Skocz do zawartości
shade_

Jakie macie dywaniki w samochodzie ?

Rekomendowane odpowiedzi

przychodzi powoli czas na zmiane dywanikow w aucie (te co mam u siebie wqrzaja mnie od samego kupna auta). Mam zamiar sobie kupic jakies materialowe lub welurowe, ale nie wiem gdzie i jakie wybrac.

 

w moim poprzednim pasku (B3) mialem oryginalne dywaniki VW, musze przyznac, ze byly rewelacyjne !!!! Przez 9 lat byly uzytkowane przeze mnie i mojego ojca (a ile wczesniej tego nikt nie wie) i dopiero przy sprzedazy wykazywaly znaki zuzycia. Dopasowane byly idealnie i wlasnie takiego czegos szukam. Pytalem sie w ASO, ale do B3/B4 juz nie ma, a jak sa to cena 450zl (!!!), troche przegiecie z ta cena. Wiem, ze na allegro mozna kupic porzadne dywaniki za 150zl i jestem w stanie tyle dac od reki, ale nie wiem jak z ich dopasowaniem. nie chce jakiegos uniwersalnego bubla ktory bedzie mi sie zwijal pod nogami, szybko mi sie przetrze i zrobi sie z niego szmata. Moze ktos ma juz jakis sprawdzony produkt, bo jednak na oryginal z aso mnie nie stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumowe z wysokimi burtami. Dałem ok. 60 pln za 4 szt. w sklepie, mają 1.5 roku i jest oki. Do kufra kosztuje ok.90 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

U mnie sa gumowe,dosc wysokie,wykladzina na podlodze jest sucha.Co do firmy to Geyer albo cos podobnego(sprawdze jak bedzie pisac inaczej to sprostuje)Ceny niestety nie znam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, nigdy nie mialem gumowych i jakos od gumowych mnie odpycha ;) boje sie ze w upalne dni bede mial zapach gumy w aucie :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

kurcze, nigdy nie mialem gumowych i jakos od gumowych mnie odpycha n boje sie ze w upalne dni bede mial zapach gumy w aucie Sad

Na pewno sa praktyczne,a co do zapachu...hmmm...nigdy na to nie zwracalem uwagi!!!Po zimie zawsze mozesz zalozyc inne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boje sie ze w upalne dni bede mial zapach gumy w aucie

 

Te, które mam nie śmierdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

u siebie w passacie tez mam jakis badziew szmaciany. ale pamietam jak 2 lata temu wymienialem u ojca w toledo dywaniki w salonie mu nie dali :evil: . zrobilem z kartonu dokladne szablony i poszedlem z nim do slepy z wykladzinami. wybralem szara wygladzien gumowna od spodu o "podwyzszonej scieralnosci" pan na miejscu wyciolmi tak jak sie nalezy wymiar i dywaniki sluza do dzis. dzieki temu ze sa gumowane od spodu orginalna wykladzina w aucie zawsze jesy sucha.

 

jak sie skonczy zima to tez sobie takie zafunduje - zrobie :)

 

calkowity koszt ~40LN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam "materialowe" z podszyciem gumowym i bardzo dobrze sie sprawuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit

8) Optymalnie to jak masz na lato materiłowe a na zimę gumowe z wysokimi brzegami(ok 60zł w każdym markecie na chali), Piękne nie są ale w zimie praktyczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ppmarian nie no ziom :) masz u mnie browara :) jaki ja gupek jestem ze o tym nawet nie pomyslalem !!

 

Z tego co sie orientuje to oni jeszcze wykanczaja brzegi zeby sie wykladzina nie strzepila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem u siebie gumowe z oczkami na mocowania by sie nie przesuwaly. Nie podobalo mi sie jednak, ze jest to guma i zaczalem tesknic za czyms bardziej hmm.. eleganckim. Trudno mi bylo jednak znalezc dywaniki dedykowane do passata (nie uniwersalne gdyz te nie przylegaja dobrze) z oczkami by moc je zatrzasnac na fabrycznych zaczepach. Koniec koncow natrafilem na pewna aukcje na allegro gdzie je nabylem droga kupna. Pomijajac fakt, ze niestety (mimo, ze byly oznaczone jako dedykowane do B5 3B) oczka nie pasowaly do zatrzaskow to dywanik i tak zadko sie przesuwa, ma gumowe podloze ktore zapobiega przemieszczaniu sie oraz nie przepuszcza ew. wilgoci. Nie jest to lita guma i nie ma scianek wiec jesli naniesiemy duzo blota to wykladzina moze nasiaknac. Nie martwie sie tym jednak gdyz jezdze na tyle duzo, ze pod wplywem ogrzewania mi wszystko ladnie schnie. Dodatkowo parkuje w garazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubelt wlasnie nie chce takiego niepasujacego "dywanu", dlatego zrobie chyba tak jak ppmarian pisal :)

 

Bo na allegro niby pisza, ze dedykowany do B3/B4, a ja tylko popatrze sie na zdjecie i juz widze, ze nie bedzie dobrze przylegac, bo wiem jak podloga w pasku wyglada i wiem kiedy pasuje kiedy nie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
ppmarian nie no ziom :) masz u mnie browara :) jaki ja gupek jestem ze o tym nawet nie pomyslalem !!

 

Z tego co sie orientuje to oni jeszcze wykanczaja brzegi zeby sie wykladzina nie strzepila.

 

mozesz "obszyc" brzegi ale wykladzina z ktorej robilem "dywany" do toledo nie strzepi sie wiec nie bylo poco.

 

 

jak znajdziesz "artyste hafciarza :D " to mozna jeszce sobie jakies logo strzelic na dywanikach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Norauto można kupić dywaniki materiałowe (zdecydowanie bardziej eleganckie do gumowych) po 79.99 zł, dedykowane do konkretnych modeli samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczygiw

Ja kupilem welurowe na allegro i po tych ktore mialem wczesniej, te sa piekne i idealnie dopasowane. Maja podszycie z gumy dzieki czemu nie przesuwaja sie, i sa ladnie wymierzone. Od strony drzwi z przodu maja bialy napis PASSAT. Ja kupilem 4 szt za 50 zl w Wawie i gosc powiedzial mi ze jezeli chcialbym np. wykladzine do bagaznika, to wystarczy zrobic szblon a On zawiezie do fabryki i zrobia od reki. Tez z logo etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile dodatkowo kosztowałaby ta wykładzina do bagażnika?

Szczygiw, trzymaj ten kontakt, bo można by człowieka wykorzystać do zrobienia dywaników klubowych z Naszym logo!!!

A swoja drogą będę musiał u siebie niedługo też wymienić bywaniki, bo stare już się troszkę zużyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupował ktoś z was takie dywaniki do 3B?

Nie wiem czy będą pasić?

Ja kupilem takie najzwyklejsze prostokatne. Nie pasują co prawda idealnie, ale jak sie uleżały to juz jest ok. Kupilem w Makro i dalem 60 zł.

A gdyby to z przodu bylo przydlugie to zawsze mozna stuningowac, czyli po prostu obciac troche.

 

Zima idzie deszcze padaja a przez materiałowe to z czasem przelatuje

Swieta racja, procz tego ze nie przecieka, to i piach sie nie wysypie bo maja wysokie "progi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gora333

w marcu kupilem w leclercu komplet do b3 za 35 zl, gumowe, porzadne, maja wysokie progi. niedawno widzialem je znowu,porozgladaj sie w po marketach

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności