Skocz do zawartości
bochum80

Wędzenie, winko, nalewki, bimberek itp...

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a handlujecie może tymi pysznosciami?;) bo ja nie mam możliwości zrobić a kupić bym bardzo chętnie kupił;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnio na brak wolnego czasu nie narzekam a pogoda i chęci były to zmajstrowałem sobie takie cuś:D

 

Andrzej Maj Photography - 20 maja 2013 - 2592 x 1944 - 05-20-2013 - 00295.jpg

 

Taka typowo góralska jak to u nas wszędzie:P

Teraz tylko pasowało by coś okopcić:D W szynkach kiełbaskach itp to pojęcie mam od dawien dawna bo w domu jak się świniaka klupnęło to zawsze były wyroby.

Myślałem nad wędzeniem pstrąga bo mam dobre w okolicy tylko nie mam pojęcia czy się nada...ale to się okaże:D U nas pamiętam to się jeszcze dużo serów wędziło....ymmmm jak sobie przypomnę ten smak...;)

 

No i jeszcze tak z braku zajęcia walnąłem sobie o taki komplecik się pochwale :D

 

Andrzej Maj Photography - 17 maja 2013 - 2592 x 1944 - 05-17-2013 - 00282.jpg

Andrzej Maj Photography - 19 maja 2013 - 1944 x 2592 - 05-19-2013 - 00293.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako że ostatnio na brak wolnego czasu nie narzekam a pogoda i chęci były to zmajstrowałem sobie takie cuś

 

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: Andrzej Maj Photography - 19 maja 2013 - 1944 x 2592 - 05-19-2013 - 00293.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 51.8 KB ID: 102878 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: Andrzej Maj Photography - 20 maja 2013 - 2592 x 1944 - 05-20-2013 - 00295.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 115.2 KB ID: 102879

 

Taka typowo góralska jak to u nas wszędzie

Teraz tylko pasowało by coś okopcić W szynkach kiełbaskach itp to pojęcie mam od dawien dawna bo w domu jak się świniaka klupnęło to zawsze były wyroby.

Myślałem nad wędzeniem pstrąga bo mam dobre w okolicy tylko nie mam pojęcia czy się nada...ale to się okaże U nas pamiętam to się jeszcze dużo serów wędziło....ymmmm jak sobie przypomnę ten smak...

 

No i jeszcze tak z braku zajęcia walnąłem sobie o taki komplecik się pochwale

 

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: Andrzej Maj Photography - 17 maja 2013 - 2592 x 1944 - 05-17-2013 - 00282.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 122.1 KB ID: 102880

To już wiem gdzie robimy następnego HS-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pstrag jak najbardziej nadaje sie do wedzenia. pyszna rybka. tylko trzeba uwazac zeby nie wedzic za dlugo bo sucha bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już wiem gdzie robimy następnego HS-a

 

Placu je doś:D

 

 

pstrag jak najbardziej nadaje sie do wedzenia. pyszna rybka. tylko trzeba uwazac zeby nie wedzic za dlugo bo sucha bedzie.

 

A powiedz no mi Kolego co by trzeba wcześniej z taką rybką zrobić przed tym wędzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kazda rybe - obczyscic, obsolic na noc sola najlepiej gruboziarnista tak mocno - tak zeby cale w soli byly. rano obmyc je z tej soli, powiesic na swierzym powietrzu do obeschniecia - najlepiej z wykalaczkami rozchylic bruszki zeby powietrze mialo dostep do srodka ryby. no i do wedzarni. jak chcesz uchronic ryby przed muchami podczas suszenia to mozesz wrzucic do wedzarni ale wtedy sie okopca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz że jedynie solenie żadnych dodatków tak... I samą solą nie w solance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie dodawaj na poczatek. sama sol. no chyba ze chcesz experymentowac.

z zalozenia to dym ma nadac smaku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już wiem gdzie robimy następnego HS-a

 

Dobrze prawi w ramach OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ostatnio uwędził się mały pakiecik w postaci dwóch pstrągów i kilkunastu pałeczek kurczaka....musze przyznać że smakowały wybornie:D

 

Andrzej Maj Photography - 27 maja 2013 - 2592 x 1944 - 05-27-2013 - 00303.jpg

Andrzej Maj Photography - 27 maja 2013 - 2592 x 1944 - 05-27-2013 - 00299.jpg

Edytowane przez maaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj goscily makrele wedzone, ktore z kolega lapalismy wczesnie rano od 4.30....

20130601_164227.jpg

20130601_143902.jpg

20130601_081557.jpg

20130601_070242.jpg

20130601_054908.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie gratulacje w przyszły weekend wyciągne swój sprzet do wędzenia to i ja może się później pochwale takimi smakołykami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, w sam raz dla mnie:) Tworzę nalewki i wina. Obecnie czekam, aż owoce pojawią się i zaczną dojrzewać, a spożywam efekty zeszłorocznej pracy. Lub starsze, jeśli się uchowały. Wolę w pierwszym rzędzie produkty nie kupowane mieć do przetwarzania, przynajmniej wiem, że nie są ulepszane. Efekt jest tym lepszy, im lepszy materiał.

W barku na chwilę obecną walczy o życie nalewka porzeczkowa z wiśniową, mam też z pigwy, malin, jałowca, Absynt i legendę mojego rodu - Waltmeister. Tak, przepis jest tak stary, że nie ma polskiej nazwy:) A może ma, ale nie znam jej.

 

W tej chwili raczę się Krupnikiem (na zdjęciu). Trochę ciężkie, jak na tę porę, długo jednak go nie piłem. Jest pewno "ale" z tym produktem. To, co w sklepie określone jest jako "Krupnik", to zupełnie co innego. Moje dzieło jest na prawdziwym miodzie, z dodaną zaprawą korzenną z kilku ziół.

 

DSC_1732.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś dobry przepis na wino z :

- ciemnego winogrona

- jasnego winogrona

- pigwy

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na święta :) Sam robiłem :lol

3.jpg

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ymmmm aż ślinka cieknie:P Mój załadunek czeka na poniedziałek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ymmmm aż ślinka cieknie

Wbijaj to popróbujesz :D do tego jeszcze coś mam :D :D

Aby dobre wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wbijaj to popróbujesz do tego jeszcze coś mam

Nie kuś! Nie kuś! Bo mi dwa razy powtarzać nie trzeba :D zwłaszcza że smakoszem takowych kulinarii jestem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie kuś! Nie kuś! Bo mi dwa razy powtarzać nie trzeba zwłaszcza że smakoszem takowych kulinarii jestem
Gdyby to było bliżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby to było bliżej

Ot właśnie i tu cały problem ;) Musimy pozostać przy degustacji własnych wyrobów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności