Skocz do zawartości
Rekin1988

Przekładnia sie grzeje...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :-) Mam problem ze swoim paskiem... Dzisiaj bylem u mechanika i wyczail ze przekladnia jest normalnie goraca :-( Mial ktos takie cos?? Mech mi powiedzial zebym normalnie jezdzil i zobaczymy co sie bedzie dalej dzialo ;] Fantastycznie :wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam się z ciekawości: jaka przekładnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa, że się grzeje. Jak wspomaganie jest w porządku, nie przerywa itp. to zostaw ją w spokoju. Ewentualnie możesz wymienić płyn na nowy dedykowany z właściwą normą do Passata B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie jest dokładne ciśnienie oleju wspomagania w passacie ale zazwyczaj oscyluje w (max. gdy napotka opór np. końcówka zasięgu skrętu :P ) 80-100 bar. Rzeczą normalną jest że olej w takich warunkach musi się zagrzać. A jak wiadomo passat jest wyposażony w chłodnicę układu wspomagania ( rurka powyginana zygzakiem przed zestawem chłodnic). I teaz zależy gdzie.. jak... i czy dużo manewrujesz passatem... tzn.. jesli jeździsz tylko po mieście gdzie prędkości nie są zawrotne to napewno temperatura oleju bedzie wyższa niż w przypadku jazdy po trasie gdzie pęd powietrza skutecznie schładza olej. Kolejną rzeczą jest definicja "gorace". Bo przecież dla jednego 36*C (temperatura zwykle ciepłego prysznica :P ) może być lodowatą pobudką a dla innych właśnie już parzącym "wrzątkiem". No i na koniec.... przekładnia znajduje sie niedaleko silnika.... to znaczy że może łatwo odbierać (przyjmować) ciepło wyemitowane przez nasz silnik.

...

Jak już napisał Dariusz.... jesli działa bez zastrzeżeń.... to zostaw w spokoju. Być może mechanik szuka "okazji" do zarobienia.

 

pzdr mniszek

Edytowane przez mnichu
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :-) Mechanika niby to parzylo ;] Dotknelem ja i nie powiem ze bylo zimne no ale bez fantazji ze prawie go poparzylo ;] Duzo jezdze po miescie i predkosci nawet nawet sa.... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności