Skocz do zawartości
Phoenix

Siłownik zamka tylnej klapy - regeneracja po zacięciu

Rekomendowane odpowiedzi

W siłowniku jest sprężyna cofająca siłownik, trzeba składając mieć ją troche naciągniętą, ja tez na początku złożyłem tak że nie wracał siłownik, potem złożyłem 2 raz ale z mocniej naciągniętą sprężyną. Na sucho mi za pierwszym razem też ładnie wracało... powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty piszesz o zamku w B5 Fl a ja mam przed liftem i zamek tu jest inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałeś o zaciętym siłowniku :P ten chyba taki sam przed/po lifcie był. Może wrzuć fotę całości, pewnie jakis drobiazg... ps. wiesz że zamek w konkretnej pozycji musisz mieć żeby siłownik działał z klamki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichalPIMO

Hejka.

 

 

Mam sedana nie zamyka sie bagaznik z alarmu ani z klucza.

 

Sam klucz wlozony w bagaznik zamyka centralny i domyka szyby ale dalej nie zamyka bagaznika.

 

Szukac zacinania sie tego bolca do silownika bo jutro chce sie za to zabrac.

 

Dzieki za odpowiedz.

 

Rozebrane, zaciety silownik. odblokowany, zdjeta zawleczka odlaczona wtyczka teraz czas poszukac nowego :)

Edytowane przez MichalPIMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mógłby ktoś powiedzieć jak zdemontować mechanizm do którego przymocowany jest siłownik? Dopóki nie stuknę w siłownik to nie mogę zamknąć bagażnika. Siłownik przykręcony jest na 2 wkręty i nie można ich odkręcić nie demontując całego mechanizmu. Dodam jeszcze, że sedan. Proszę o pomoc :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart1982

Witam, u mnie jest jeszcze inaczej. Passat B5 kombi, 1998.

Klamka jest luźna, mogę nią poruszać i przekładać tak jak przy otwieraniu, ale nie ma przy tym żadnego oporu, a co za tym idzie klapy nie idzie otworzyć.

Dodam, że centralny działa poprawnie zarówno z pilota jak i zamka bagażnika- zamyka drzwi i słychać również pracę siłownika w klapie bagażnika.

Czy możliwe by zerwała się linka?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez rozbierania tego nie stwierdzisz przyczyny, parę śrubek i będziesz wiedział co go boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (3bg kombi) klamka zapiekła się i została w pozycji "nacisnieta". Klape mogłem otworzyć tylko z przycisku drzwi kierowcy (kluczyk w klapie zapieczony nie obraca wcale). Klamkę idzie rozebrać - w koncowym rozrachunku skłąda się z metalowej kasety , plastikowego uchwytu zakonczonwgo przyciskiem, gumowej osłony i mikrowyłącznika na który nadusza przycisk uchwytu. Jesli zawiasy uchwytu się zatrą to mikrowyłacznik nie ma siły odbić uchwytu i pozostaje "nacisniety". Trzeba oczyscić i złożyć ponownie. Problemem jest dobranie się do tej klamki - dużo tam kabli i taka plastikowe coś osłaniające światła tablicy (w sumie to chyba potrzebne zabardzo nie jest...), ciasno, w środku lapka oświetlenia która udało mi się wyłamać niestety (chyba lepiej wyjąć ją od zewnątrz na czas prac nad klamką). I polecam zdjęcia zrobić ułożenia kabli przed operacją. Tyle na szybko, jesli bedzie zainteresowanie to dorzuce swoje fotki ale teraz padam z nóg po walce z tą klamką....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam inny problem a mianowicie z siłownikami ale tymi co podnoszą klapę bagaznika a mianowicie.Strasznie ciezko mi sie otwiera pomyslalem ze silowniki amowilem nowe wymieniłem i jest to samo dodam ze siłowniki dobre bo jak na sucho chciałem wcisnac je do konca to niedałem rady pomuzcie mi w czym jest problem moze to nie wima siłowników tylko zawiasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzebuje ten temat bo wydaje się najbliższy mojemu problemowi. Od jakiegoś czasu w moim kombi nie działał siłownik zamka tylnej klapy. Po zdjeciu tapicerki moim oczom ukazał się cały mechanizm i mój problem polega na tym że nie wiem jak go bezpiecznie odkręcić żeby bez problemu dostać się do tego siłownika. Na zdjeciach zaznaczyłem nakrętki które odkręciłem. Cały mechanizm, jak i listwa oswietlenia rejestracji niby lata luźno ale są ze sobą czymś jeszcze połączone (może klamką?).

I jeszcze jedno pytanko, czy zaznaczony na zielono siłownik do kombi pasuje z sedana?

prosze o podpowiedź.

mechanizm2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z siłownikiem - nie działa ;)

 

Auto to Passacik przed liftem ("97) kombi.

 

Pytanie moje brzmi - czy siłownik klapy bagażnika i klapki wlewu paliwa jest taki sam?

 

U mnie siedzi taki siłownik:

 

dafota.2.mjy1375473500n.jpg.smsilownik.jpg&th=3332

 

Czy taki siłownik - kliknij tutaj - będzie pasował zamiast mojego?

 

Nie chcę bawić się w regeneracje, bo mój już w ogóle nie reaguje ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zamkiem w pasku 1999 sedan. nie odbijal mi silownik cebtralnego, byl zablokowany i caly czas mialem bagaznik otwarty. Myslalem, ze sie zapieklo, czy cos, wiec zamowilem uzywke. zamontowalem i...pocieszylem sie, ze dzialalo ze 2 dni i problem wrocil ten tez sie zacial, ale juz w pozycji takiej, ze nie otworze klapy. Rozbebeszylem stary silownik i s wrodku jest silnik i plastikowa zebatka, ktora jak sie kreci to sie wysowa, albo wsowa. Po zlozeniu ciagnac recznie dzialalo przez chwile...jak sie wychylilo do skrajnej pozycji znowu sie zacielo. Da sie to jakos zregenerowac, czy musze szukac nowki sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, temat przerobiłem na własnej skórze.

Wniosek jak dla mnie jest jeden: próba prowizorycznej regeneracji jest rozwiązaniem na jakiś (krótki) czas. Nowy siłownik kosztował w ASO 75zł, w związku z czym zakup używki (ok 50zł) czy zamiennika jest totalnie bez sensu.

 

Teraz odnośnie wykonania wymiany w wersji przed liftem SEDAN. Czytałem ten wątek i brakło kilku ruchów i informacji które naprawdę ułatwią tą operację. Może powielimy tu metodę już opisaną ale bez sensu pisać wyrywkowo-więc od nowa:

1. Zabieramy się za demontaż trójkąta ostrzegawczego, tapicerki którą po odkręceniu wkrętów ciągniemy ku dołowi

tapicerka.JPG

2. Odpinamy drut biegnący do zamka, otwierając go jak książkę /na zatrzask/ i luzując drut /cięgno/

drut do zamka.JPG

3. Odpinamy wtyczki biegnące do naszego mechanizku /2 szt/ oraz odkręcamy nakrętki mocujące zamek w klapie /2 szt/nasadka 10

mechanizm.JPG

4.Odkręcamy pozostałe 4 nakrętki trzymające plastikową listwę w której znajdują się lampki oświetlenia rejestracji oraz klamka /nasadka 10 bądź klucz płaski/ - nie wiem czy ten krok był potrzebny, jednak mi pomógł pozbyć się później wkładki zamka :ok

Jedna z nakrętek na focie: sruba od plastiku zewn.JPG

5. Teraz krok który mi dał najbardziej popalić bo nie wiedziałem że... trzeba sprytnie pociągnąć zawleczkę aby wkładka wraz z mechanizmem wyskoczyła z tej plastikowej listwy zewnętrznej. I dlatego odkręcona listwa była pomocna, bo ruszałem mechanizmem i listwą w prawo-lewo i w końcu zeskoczyło...

zawleczka zamka.JPG

6. Wykręcamy dwa wkręty aby wyciągnąć siłownik i zsuwamy oczko z ramienia siłownika aby przełożyć na nowy siłowniczek. Na żółto zaznaczyłem miejsce gdzie znajduje się zawleczka-przyglądnijcie się jej to będziecie mieli pojęcie jak potem to składać ;)

zamek wyciągnięty.JPG

Składamy w odwwrotnej kolejności i pamiętajcie że póki zawleczka nie zaskoczy, klamka nie będzie się chciała uginać więc składać dokładnie i zgodnie ze sztuką :P

Powodzenia

Edytowane przez wilson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie opisac moj problem. Wczoraj po przyjechaniu do domu nie mogłem otworzyc klapy. Jest to mozliwe tylko kluczykiem.

Szybko przejzałem forum i doszedłem do wniosku ze to siłownik padł.Dzisiaj go zdemontowałem i okazało sie ze niepotrzebnie bo na

" krótko" siłownik działa. Sprawdziłem czy na wtyczce jest prad i nie ma ;/ SPrawdziłem przewody które sa w tym pancerzu na załamaniu klapy i tam tez jest ok. Czy ma ktos jakis pomysł?? Dodam choc to nie istotne ze mam sedana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pozwolę sobie opisać swój problem z tylną klapą oraz jego proste rozwiązanie. Też nie mogłem otworzyć tylnej klapy (jedynie kluczem). Zdjąłem plastykową osłonę i zacząłem szukać przyczyny tej usterki. Sprawdzałem po kolei wszystko co możliwe. Najpierw sprawdziłem czy wtyczka podaje napięcie do siłownika i okazało się że nie więc zgodnie z sugestiami autora tematu zacząłem szukać przyczyny w bezpiecznikach i module komfortu. Wszystkie bezpieczniki okazały się sprawne a za moduł komfortu nawet nie chciało mi się zabierać do jak zobaczyłem ile to rozbierania to się załamałem. Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku że przyczyną problemu może być "klamka" klapy czy jak ją nazwać (ten gumowy uchwyt, który otwiera klapę. Postanowiłem więc podłączyć na krótko siłownik i okazało się że działa więc w dalszej kolejności zacząłem rozbierać tą gumową "klamkę", która to przecież musi podawać napięcie na siłownik. Po rozebraniu gumowej "klamki" okazało się że coś w niej po prostu zacięło, przeczyściłem wszystko i złożyłem do kupy i działa wszystko bez problemu. Moja sugestia jest taka, żeby zanim zaczniecie szukać problemu w bezpiecznikach i module komfortu sprawdźcie najpierw tą gumową "klamkę" bo rozebranie jej i złożenie jest banalnie proste i zajmuje kilka minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01065734dea2.jpg

 

witam

panowie polamaly mi sie te zaznaczone na zdjeciu plastiki do otwierania klapy w b5 przed liftem i mam pytanie czy da sie je wymienic od innej blendy czy musze wymienic cala blende i malowac pod kolor?

Edytowane przez nonerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko lepiej kupić nowy zamiennik czy urzywany oryginał siłownika tylnej klapy?pozdro///passek b4///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też walczę z niedziałającym siłownikiem. Próbował ktoś tego patentu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak to nie ta blaszka :ziew na plastikowym posuwowym kole zębatym miałem wytarte zęby - była przerwa i silniczek się blokował... :dodupy

 

Czemu się zmieliły te ząbki nie mam pomarańczowego pojęcia.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności