Skocz do zawartości
pele

Wyciek oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dzisiaj rano odpalilem auto i czekajac az sie nagrzeje zaswiecila sie kontrolka oleju szybko zgasilem,zagladam pod maske a tu wyciek blisko filtra oleju,patrzylem ale nie moge wypatrzec gdzie dolkladnie leci bo wszystko zalane.Dolalem oleju odpalilem i kukalem leci blisko filtra dosyc mocno.,tak bardziej blizej bloku.pozd.zamarzlo cos czy co?1.8t b5

po wyczyszczeniu i ponownych ogledzinah zlokalizowalem wyciek, leci nie wiem jak to sie nazywa co filtr oleju jest przykrecony do tego dohodza przewody hlodnicze leci wlasnie z tego.

Edytowane przez pele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po wyczyszczeniu i ponownych ogledzinah zlokalizowalem wyciek, leci nie wiem jak to sie nazywa co filtr oleju jest przykrecony do tego dohodza przewody hlodnicze leci wlasnie z tego.

 

sam sobie odpowiedziałeś, leci z chłodnicy oleju bądź z uszczelki pod nią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade samemu zdemontowac pompe,po ogledzinach to dostep jest dosyc trudny,moze ktos juz to robil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego miałem w zeszłym roku to samo , w zimie mi to sie stało i na sniegu było widac plamy oleju , poszedł ci prawdopodobnie oring nad filtem oleju , koszt koło 15 zł a za robote mi 100 zł krzykneli ale coz było robic , zapłaciłem , okazało sie ze wczesniej pewno ciekła i ktos przedemna silikonem zakleił to ustrojstwo , padło na mnie cóż życie....pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilem to jakies 2 miesiace temu. Faktycznie jest oring na chłodniczce oleju zmien go i uszczelke pod chłodniczką też bo sa to tanie dwie *******y i ja zrobilem je naraz. Robota jest bardzo prosta i powinienes se z nia poradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie,odkrecilem filtr oleju, zeby chlodniczke wyjac trzeba odkrecic nakretke na klucz 27 i wychodzi bez problemu.Aha nie zapominajac zdjac przewodu od plynu,faktycznie jest oring u mnie byl pekniety dlatgo cieklo,ale uszczelki nie bylo.pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojciech__

Witam, mam pytanie na temat wycieku oleju z tyłu silnika,chodzi o 1.8t AEB prosiłbym o opinie jeżeli ktoś może zobaczyć zdjęcie, w tygodniu zrobie zdjęcie po umyciu silnika

 

IMAG0924.jpg

 

 

 

IMAG0925.jpg

 

 

 

IMAG0922.jpg

Edytowane przez wojciech__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem wycieka mi olej z silnika podejrzewam uszkodzenie uszczelki pod pokrywa zaworów jak myślicie z czego ciecze? nizej dodaje fotki

20170209_161143.jpg

20170209_161232.jpg

20170209_161240.jpg

20170209_161258.jpg

20170209_161151.jpg

20170212_163347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak myślicie z czego ciecze?

 

Wygląda na przepuszczającą uszczelkę pokrywy zaworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powycieraj wycieki, rozgrzej auto a się dowiesz. To najlepszy sposób by nie wymieniać uszczelek w ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tez leciec uszczelniem od vacu pompy albo po prostu korek.olejowy przepuszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dołączę do tematu wycieku oleju.Dzisiaj dolałem do 1.9 AHU prawie litr oleju..czy to normalne? Fakt długo (ok 8tyś km) nie sprawdzałem poziomu ale aż tyle? Podpowiem,że poci mi się mocno silnik spod pokrywy zaworów i z tych śrub,które mocują pokrywę.Możliwe,że tam tyle wyleciało? Odmo robiłem w zeszłym roku i jest cała. Silnik jest oblany od strony turbo na całej długości pokrywy zaworów. Czy wymianę uszczelki pod pokrywą i tamg gdzie są te grzybki spokojnie można samemu wymienić? Jeśli macie jakieś inne zalecenie to proszę pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij najpierw od umycia dokładnego silnika,potem przejedź się trochę i wtedy obejrzyj jeszcze raz silnik pod względem wycieków i podejmniesz decyzję co dalej.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie od razu kiedy masz rozrząd do roboty, bo jak się robi uszczelnianie pokrywy zaworów to dobrze wymienić też uszczelniacze zaworowe, a to najlepiej przy rozrządzie. Jak masz 10 tys do rozrządu to przemyśl czy nie zrobić wszystkiego naraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuja uszczelniacze i czy to duzo roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuja uszczelniacze i czy to duzo roboty?

 

Jeden uszczelniacz trzonka zaworu kosztuje około 2,50. Tyle placiłem za jedną sztukę firmy erling. Roboty jest sporo. Klawiatura, popychacze i sprężyny zaworowe trzeba zdjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie rozrządu w silniku 1.8 ADR rówież należałoby przy okazji coś wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz wałka rozrządu to na bank. Nie duży koszt bo jakieś 20zł bo jak zacznie cieknąć to potem rozrząd przeskoczy lub pasek szybko szlak trafi

Pompę wody dla świętego spokoju mimo tego że luzu nie ma.

Pasek wielorowkowy nowy również dla świętego spokoju. Chyba że był nie dawno wymieniany no to zostawić.

Nie duży koszt ale potem unikniesz wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok paski wymieniałem więc zostawię.Dzieki za podpowiedź.Coś mi jeszcze słychać w tym ADR w kabinie jakby szorowanie metalu niesie się to ze środka silnika nie wiem może skrzynia? Tarcze sprawdzone osłony też,łożyska również.Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności