Skocz do zawartości
ormowiec

Nieoznakowane samochody Inspekcji Transportu Drogowego

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie to mam na myśli. Będziemy mieć puste kieszenie, więc mniej wydamy na konsumpcję. A to z kolei przełoży się na mniejsze obroty gospodarki, więc summa summarum stracimy wszyscy. A najbardziej władza.

 

Tak, ale co nie kupi chleba, masla, wedliny ? Takze nie wiem czy straci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole te żółte od tych szarych i czarnych fordów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdura. Jaka władza straci? Przecież to nie ICH, Oni tylko doją ile się da.

 

Władza straci coś ważniejszego niż pieniądze. Straci głosy wyborców.

 

 

Tak, ale co nie kupi chleba, masla, wedliny ? Takze nie wiem czy straci ...

 

Kupi, ale mniej albo tańsze. Poza tym tu nie chodzi o zakup tak prozaicznych rzeczy. Chodzi np. o wyjazd na ferie/wakacje, zmianę samochodu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Władza straci coś ważniejszego niż pieniądze. Straci głosy wyborców.

...

 

Raczej wątpię :). Przy obecnej ordynacji układ jest nie do ruszenia, poza tym możesz wymienić posłów odpowiedzialnych za ten bajzel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej wątpię . Przy obecnej ordynacji układ jest nie do ruszenia

 

To nie potrwa wiecznie. Może i Polacy to naród, który łatwo zapomina o tym, kto co złego w polityce zrobił, ale do czasu.

 

 

 

możesz wymienić posłów odpowiedzialnych za ten bajzel?

 

Ot choćby uwielbiany przez kierowców poseł/minister Rostowski. To on tak pięknie zakładał wpływy do budżetu z tytułu mandatów z fotoradarów. I biedak strasznie się na tym przejechał, więc wymyśla coraz to nowe podatki, uprawnienia dla służb itp. Wszystko po to, żeby jak najwięcej kasy z nas ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taaak, dojcie z kierowców jeszcze więcej kasy. Ciekawe jak to gospodarka odczuje.

 

Bez przesady, nikt nas nie doi bez naszego przyzwolenia. Łamiąc przepisy sami podejmujemy ryzyko zostania wydojonym z kasy. Nie ma co marudzić i stękać i tak mamy chyba najniższe kary za wykroczenia drogowe w UE. Są kraje gdzie za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h można stracić prawo jazdy lub zapłacić ładnych parę tysięcy a u nas 10 pkt. i 500 zł. Jak się ma jaja żeby z premedytacją łamać przepisy to trzeba później ewentualne konsekwencje przyjąć na klatę bez jęczenia. Sam nie jestem święty i średnio raz maksymalnie dwa razy na rok daję się ustrzelić ale mam świadomość że to tylko i wyłącznie moja wina. Gospodarka to by może coś odczuła, ale wtedy gdybyśmy nie łamali przepisów i wpływy z tytułu mandatów diametralnie by spadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady, nikt nas nie doi bez naszego przyzwolenia. Łamiąc przepisy sami podejmujemy ryzyko zostania wydojonym z kasy. Nie ma co marudzić i stękać i tak mamy chyba najniższe kary za wykroczenia drogowe w UE. Są kraje gdzie za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h można stracić prawo jazdy lub zapłacić ładnych parę tysięcy a u nas 10 pkt. i 500 zł. Jak się ma jaja żeby z premedytacją łamać przepisy to trzeba później ewentualne konsekwencje przyjąć na klatę bez jęczenia. Sam nie jestem święty i średnio raz maksymalnie dwa razy na rok daję się ustrzelić ale mam świadomość że to tylko i wyłącznie moja wina. Gospodarka to by może coś odczuła, ale wtedy gdybyśmy nie łamali przepisów i wpływy z tytułu mandatów diametralnie by spadły.

 

Trudno się z tobą nie zgodzić. To czysta prawda. Czy Rostowski każe kierowcom przekraczać prędkość i łamać przepisy ? Odpowiedzcie sobie sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak mamy chyba najniższe kary za wykroczenia drogowe w UE.

 

a ile zarabia sie w Polsce a ile w europie ? Średnie zarobkib u nas to jakieś 2 tys w europie 2 tys euro policz i nie pisz głupot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile zarabia sie w Polsce a ile w europie ? Średnie zarobkib u nas to jakieś 2 tys w europie 2 tys euro policz i nie pisz głup

 

Chyba w Polsce A 2 tys średnie a w Polsce b jak jest praca to koło 1100-1300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, dobra przecież i tak każdy wie że nie o kasę chodzi a o punkty karne... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile zarabia Polak a ile Francuz ?

 

Dokładnie dodam tez

Po jakich drogach jeździ Polak a po jakich Francuz?

Ile (psełdo)autostrad i ekspresówek ma Polak a ile Francuz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile zarabia Polak a ile Francuz ?
Na pewno nie 15 razy więcej

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady, nikt nas nie doi bez naszego przyzwolenia. Łamiąc przepisy sami podejmujemy ryzyko zostania wydojonym z kasy. Nie ma co marudzić i stękać i tak mamy chyba najniższe kary za wykroczenia drogowe w UE.

 

Oczywiście, nikt nikomu nie każe łamać przepisów. Ja w sumie jeżdżę przepisowo (lub chociażby dostosowuję się do prędkości ruchu drogowego... :P ) i może dlatego od ładnych paru lat nie dostałem mandatu.

Ale tu nie o to chodzi. Rzecz polega na tym, że wciąż dają nam nowe zakazy, nakazy, zaostrzanie przepisów itp. To zasada kija. A gdzie marchewka? Gdzie porządne drogi, logiczne oznakowanie już istniejących dróg, gdzie porządny system szkolenia przyszłych kierowców, gdzie jest drogówka, żeby egzekwować inne przepisy, niż przekraczanie prędkości, gdzie są kary dla urzędasów za rażące błędy w przepisach, gdzie kary za marnotrawienie publicznych pieniędzy???

 

Dużo można by wymieniać. Ja mogę jeździć samochodem mając masę zakazów, nakazów, fotoradarów, wideoradarów, podatków itp. Ale chciałbym też mieć poczucie, że pieniądze, które daję państwu w formie podatków i innych opłat są wydawane rozsądnie i coś się rzeczywiście za nie robi, żeby nie tylko karać, ale i edukować, polepszać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady, nikt nas nie doi bez naszego przyzwolenia. Łamiąc przepisy sami podejmujemy ryzyko zostania wydojonym z kasy.

 

Niestety fotoradary nie są nieomylne...

 

 

Zwykły obywatel raczej nie ma większych szans na walkę z "systemem", podobno nawet fotki teraz już nie wysyłają więc nie ma podstaw aby podważyć pomiar jeśli nie pójdzie się do sądu.

 

http://www.wykop.pl/ramka/1475571/fotka-z-fotoradaru-jak-wyglada-sprawa-w-sadzie/

 

Czy ktokolwiek ma jeszcze złudzenia że chodzi o poprawę bezpieczeństwa na drogach? Raczej o łatanie dziur... ale nie w drogach tylko w budżecie ;)

 

http://www.fakt.pl/Fotoradary-GITD-Nieoznakowane-samochody-z-fotoradarami-,artykuly,207645,1.html

Edytowane przez marcin316

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak mamy chyba najniższe kary za wykroczenia drogowe w UE.

I pewnie jesteśmy jedynym krajem w UE który kasę z mandatów ma wpisaną po stronie przychodów do budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I pewnie jesteśmy jedynym krajem w UE który kasę z mandatów ma wpisaną po stronie przychodów do budżetu.

 

Jak nie na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Wejherowie. Tragedia ogólnie. Miasto ma 50 tyś mieszkańców. Chcesz zobaczyś SM na mieście to musisz radaru poszukać:D

4 fotoradary stacjonarne SM

1 przenośny SM

2 fotoradary nie wiem czyje

4 kamery polujące na prędkość, pasy, telefon, czerwone swiatło i pewnie czy się w nosie nie dłubie wykonane przez chyba GDDKiA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podrzucić jakie przepisy regulują przeprowadzanie kontroli przez ITD (oraz przez Policję, jeżeli to inne przepisy)? Konkretnie chodzi o zatrzymywanie wzdłuż linii ciągłej przy krawędzi jezdni, czy samochód przeprowadzający kontrolę może być tak zaparkowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności