Skocz do zawartości
Phoenix

Siłownik zamka tylnej klapy - regeneracja po zacięciu

Rekomendowane odpowiedzi

Zamknęła mi się klapa bagażnika i niestety nie działa otwieranie z pilota ani przycisku wewnątrz samochodu. Awaryjnie otworzyć nie mogę, ponieważ kluczyk wchodzi, ale się nie przekręca. Auto było prane i może gdzieś zrobiło się jakieś zwarcie. Poprzednio z pilota centralnego zamka otwierały się wszystkie drzwi i klapa bagażnika, a teraz tylko drzwi kierowcy. Po kliknięciu drugi raz otwierają się wszystkie drzwi z wyjątkiem klapy. Czy jest jakaś możliwość odchylenia tapicerki bagażnika i złapania za linkę? Niestety bez otwierania klapy nie da się odkręcić dwóch śrub, które są na górze. Ma ktoś jakieś pomysły? Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamknęła mi się klapa bagażnika i niestety nie działa otwieranie z pilota ani przycisku wewnątrz samochodu. Awaryjnie otworzyć nie mogę, ponieważ kluczyk wchodzi, ale się nie przekręca. Auto było prane i może gdzieś zrobiło się jakieś zwarcie. Poprzednio z pilota centralnego zamka otwierały się wszystkie drzwi i klapa bagażnika, a teraz tylko drzwi kierowcy. Po kliknięciu drugi raz otwierają się wszystkie drzwi z wyjątkiem klapy. Czy jest jakaś możliwość odchylenia tapicerki bagażnika i złapania za linkę? Niestety bez otwierania klapy nie da się odkręcić dwóch śrub, które są na górze. Ma ktoś jakieś pomysły? Z góry dziękuje za pomoc.

 

jaki passat? jak w podpisie to nie ten dział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz i mnie dotknęło. Przyszedłem dzisiaj do samochodu, odpalam i widzę komunikat na FIS, że otwarta jest klapa bagażnika. Słyszałem też, że siłownik cały czas cyklicznie otwiera zamek i wraca do pozycji wyjściowej. Otwarcie klapy i jej kilkukrotne zamknięcie nic nie dało. Jak tylko samochód jedzie wolniej jak 20 km/h klapa jest stale otwierana, a siłownik chodzi. Przycisk z mikroprzełącznikiem mam nowy, założony we wrześniu 2016. Po przyjechaniu na miejsce i jeszcze kilkukrotnej próbie zamknięcia klapy (ryglowała się tylko na pierwszy stopień) siłownik przestał działać. Klapę aktualnie da się otworzyć jedynie przy użyciu klucza i wkładki obracając ją we właściwą stronę. Gdzie szukać przyczyny: siłownik, wiązka, komfort?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze sprawdziłem - na innym nowym siłowniku jest to samo. Odpiąłem od elektryki klamkę z mikroprzełącznikiem i nadal to samo. Na odpiętym zamku gaśnie światełko, ale silnik siłownika ma nadal wysterowanie. Czasem jest tak, że dostaje impuls pełnego otwarcia i wraca, a czasem jest tak, że siłownik pozostaje wciągnięty jakby impuls na otwarcie miał cały czas. Ruszałem na ile się dało wiązką między klapą a nadwoziem, ale nic się nie zmieniło. Może ktoś miał podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności