Skocz do zawartości
ffariat

Passat b5 FL 2.0 benzyna - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego ja mam diesla i myślałem że ja mam problem z dogrzewaniem auta, powymieniałem 3x termostat i inne bzdury , a teraz stwierdzam że ten typ tak ma, widzę że niedogrzane paski to w większości standard, ale ja myślę że jeżeli nie termostat to czujnik temperatury, może spróbuj odpowietrzyć układ ( a może pompa wody coś szwankuje) , u mnie przy silnych mrozach to muszę przejechać z 12 km aby złapał na blacie 90- pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ja mam diesla i myślałem że ja mam problem z dogrzewaniem auta, powymieniałem 3x termostat i inne bzdury , a teraz stwierdzam że ten typ tak ma, widzę że niedogrzane paski to w większości standard, ale ja myślę że jeżeli nie termostat to czujnik temperatury, może spróbuj odpowietrzyć układ ( a może pompa wody coś szwankuje) , u mnie przy silnych mrozach to muszę przejechać z 12 km aby złapał na blacie 90- pozdrawiam

a u ciebie czasem nie występują świece żarowe do podgrzania płynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i owszem występują i są wymienione , ale co z tego i tak długo się nagrzewa, wymieniłem wszystko poza pompą wody więc właśnie ją obstawiam jako winowajczynie , ale mam 30 tysięcy przejechane na rozrządzie więc dałem sobie spokój bo nie mam ochoty rozbierać wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no spalanie różnie... po miescie jezdze glownie wiec spore.. 12-14litrów gazu, zalezy jak cisne w gaz :) ostatnio zrobilem 300km trasy i 100km miasta na pelnym baku.. wyszlo ok 10,5 litra.. ale jazda spkojna max 100km/h na trasie..

Czy to możliwe zeby 4 z rzedu termostat tez byl zly ? wiem że różne dziwne rzeczy się zdarzają ale bez przesady ..

 

Spalanie masz w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to o co kaman? dzis nawet w miare zlapal temperature i trzymal caly dzien ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, ale mechanik chce mi zalozyc inna przepustnice zeby sie przekonac czy bedzie dobrze. jak nie to niebedzie jej wymieniał.

a o ceny pytam tak dla wlasnej ciekawosci ..

 

O ile dobrze wiem to po odpięciu przepustnicy i ponownym jej podpięciu trzeba ją na nowo "zaadaptować" komputerem\\\\wtajemniczeni wiedzą o co chodzi na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byla adaptowana.. przepustnica jest ok, problem byl przez to ze sie mapka gazu rozjechala, ale wszystko jes juz ok. Tylko chodzi o dogrzewanie silnika... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś się podłączył vagiem i zrobił pełnego loga od zapalenia auta na zimnym do zagrzania do 90 stopni to byś się wszystkiego dowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Czasu brak zeby oddac auto do mechanika ale co zauwazylem.. jak temperatura otoczenia jest powyzej zera to dogrzewa sie w miare szybko i temperature trzyma..problem jest tylko przy mrozach.. Tylko ostatnio zauwazylem ze cos za duzo oleju ubywa.. nie kopci podejrzanie wiec nie wiem gdzie znika..

 

edit:

 

Zauwazylem tez ze jak sobie delikatnie jezdze to temperatura spada tak na 60-70 .. jak cisne na autostradzie to trzyma 90 ...

Edytowane przez ffariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierzone, posprawdzane wszystko i wg. VAGa jest ok, a temperatura dalej wariuje .. jak jest ponizej zera na dworze to nie idzie go dogrzac a jak juz zlapie temp. to za chwile moze ona spaść .. rece mi opadaja juz..

 

a olej uciekał przez simering miedzy skrzynią a silnikiem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisales wczesniej ze wymieniles czujnik o ile sie orietuje sa dwa przy hlodnicy i na gorze co idzie na wskazniki

podobny problem mialem u siebie wymienilem gorny (zielony)nowka sztuka poganialem dwa tygodnie i problem powrocil ,postanowilem go jeszcze ra wymienic na uzywke i do tej pory problemu nie ma

winny byl czujnik jak masz mozliwosc zamien sie z kims czujnikami zobaczysz czy jest ok czy nie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

a olej uciekał przez simering miedzy skrzynią a silnikiem ..

Jak się dopatrzyłeś?

 

Z tą temperaturą to dziwna sprawa. Rozumiem, że jeśli jest nie dogrzany to masz wyraźnie chłodniej w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie.. jest chodniej, leci cieple ale nie gorące z nawiewu ..

a dopatrzylem sie nie ja tylko mechanik .. mowi ze podwozie mam zakonserwowane olejem tak cieklo.. wlewalem litre oleju na 1000km .. ;/

a co do czujnika to jest orginał z aso ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez mialem problem z temperatura i ogrzewaniem wina byl tarmostat. Wymienialem 4 razy az kupilem termostat WAHLER i wszystko wróciło do normy trzyma 90 stopni i nie drgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam, że piszę tutaj, ale nie mogę zakłądać nowego tematu a mam podobny problem:

 

Mam takie błędy:

18047 - Accelerator Position Sensor 1/2 (G79/G185): Implausible Signal

P1639 - 35-10 - - - Intermittent

17796 - Control Module Malfunction - DBW Throttle Monitoring

P1388 - 35-10 - - - Intermittent

18038 - Accelerator Position Sensor (G79): Signal too Low

P1630 - 35-10 - - - Intermittent

w silniku oraz :

 

00526 - Brake Light Switch-F

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

01314 - Engine Control Module

79-10 - Please Check Fault Codes - Intermittent

w układzie ABS/hamulce.

 

Po wykasowaniu i załączeniu silnika, krótkim gazowaniu i ponownym sprawdzeniu wszystko OK.

Problem pojawił się po uszkdzonej sprężynie. Podczas najazdu na lawetę trochę przypaliło się bodajże sprzęgło. Po wymianie spręzyny i wyjazdu od mechanika z oparami paliwa wjechałem szybko na stację (czyt. pobliska, nie rekomendowana raczej przez nikogo..), zatankowałem i zrobiłem z 40km. Jadąc na nockę dusił się, rano odpalając pedał gazu nie reagował, kontrolka EPC i ABS się zaświeciła. Po zalaniu paliwa na orlenie, dojechałem na trybie awaryjnym do domu, zgasiłem, zapaliłem .. wszystko OK.

 

Pojezdziłem 3 dni i wracając z nocki, gdy było trochę mroźnie na dworze pokazało się to samo..

 

W międzyczasie wymieniłem już świece/tarcze/klocki/filtry powietrza.. (jeszcze paliwa musze wymienic).

 

Dzisiaj odapalając i dodając gazu słyszę taki szum powietrza, jak by sobie zabierał skądś ..

 

Passat b5fl 2001r 2.0 benzyna - 116km.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Przepraszam, że piszę tutaj, ale nie mogę zakłądać nowego tematu a mam podobny problem:

 

Mam takie błędy:

18047 - Accelerator Position Sensor 1/2 (G79/G185): Implausible Signal

P1639 - 35-10 - - - Intermittent

17796 - Control Module Malfunction - DBW Throttle Monitoring

P1388 - 35-10 - - - Intermittent

18038 - Accelerator Position Sensor (G79): Signal too Low

P1630 - 35-10 - - - Intermittent

w silniku oraz :

 

00526 - Brake Light Switch-F

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

01314 - Engine Control Module

79-10 - Please Check Fault Codes - Intermittent

w układzie ABS/hamulce.

 

Po wykasowaniu i załączeniu silnika, krótkim gazowaniu i ponownym sprawdzeniu wszystko OK.

Problem pojawił się po uszkdzonej sprężynie. Podczas najazdu na lawetę trochę przypaliło się bodajże sprzęgło. Po wymianie spręzyny i wyjazdu od mechanika z oparami paliwa wjechałem szybko na stację (czyt. pobliska, nie rekomendowana raczej przez nikogo..), zatankowałem i zrobiłem z 40km. Jadąc na nockę dusił się, rano odpalając pedał gazu nie reagował, kontrolka EPC i ABS się zaświeciła. Po zalaniu paliwa na orlenie, dojechałem na trybie awaryjnym do domu, zgasiłem, zapaliłem .. wszystko OK.

 

Pojezdziłem 3 dni i wracając z nocki, gdy było trochę mroźnie na dworze pokazało się to samo..

 

W międzyczasie wymieniłem już świece/tarcze/klocki/filtry powietrza.. (jeszcze paliwa musze wymienic).

 

Dzisiaj odapalając i dodając gazu słyszę taki szum powietrza, jak by sobie zabierał skądś ..

 

Passat b5fl 2001r 2.0 benzyna - 116km.

 

Pozdrawiam

 

Uszkodzony czujnik położenia pedału gazu, przełącznik świateł hamulców - polecam sprawdzić drożność kanałów podszybia (pewnie zalewa komputer i pedały).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uszkodzony czujnik położenia pedału gazu, przełącznik świateł hamulców - polecam sprawdzić drożność kanałów podszybia (pewnie zalewa komputer i pedały).

 

Sprawdzone - wszystko ok. Macie jeszcze jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzone - wszystko ok. Macie jeszcze jakieś sugestie?

 

Masz instalke LPG ? czy tylko benzyny używasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ffariat-a: myślę że Twój problem z niedogrzewaniem silnika polega na nieprawisłowym zamontowaniu termostatu np. podwinięcie uszczelni, tremostat nie przylaga dokładnie do bloku silnika. Stąd w trasie (szczególnie w chłodne dni) temp. silnika spada, w mieście temp. może utrzymywac się w granicach 90. Podsumowująć - sprawdż poprawność zamontowania termostatu. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do ffariat-a: myślę że Twój problem z niedogrzewaniem silnika polega na nieprawisłowym zamontowaniu termostatu np. podwinięcie uszczelni, tremostat nie przylaga dokładnie do bloku silnika. Stąd w trasie (szczególnie w chłodne dni) temp. silnika spada, w mieście temp. może utrzymywac się w granicach 90. Podsumowująć - sprawdż poprawność zamontowania termostatu. pozdr

 

Od ponad roku wszystko jest OK. Przyszła wiosna-lato dogrzewał się bez problemu potem znow zima i problemu nima ;) Samo się naprawiło hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności