Skocz do zawartości
landryn87

Silnik 1.8 ABS wymiana na nowy

Rekomendowane odpowiedzi

Pęknięty lub wyślizgany od kamienia cylinder...

 

Po czym to stwierdziłeś?

 

Raczej woda.....Ale plastik, hmmm?

Miękki czy twardy...?

 

Witam zawiodłem głowice na sprawdzenie czy jest szczelna 60zł jutro będę wiedział co i jak . Szklanki nie sa porysowane nie pęknięte przynajmniej nie ma śladów które by wskazywały na nieszczelność. Regeneracja głowicy 240zł wiec jak będzie szczelna zregeneruję.Tylko pozostaje sprawa brania wody , i tu moje pytanie którędy??? Co mnie zdziwiło pokaże na zdjęciu to nie moja głowica tylko chciałbym pokazać o co chodzi , jest tam taka guma jest w opłakanym stanie i widać ze leciało tam uszczelka tez jest w tym miejscu przerwana ale jedynie woda na zewnątrz by wydostawała sie a nie do silnika a nie zauważyłem żeby kapało z pod silnika ..Kawałki plastików w misce olejowej sa twarde to nie uszczelka tylko tak jakby ten plastik od uszczelniacza zaworów albo sie mule..

362872e63e181c8f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robiłem niedawno głowicę to tez miałem z tym problem tamta guma rozlazła sie w palcach ale skończyło sie na silikonie ponad miesiąc jeżdżę i nic się nie dzieje czyli trzyma:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta guma-uszczelka jest wsadzana razem z uszczelka od kolektora ssącego i to jest połaczone ze sobą, że płyn chlodniczy idzie przez kolektor ssący, jak byl przeciek to moglo i do cylindra wodę brać lub po silniku z tyłu leciała strużka i nawet nie widziałes jak to ubywa bo to odparowywało po zagrzaniu silnika. Ciężkie do wychwycenia bo to od strony grodziowej.

Ten plastik w misce to jest mocno czerwony czy może bardziej pomaranczowy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą jaja jak poszła chłodniczka oleju a ty motornie rozebrałeś :) mój PF przerobiony na PB ma obecnie coś koło 330 tkm nie bierze oleju chodzi cichutko a katowany jest :) do odcinki :):) 240 tkm to dopiero dotarty ale do wiosny mam nadzieję że zniknie z pod maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam plastik jest bardziej pomarańczowy niż czerwony ...

Dzwoniłem do miejsca gdzie sprawdzali głowice . Głowica jest całą nie pęknięta wiec na poniedziałek będzie regenerowana J wymienię jeszcze pierścienie bo może przez nie olej brał i złoże do kupy o ile uda mi się . A jeśli chodzi o pierścienie macie pomysł jak je najlepiej włożyć do tłoka żeby nie pękły a potem do cylindra ??

Edytowane przez landryn87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten plastik to może pozostałość po plastikowej części bagnetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienię jeszcze pierścienie bo może przez nie olej brał i złoże do kupy o ile uda mi się . A jeśli chodzi o pierścienie macie pomysł jak je najlepiej włożyć do tłoka żeby nie pękły a potem do cylindra ??

 

opaska do pierscieni a jezeli nie to musisz ze dwa piwa wypić w puszcze i poprzez puszke z czuciem wciskac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten plastik to może pozostałość po plastikowej części bagnetu?

 

kolega wlasnie odczytal moje przypuszenia, to jest plastik od bagnetu lub tej rurki co sei w niego wsuwa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienię jeszcze pierścienie bo może przez nie olej brał i złoże do kupy o ile uda mi się . A jeśli chodzi o pierścienie macie pomysł jak je najlepiej włożyć do tłoka żeby nie pękły a potem do cylindra ??

 

Tutaj jest dobrze opisane jak to zrobić. Powodzenia "]http://www.pierscienietlokowe.com.pl/opierscieniach.php

Edytowane przez mas7621

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienię jeszcze pierścienie

 

Obyś gorszych nie założył, progi są? jakie szczeliny na zamkach? hony widać? olałeś mój post o chłodnicy oleju sprawdziłeś ją?

 

śmiem twierdzić że zmiana uszczelniaczy wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śmiem twierdzić że zmiana uszczelniaczy wystarczy

 

Podzielam to zdanie zrobisz pierścienie nie wiem po co bo pewnie progu nie ma dotrzesz a w między czasie pójdzie dół i wtedy remącik zrób głowice i zakładaj ciesz sie jazdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
remącik

 

:kijemgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobi głowicę to pójdzie dołem, czytaj pierścieniami, przerabiałem temat, kwestia czasu.

Robota żadna jak ma rozebrany motor, jedynie koszt duży bo za pierścienie zapłaciłem prawie 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zapytam tutaj, bo nie mogę założyć nowego tematu, albo nie wiem gdzie ;) Mam passata b3 z silnikiem 1.8RP dzisiaj zorientowałem się, że po odkręceniu korka od oleju na pokrywie zaworów, dmucha powietrze, dmucha dosyć mocno na wolnych obrotach, ale po dodaniu gazu przestaje całkowicie dmuchać, dodam, że silnik pracuje prawidłowo nie falują obroty i nie dławi się, co to może być? wydawało by się ze pierścienie, ale sądzę ze po dodaniu gazu jeszcze mocniej by dmuchało. Jestem tu dosyć nowy i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne jest w silniku jest powietrze też i elementy (np:wał korbowy) ruchome po to jest odma jak spaliny nie lecą to wszystko jest w porządku każdy silnik tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To normalne jest w silniku jest powietrze też i elementy (np:wał korbowy) ruchome po to jest odma jak spaliny nie lecą to wszystko jest w porządku każdy silnik tak ma.

 

Ale u mnie to dmucha mocno, aż słychać, takie furczenie powietrza taki wylatujący-niejednostajny podmuch, wydaje mi się ze wcześniej tak nie było, i dziwi mnie też ten fakt, ze jeżeli obroty się zwiększą to całkowicie przestaje dmuchać. Po otworzeniu korka wylatuje chmurka, ale mała ciężko nawet określić kolor, więc nie wiem, czy to jakoś z oleju, czy być może spaliny, bo wylatujący zapach jest taki jak z tylnej klapy malucha, albo silnika PKS-u lub innego dużego samochodu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
le u mnie to dmucha mocno, aż słychać, takie furczenie powietrza taki wylatujący-niejednostajny podmuch, wydaje mi się ze wcześniej tak nie było, i dziwi mnie też ten fakt, ze jeżeli obroty się zwiększą to całkowicie przestaje dmuchać. Po otworzeniu korka wylatuje chmurka, ale mała ciężko nawet określić kolor, więc nie wiem, czy to jakoś z oleju, czy być może spaliny, bo wylatujący zapach jest taki jak z tylnej klapy malucha, albo silnika PKS-u lub innego dużego samochodu

 

Nie masz się czym przejmwać jak zamkniesz korek to odma spełnia swoje zadanie a jak otworzysz wszystko leci korkiem mały dymek to nic groźnego, nie przejmuj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam być może to jest plastik od bagnetu bo jak kupiłem auto musiałem wymienić bagnet bo był popękany .Ten link do wymiany pierścieni nie działa. Mam zregenerowaną głowice kosztowało mnie ze sprawdzeniem szczelności 300zł . Teraz muszę uszczelki kupić i pierscienie znacie jakaś firmę czy firmy której kupić zęby nie był to szajs z tego co mówił mi sprzedawca komplet uszczelek 260zł pierscienie 140zł w necie szukam i za bardzo znaleźć nie mogę do mojego 1.8 ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olałeś mój post o chłodnicy oleju sprawdziłeś ją?

 

Albo takowej w tym silniku nie stwierdzil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności