Skocz do zawartości
eldo

Czujnik położenia wału G28 [036906433E] wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie był to rzeczywiście czujnik położenia wału. Wymieniłem i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam passata 2006 2.0TDI problem z odpaleniem. Bardzo cieżko odpala za 5-8 razem , jak odpali praca silnika jest prawidłowa lecz ma za wysokie obroty (1200-1300RPM) .Jest to silnik z dwoma kolami u góry ,pasek rozrządu był gdzieś nie profesjonalnie wymieniony i był przestawiony został on poprawiony na przyrządach i jest 100% teraz ok. Komputer pokazuje;

16706-Engine Speed Sensor (G28) no signal

P0322 - 006 Short To Plus - Intermittent.

Czujnik został wymieniony i nic nie dało, przewody także sprawdzone.

Co jeszcze może byc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujnik jest nowy to sprawdziłbym ponownie przewody na ew. zwarcia z plusem. Błąd był kasowany po naprawach? Pojawia się od razu po skasowaniu? Sprawdzałeś napięcia na przewodzie czujnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zdjac wtyczke z czujnika polozenia walka rozrzadu i zobacz bledy na VAGu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blad byl kasowany po naprawach i po próbie odpalenia pojawia sie na nowo.Napiecie na przewodzie nie bylo sprawdzane.Co tam powinno byc i kiedy sie pojawic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zadać wam pytanie. Mam problem w swojej B6 z pojawiającymi się błędem P0322.

Po zdiagnozowaniu problemu został wymieniony czujnik położenia wału korbowego, czujnik drążka rozrządu, wiązka kabli, został sprawdzony również sterownik u elektryka. Na deser mechanik wymienił mi pierścień magnetyczny na wale korbowy i przy okazji okazało się koło dwumasy do wymiany, więc też zostało wymienione.

Problem natomiast wciąż wraca. Co jakiś czas podczas jazdy auto przełącza się w tryb awaryjny a komputer wyrzuca błąd P0322.

Proszę o jaką poradę co może być nie tak...

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pod tym adresem jest film z wymiany czujnika bez zdejmowania skrzyni biegów

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.02.2014 o 13:24, lazur26 napisał:

Witam

Mam passata 2006 2.0TDI problem z odpaleniem. Bardzo cieżko odpala za 5-8 razem , jak odpali praca silnika jest prawidłowa lecz ma za wysokie obroty (1200-1300RPM) .Jest to silnik z dwoma kolami u góry ,pasek rozrządu był gdzieś nie profesjonalnie wymieniony i był przestawiony został on poprawiony na przyrządach i jest 100% teraz ok. Komputer pokazuje;

16706-Engine Speed Sensor (G28) no signal

P0322 - 006 Short To Plus - Intermittent.

Czujnik został wymieniony i nic nie dało, przewody także sprawdzone.

Co jeszcze może byc ??

Jeżeli czujnik wymieniony to trzeba wiązkę patrzeć , czyli od samego czujnika po kablach palcami albo wzrokowo przy dobrym świetle i do samego komputera, u mnie było przetarcie około 10 cm od czujnika. A tak poza tym jak czujnik padnie to już nie odpalisz , sporadyczne błędy to raczej wiązka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos moze jak podlaczyc kable do kostki czujnika walu korbowego w passacie 1.9tdi 2006 rok, tam ida trzy kable tj.czarno-czerwony,brazowo-niebieski i fioletowy a na kostce sa oznaczenia pinow 1,2,3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko że u mnie objawia się on tym że auto odpala i gaśnie po osiągnięciu temperatury 90st. Jak zimny chodzi jak nowy jak się rozgrzeje potrafi zgadnąć przy dojezdrzaniu do skrzyżowania. Na komputerze żadnych błędów! Wymieniłem już pompowtryski, akumulator., rozrusznik, sprawdziłem pompy paliwa i kompresję. Wszystko jest jak nowe a problem nadal istnieje. Jeden mechanik obstawia jeszcze czujnik g28. Czy jest możliwe że jest uszkodzony a vcds pokazuje go prawidłowo? Pi odpieciuczujnika temperatury auto odpala normalnie. 

Proszę o pomoc bo naprawy wchlonely już ponad 4 tyś a nierozwiazalem problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat a dalej nie wiem co może być w moim przypadku.

Witam, od dłuższego czasu walczę z niespodziewanym gaśnięciem Passata przy dojazdach do skrzyżowań, czasami wyrzuci taki BŁĄD i przechodzi w tryb awaryjny.

Zaczęło się od gaśnięcia, później wywaliło błąd g28 w trasie. Od razu czujnik wymieniony na nowy Boscha, wymiana nie dała nic, kolejne co to kostka od czujnika bo miała urwany zatrzask i okazało się, że kabel 10CM od kostki jest nadpęknięty więc wymiana całej kostki z kawałkami kabli, kolejny zabieg który nie wiele dał. Co ważne w wilgotne dni samochód gaśnie dużo częściej i padło przypuszczenie na wiązkę. Samochód oddany do elektromechanika i stwierdził, że wiązka jest cała od ECU aż do czujnika i przejście jest.

Z tego co wywnioskowałem to samochód miał zmieniony 2mas (nie za mojej kadencji) czujnik został niewymieniony gdyż od razu przy wymianie okazało się, że czujnik jest przytarty od 2masu. (przypuszczenie, że jak czujnik został stary to i uszczelniacz też będzie stary)

Nie daje mi to spokoju, że w wilgotne dni jest dużo gorzej więc wygląda na jakiś problem z elektryką. 

Słyszałem, że 2.0TDI 16v ma inny czujnik g28 niż 8v, czy to prawda? Elektromechanik u którego miałem auto nie potrafił podać diagnozy, ale zacząłby od wymiany uszczelniacza, w którym jest impulsator.

Miał ktoś taki problem, od czego zacząć, wymiana czujnik na inny, czy mógł się trafić wadliwy wybrałem generalnie najlepszy zamiennik. Demontaż skrzyni i wymiana uszczelniacza czy może jeszcze raz przejrzeć wiązkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2020 o 17:58, Patryk098 napisał:

Przeczytałem cały temat a dalej nie wiem co może być w moim przypadku.

Witam, od dłuższego czasu walczę z niespodziewanym gaśnięciem Passata przy dojazdach do skrzyżowań, czasami wyrzuci taki BŁĄD i przechodzi w tryb awaryjny.

Zaczęło się od gaśnięcia, później wywaliło błąd g28 w trasie. Od razu czujnik wymieniony na nowy Boscha, wymiana nie dała nic, kolejne co to kostka od czujnika bo miała urwany zatrzask i okazało się, że kabel 10CM od kostki jest nadpęknięty więc wymiana całej kostki z kawałkami kabli, kolejny zabieg który nie wiele dał. Co ważne w wilgotne dni samochód gaśnie dużo częściej i padło przypuszczenie na wiązkę. Samochód oddany do elektromechanika i stwierdził, że wiązka jest cała od ECU aż do czujnika i przejście jest.

Z tego co wywnioskowałem to samochód miał zmieniony 2mas (nie za mojej kadencji) czujnik został niewymieniony gdyż od razu przy wymianie okazało się, że czujnik jest przytarty od 2masu. (przypuszczenie, że jak czujnik został stary to i uszczelniacz też będzie stary)

Nie daje mi to spokoju, że w wilgotne dni jest dużo gorzej więc wygląda na jakiś problem z elektryką. 

Słyszałem, że 2.0TDI 16v ma inny czujnik g28 niż 8v, czy to prawda? Elektromechanik u którego miałem auto nie potrafił podać diagnozy, ale zacząłby od wymiany uszczelniacza, w którym jest impulsator.

Miał ktoś taki problem, od czego zacząć, wymiana czujnik na inny, czy mógł się trafić wadliwy wybrałem generalnie najlepszy zamiennik. Demontaż skrzyni i wymiana uszczelniacza czy może jeszcze raz przejrzeć wiązkę?

Przepraszam że tak późno wstawiam post ale może komuś pomoże info. Kolego tak samo wymieniałem czujnik, bo błąd wskazywał na niego ale żeby czujnik był uszkodzony to cały czas chodziłby w awaryjnym, a nie czasami. U mnie po wymianie czujnika na nowy auto jeździło, dopóki nie postało na podwórku w deszczowe dni, wtedy znów wskoczył błąd. Wziąłem się więc za wiązkę i przeglądanie jej od samego czujnika aż do komputera, który jest w podszybiu. Najlepiej jest zacząć sprawdzać wiązkę od miejsca, gdzie jest wpięty czujnik- wypiąć go raczej się nie da bo jest za mało miejsca a czujnik się ugina . Kabel sprawdzaj najlepiej dwoma palcami go tyczymać i ciągnąć, będzie czuć w razie czego uszkodzenie, bo organoleptycznie nie będziesz w stanie go obejrzeć dokoła . U mnie było przetarcie około 10 cm od czujnika i dotykał metalowego łącznika skrzyni i silnika. Kabel jest w peszlu więc jak będzie przetarty peszel to pewnie i kabel. Może być też ,że woda się gdzieś zebrała i w tamtym miejscu jest zwarcie o inny kabel. Trzeba trochę porozbierać, żeby dostać się to tego czujnika. Teraz dokładnie nie pamiętam co dokładnie wyjnowałem ale napewno przewody od chłodniczki oleju trzeba wypiąć. na foto widać przetarcie i ten dystans metalowy

DSC_0477.JPG

DSC_0476.JPG

DSC_0475.JPG

DSC_0474.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problemy z odpalaniem na ciepłym silniku. 

 

Wykluczam czujnik położenia wałka g40 , wchodząc w bloki pomiarowe silnika 051 pokazuje mi w 1 i 2 grupie takie same wartości a patrząc na wskazania vcds to w drugiej grupie powinno pokazywać obroty silnika /2 +- 50obr . 

 

Czyżby czujnik g28 był winny mimo braku błędu ?? Jak się do niego dobrać?? Albo gdzie go sprawdzić VCDSem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności