Skocz do zawartości
1marko

potrzebny sposób naprawy manetki tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Gdzieś na naszym forum znalazłem sposób naprawy manetki tempomatu. A konkretnie zdjęcia z rozebranej manetki i wlutowanego przewodu w uszkodzona taśmę.

Pomoże Ktoś odnaleźć ten post?

Sam szukałem ale niestety wyszukiwarka nic nie wyswietliła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pilnie potrzebuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam to rozebrać i zobaczyć, nikt Ci tego nie wytłumaczy przez internet, ale skoro pytasz o to to szczerze wątpię, że naprawisz ścieżki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to zdjęcie coś pomorze.

naprawamanetkitempomatu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie pomoże, w B5 żadnym nie ma laminatu w manetce, jest folia ze ścieżkami wzmocniona poliwęglanem. Generalnie demontujesz manetkę z auta, odpinasz gniazdo tempomatu, wypinasz tylną ściankę manetki, wypinasz do przodu przełącznik ( o ile masz OLD STYLE) i manetka rozpołowiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja gdzieś na forum widziałem właśnie manual do rozebrania manetki i pokazany sposób zastąpienia fragmentu1 sciezki przewodem elektrycznym. Niestety nie potrafię trafić na ten manual.

stąd moje zapytanie, może jeszcze ktoś przeczyta temat i podpowie.

Za już okazane zainteresowanie dzięki.

Edytowane przez 1marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - potrafisz dobrze lutować? Bo samo to, że przygrzejesz nic nie da, ścieżki zostają ale topi się plastik, na którym są naklejone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podstawowe pytanie - potrafisz dobrze lutować? Bo samo to, że przygrzejesz nic nie da, ścieżki zostają ale topi się plastik, na którym są naklejone.

 

 

Nie będę miał z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie mam zdjęć, ale jak Ci pisałem, odciągając tylną ściankę do tyłu masz już dostęp do wszystkiego, tylko jedyne co, to rób to w takim miejscu, żebyś mógł znaleźć później sprężynkę, która może wypaść ze środka. Jak zobaczysz to sam własnymi oczami to szybko złapiesz jak i co trzeba zrobić... A tak w ogóle to czemu uległa uszkodzeniu? Bo sama z siebie raczej nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama z siebie, kierunki włączasz, długie włączasz, taśma lata aż w końcu się wyrobi, przynajmniej u mnie tak było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ten sam problem kierunki chodziły ale tempomat nie trzymał zakup[iłem nowa manetke za 54 zeta i narazie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mekwion

1.jpg

 

Moja przyszła pocztą i córka rozwiązała problem sprawności :/

 

Po rozbiórce wygląda tak jak na zdjęciu.

Wewnątrz znajduje się taśma, a lutowanie jej jest możliwe lecz wyjątkowo trudne.

 

Aby rozebrać trzeba podważyć listewkę zaczynając od strony kierownicy, która to jest na 2 zatrzaskach.

Później podważyć od spodu przycisk ON/OFF tempomatu i sam odskoczy.

 

Pozostaje tylko podważyć ostatnie zatrzaski na końcu manetki.

 

p.s.

 

taśma w manetce to badziew niesamowity, gdyby tylko byłaby możliwość bez namysłu zamieniłbym na wiązkę...

-------------------

 

Po edycji dokładam zdjęcie na którym widać jako tako jak polutowałem taśmę.

Wiele osób twierdzi, że się nie da, ale się da.

 

3.jpg

2.jpg

Edytowane przez mekwion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności