Skocz do zawartości
Navi16

Sensory PDC /przod/

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Pare tygodnii temu wymjenilem comfortline atrape na highline. Sensory ktore sie tam znajduja przelozylem w do nowej atrapy ale jest jeden problem. Przy najmniejszym deszczu albo wilgotnej pogodzie od razu reaguja. Jak je wytre do sucha jest w porzadku. W nowej atrapie sa bardzo w wrazliwe co nie bylo w tej starej. Nie mam pojecia czemu sie tak dzieje :swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas przekładania nie zapomniałeś o uszczelkach PDC każdy czujni-czek ma gumową uszczeleczkę pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelki tez przelorzylem ale uchwyt na sensor przykleilem stronna tasma /1mm gruba/ moze ona jest za gruba ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Piotrek bede probowal !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja spytam nieco z innej beczki. Jak sprawdzić VCDSem, który czujnik mi nawala często powodując "karetkę"? Według VASa czujniki nie wykazują błędów, ale VASem nie jestem w stanie sprawdzić poszczególnych czujników, tylko cały system. A VCDSem podobno się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

76 park assist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. :) W sobotę pewnie obadam sprawę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam w grupie 76 wybierasz adaptację i tam już możesz wybrać poszczególny czujnik i odczytać jego aktualne wskazania. ja posiłkowałem się płytą styropianu do symulacji przeszkody, ale druga osoba będzie wygodniejsza - mniej biegania. zresztą, po odczycie i tak widać ile pokazują, i ten co pokazuje najmniej, jak nic przed nim nie stoi jest na 99% uwalony. tak było w moim przypadku. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w blokach pomiarowych widać co ile i jak.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bydlę mi zrobiło na złość. Już byłem przygotowany do wjazdu na halę, uzbroiłem się w naładowanego lapka z zainstalowanym VCDSem, czas sobie zarezerwowałem... A czujniki nagle zaczęły działać jak nigdy. :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowe chromowane valeo w grill i jak popada to i tak czasem świrują. Czy macie pomysł na poprawę ich działania ? adaptacja czy coś ? A może idzie tylko te dwa wyłączyć, a reszta będzie działać ? Nie grzebałem jeszcze vcds'em w bloku 76...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest awaria rodzaju - TTTM. Woda podchodzi pod "chrom" i czujnik głupieje. Ja zastanawiałem się, czy nie lepiej byłoby kupić czujniki pod lakierowanie, pomalować je na jakiś ładny srebrny kolor, dać do polerowania i założyć. Może byłoby to trwalsze niż ten chrom.

Gdzieś jeszcze czytałem, że czasami pomaga poprawienie uszczelnienia pomiędzy zderzakiem, a czujnikiem tak aby tam się nie dostawała wilgoć ale ja się w to nie bawiłem u siebie, bo nie ma reguły kiedy się to dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te uszczelnienia założyłem nowe. Razem z czujkami były 3 kolory do wyboru.

Czy idzie wyłączyć te sensory ? bo jak odepnę to wywali błąd i zapewne odepnie cały system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo. Po umyciu albo pod deszczu czujnik świrował aż w końcu padł. Muszę w końcu go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie moje też tak miały, więc kupiłem nowe Valeo po 175pln/szt, a nie jakieś germany po 70pln i też głupieją czasem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maniujr napisał:

Te uszczelnienia założyłem nowe. Razem z czujkami były 3 kolory do wyboru.

Czy idzie wyłączyć te sensory ? bo jak odepnę to wywali błąd i zapewne odepnie cały system.

Wyłączyć pojedynczych się nie da. Możesz spróbować zmienić kodowanie na wersję z tylko tylnymi czujnikami, ale czy to zadziała nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... i pewnie też mi zdechnie od razu park assist...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jednym uszkodzonym/szalejącym też nie będzie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radekrp90 napisał:

Wyłączyć pojedynczych się nie da. Możesz spróbować zmienić kodowanie na wersję z tylko tylnymi czujnikami, ale czy to zadziała nie wiem.

Nie zadziła, musiałby zmienić sterownik na 4k czyli obsługujacy sam tył i pozmieniać kilka kableków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności