Skocz do zawartości
Gość showtime

Ogrzewania brak :(

Rekomendowane odpowiedzi

Gość showtime

Nie mozemy dojsc do ladu z moim B3. Nawet na dlugiej trasie po kilkudziesieciu minutach jazdy nie leci cieple ogrzewanie. Przelaczam nawiewy na twarz - nic - leci zimne. Wlaczam nawiewy na szyby - nadal zimne i tak caly czas. Wersja standardowa, bez klimy.

 

Dzisiaj wymienilismy termostat, dolalismy plynu, kupilismy i zalozylismy nowa pompe wodna - dalej to samo. Ba... co wiecej! Wskazowka temperatury jest caly czas na 0.

 

To jeszcze nic. Przewody doprowadzajace cieplo do srodka sa gorace! Silnik goracy, temperatura na wskazniku caly czas na zero, wiatrak sie nie zalacza a w kabinie bez przerwy zimno - choc silnik i przewody sa gorace! Co jest grane :(((?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

showtime, Z tego co piszesz najprawdopodobniej problem jest z sterowaniem klapy!!!Zamulona nagrzewnica!!!Poszukaj na forum!!!Na pewno o tym znajdziesz!!! :)

Ps:chyba ze nagrzewnicy brak!!! :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapchana nagrzewnica, albo klapki sterujące nawiewem.

czujnik temperatury w chlodnicy sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba a raczej napewno jest problem ze sterowaniem klapkami. Być może spadło cięgno ze środkowego pokrętła a sama klapa jest w pozycji pobierania powietrza z zewnątrz (zimnego).

Zamknięty jest obwód pobierania powietrza z nagrzewnicy.

Najpierw dostań się do pokręteł i sprawdź, czy wszystkie cięgna są na miejscu.

Jeśli będą ok, to niestety czeka Cię wędrówka w otchłań kokpitu.

Opisów możesz poszukać w FAQ oraz w starszych postach, bo wiem, że były tego opisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość showtime

Co musze zrobic zeby dostac sie do nagrzewnicy i do klapek sterujacych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co musze zrobic zeby dostac sie do nagrzewnicy i do klapek sterujacych?

wybebeszyc caly kokpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wskaźnika temperatury to może to byćczujnikiem! Tak było w Moim przypadku! Nie wiem jak jest u ciebie, ale powinno być podobne, bo u mnie sa dwa czujniki do wskaźnika i do wyłączania świec żarowych jak silnik jest ciepły! weź zamień wtyczki i zobacz czy pokazuje...? Jezeli nie to szukaj czy kabelki nie są pourywane.

Aha mi jeszcze w póxniejszym czasie zepsuł się wskaźnik i musiałem jechać do gościa co się z tym bawi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość showtime

Dzieki chlopaki. Dzisiaj sie troche wykosztowalem z nową pompą i termostatem, a okazalo sie ze niepotrzebnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość showtime

Znajomy mechanik powiedzial ze jest dziurawa uszczelka pod glowica. Przewody doprowadzajace cieplo do komory pasazerskiej sa az sztywne a do srodka nie dostaje sie cieplo, zas silnik sie grzeje jak opetany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość showtime

PRZYCZYNA: pęknięta głowica i uszczelka. Po nocce w garazu wydobylismy glowice :( Dlatego silnik sie gotowal, przewody sztywnialy bo woda szla nie tymi kanalami. Stad tez nie bylo ogrzewania w aucie :( Czeka mnie teraz kolejna porcja pieniądzorów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z ogrzewaniem w swoim b3. a mianowicie jak auto stoi i jest na wolnych obrotach to leci cieple powietrze, problem pojawia sie gdy zaczynam jechac. po dluzszej jezdzie powietrze traci na temperaturze i zaczyna leciec chlodne powietrze. wskazówka temp. lezy nieruchomo (nie jestem pewny czy to jest sprawne) do niedawna czasem pokazywala jakas temp. jak myslicie co jest nie tak ? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ poczytaj.

Ale jak dla mnie to termostat przestał działać, znaczy sie zbyt szybko sie otwiera lub jest cały czas otwarty czyli dół chłodnicy robi się ciepły zaraz po odpaleniu silnika a powinien dopiero po osiągnięciu coś około 80-90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc moim zdaniem uważam że, nagrzewnica do wymiany, miałem to samo, wszystko działało a ciepła brak, w nagrzewnicy jest taki jakby plastikowy makaron świderki, żeby równo rozprowadzić ciecz...

on sie połamał i zapchał;) kupiłem pustą aluminiową podróbkę i grzeje aż parzy!! tylko roboty z tym odzajedużo, niepotrzebnie bawiłeś sie w termostaty i inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wskazówka temp. lezy nieruchomo

A czy podczas dłuższego postoju silnik zagrzewa się do normalnej temperatury? Jeśli tak, to na bank termostat do wymiany, jeśli nie to trzeba zacząć od uruchomienia tego wskaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy podczas dłuższego postoju silnik zagrzewa się do normalnej temperatury? Jeśli tak, to na bank termostat do wymiany, jeśli nie to trzeba zacząć od uruchomienia tego wskaźnika.

 

jak auto stoi i jest na wolych obrotach to po jakims czasie wskazowka temp. idzie w gore (czyli jednak dziala) ale jak zaczynam jechac to spada na sam dol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zaczynam jechac to spada na sam dol

Sprawdziłeś ten dolny wąż od chłodnicy? Robi sie ciepły po odpaleniu silnika?

Jeśli tak to póki nie wymienisz termostatu proponowałbym zatkać tekturą połowę chłodnicy,pozwoli to nagrzać się sinikowi podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak auto stoi i jest na wolych obrotach to po jakims czasie wskazowka temp. idzie w gore (czyli jednak dziala) ale jak zaczynam jechac to spada na sam dol

Termostat jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie. wymiana termnostatu pomogla. wasza diagnoza okazala sie sluszna i trafna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności