-859.jpg

2013-01-30-860.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na wiosnę planuję budowe grilo-wędzarni ma ktoś jakiś fajny projekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie na wiosnę planuję budowe grilo-wędzarni ma ktoś jakiś fajny projekt?

 

 

mam w planie podobną tylko, że z klinkieru i bez tego daszka, powiększył bym też komorę grillową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn też sobie teraz stawia wędzarnik i rok czasu szukał okazji na cegłę szamotową. Kupił na wędzarnik i na grill, dwie osobne szafy, a przez środek stół do postawienia czegoś, a pod stołem miejsce na drzewo. I skończyło się na tym, że wyczytał na jakiś forach i nawet dzwonił do jakiegoś miszcza i ten powiedział, że jak wędzarnik to tylko z drzewa. No i zrobił coś w ten deseń http://wyrobydomowe.blox.pl/2012/05/Wedzarnia-z-paleniskiem-bezposrednim.html

 

A miszcz mówił, że dlatego drewniana, bo w wędlinie wtedy nie utrzymuje się wilgoć i wędlina się nie gotuje od temperatury i dymu tylko przechodzi samym dymem ....... czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ze drewniana wedzarnia jest najlepsza. nie jestem wedzarzem z dziada pradziada ale poczytalem troche na ten temat, porozmawialem troche, kuzyn ma murowana i potwierdzil ze zanim to sie rozturla (nabierze ciepla) to trwa. do tego trzeba to porzadnie wygrzac (czytaj osuszyc).

z drewnem podobno nie ma takich problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mogę z czystym sumieniem potwierdzić, że mój kuzyn poszedł w dobrą stronę z tym wędzarnikiem. Teraz w weekend było pierwsze kopcenie. Przyp... taką szafę że buchaj 500 kg wszedłby w całości do niej. Szafa od środka się ładnie uwędziła, trzyma to pięknie temperaturę. Ma dobrze zrobiony komin z szybrem, żeby za dużo dymu nie uciekało, drzwi też są masywne i .... no po prostu aż mi żal dupę ściska, że ja takiego nie mam i nie mogę sobie takiego zrobić/mieć/posiadać.

 

Tak więc jeśli ktoś chce budować sobie wędzarnik to tylko drewniana konstrukcja, solidna drewniana i coco jumbo i do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie zapasy na święta zrobione :)

9.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tu pachnie :) :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zrobilem biala - ze szwagrem nie mozlismy przestac jesc.

jutro zadyma.... szynka, poledwica, piers z indyka ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już po weekendowym wędzeniu. Zapomniałem że mamy taki temat. Fot brak :(

 

Ale mięcho pierwszorzędne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz po obrszedziwe wedzenia..........

miecho wyszlo pierwsza klasa - poledwica, lopatka, poledwiczka, kielbaska i piers z indyka.

przyplacilem wedzenie bolem glowy ale tak musi byc bo w przeciwnym wypadku kielbasa bylaby sucha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już powędzone, na początku trochę niewyraźnie ale po zażyciu płynnego rutinoscorbinu zrobiło się klarownie.. tylko ten nieodłączny ból głowy ...:padaka:padaka:padaka:padaka:padaka

 

w3.jpg

w2.jpg

w1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie "na wsi" nabyłem nalewki z trzmieliny, wrotyczu, orzecha włoskiego i aronii z propolisem i leczę przewód pokarmowy... Pierwsze wrażenie jest takie, że działają lepiej niż przepisane przez lekarza medykamenty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat coś umarł...  

Święta idą i trzeba coś ruszyć :P

U mnie pojawiła się nowa wędzarnia - zostało jeszcze na wiosnę wykończyć podbitki, obróbki dachu i podstawę kamieniem. Z prawej strony miejsce na stalowego grilla zamykanego. 

Próbne pierwsze dymienie dwa tygodnie temu. Wrzucone polędwiczki, schab, serek typu włoskiego i dorsz. A w niedzielę lecimy już z produkcją hurtowo-świąteczną :P

IMG_20171202_131044.jpg

IMG_20171202_172830.jpg

IMG_20171202_194840.jpg

IMG_20171202_195115.jpg

IMG_20171203_140641.jpg

IMG_20171203_165320.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, powiedzcie proszę co można zrobić z owoców pigwowca , które były już zasypane cukrem, puściły sok, następnie zalane wódką i po trzech tygodniach odcedzone. Został sam miąższ. Coś da się z tego jeszcze "wycisnąć"- jakiś dżem, konfiturę czy ....do kosza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można je zjeść, efekt jest piorunujący...?

...tylko dzieciom nie dawaj?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha,ha...próbowałem ale za twarde ?

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj to jeszcze raz zalać wodą procentową. Na pewno da jeszcze jakiś posmak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności