Skocz do zawartości
Navi16

Sensory PDC /przod/

Rekomendowane odpowiedzi

szału dostaję z tymi czujnikami... valeo idą na reklamcję

ma ktoś sprawdzony sposób ? tylko te dwa w grillu sa problemowe... może faktycznie te do lakierowania założyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niby jakaś poprawiona wersja od VW ale cena z tego co pamiętam w okolicach 400-500 zł.

Lakierowane czujniki zapewne się będą różnić nie da się uzyskać identycznego efektu jak "chrom". Pytanie tylko czy warto się tym przejmować. Obecne czujniki gdybyś oszlifował i prysną lakierem też powinny działać. Jak już było przytaczane to woda dostająca się pod warstwę lakieru sprawia takie problemy.

Ja sam tak mam z jednym przednim "chromowym" oraz jednym tylnym. Początkowo wydawało mi się to bez reguły ale jednak jak jest ulewa to przez kilka godzin jest zawieszony. Jak przeschnie jest spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wygląd to mi najmniej chodzi... ma to działać... co mi z czujników, kamery i park assist jak popada i cały system nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takowy problem iż kilka miesięcy temu miałem bliskie spotkanie z mała sarną co poskutkowało rozwalonym grillem i awarią układu PDC. Będąc u mechanika wspomniałem mu o tym fakcie szybko zlokalizował problem, nie działa prawy przedni czujnik, Jego zdaniem po prostu tak jak wszystkie słyszał/czuł tak ten jeden nie dawał oznak życia. Okeeey! Nie było to jakieś pilne wiec po jakimś czasie zakupiłem czujnik (używany) i przy kolejnym serwisie poprosiłem by go założył. Owszem założył wykasował błąd jednak nic się nie zmieniło. Po uruchomieniu biegu wstecznego słychać długi nieprzerwany sygnał. PORAŻKA! Znów zostawiłem to na jakiś czas aaale z każdym dniem moje auto jest co raz bliżej do użytkowania przez moją kobietę ? Panowie.. kurczę muszę wreszcie zamknąć ten rozdział z powodzeniem! A więc.. dziś chciałem sprawdzić takowy czujnik, posadziłem moją lube za kierownicą kazałem wbić bieg wsteczny i uruchomić czujniki parkowania. Rozległ się sygnał udałem się na tył samochodu potem do przodu jednak żaden z czujników nie dawał znaku życia. Nie raz słyszałem że nie mam uczuć ale czy to powód tego iż nie czuję tych czujników? W jaki sposób mogę sprawdzić ich sprawność? Czy jest jakiś prosty sposób czy od razu udać się po komputer?  

 

Pacjent: Volkswagen Passat B6 2.0TDI CR CBAB Variant  2010r. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W VCDS jest chyba możliwość sprawdzenia każdego z nich z osobna. Może poza czujnikiem była też uszkodzona wiązka elektryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności