Skocz do zawartości
ffariat

Passat b5 FL 2.0 benzyna - problem

Rekomendowane odpowiedzi

zle ustawione lpg powoduje rozjechanie sie mapy wtrysku a dokladnie korekt. Musisz vagiem skasowac bledy by w kanalach 30, 31 byly zera, lub gdy nie masz vaga odepnij akumulator na godzine potem jezdzij tylko na benzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dalej nie rozumiem co ma instalacja gazowa do pracy na benzynie?

 

A no ma kolego bo jak na gazie sie nie sprawuje i wyskocza błedy to one zostają już w kompie i dotyczą tego i tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też różne cyrki były w silniku ale kontrolka EPC sie jeszcze nigdy nie zaświecila.A co do instalacji LPG to ja nie ufam żadnemu gazownikowi i jak sobie sam nie ustawisz instalacji to beda wieczne problemy z jazda, odpalaniem i CHECKIEM.

 

Dość stary jestem ale nie jestem pewien to być uprzejmny i powiedz, EPC-to check engine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epc to jest kontrolka od jakiejs powaznej elektrycznej awarii w osprzecie silnika a check engine pojawia sie zazwyczaj gdy cos jest nie tak ze składem spalin a wpływ na to ma wiele rzeczy takie jak jakakolwiek nieszczelność, wtryski przepływka, sondy lambda uszkodzony katalizator układ evap i sai jak równiez niedomagania instalacji lpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zle ustawione lpg powoduje rozjechanie sie mapy wtrysku a dokladnie korekt. Musisz vagiem skasowac bledy by w kanalach 30, 31 byly zera, lub gdy nie masz vaga odepnij akumulator na godzine potem jezdzij tylko na benzynie.

 

Racja... cos mnie przymroczyło :) własnie ten znajomy gazownik mówił, że jak bede jechał do niego te 100km to żebym na benzynie jechał zeby sie mapki ustawiły dobrze.. zobaczymy co z tego wyjdzie.. ogolnie od pary dni jezdzi i zapala nie wywala bledow.. tylko spalanie za duze ale to juz kwestia regulacji lpg :) dzieki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostatem na razie się nie przejmuj, nie jest krytyczny. Jak zapala się check to zobacz jaki błąd wywala. U mnie zwalony termostat nie dogrzewał kabiny (zimą), a reszta działała bez zastrzeżeń. Check też od czasu do czasu mi się pojawia, ale wiem że to od drugiej sondy (katalizator) i się tym nie przejmuje. Kasuje błąd i na jakiś czas mam spokój. Na drugą sondę też jest patent, jeśli będziesz miał z tym problem to podpowiem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóz to kolego za patent czyzby z tulejka odchylajaca sonde od strumienia spalin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli z nawiewu leci mi letnie powietrze mimo ogrzewania danego na maxa to bedize wina termostatu?? bo czujnika chyba nie?

i wydaje mi sie ze jakos slabo dmucha mimo tego ze slychac ze powinno dmuchać ostro po odgłosach dmuchawy.. przytkane kanały wentylacyjne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzieleeeeeeeeeeee. Może być nagrzewnica, klapy nawiewów climatonica, weź sie w garść i zvaguj auto albo zapraszam do Wrocka za darmo masz kompa bo aż żal czytać..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jesli z nawiewu leci mi letnie powietrze mimo ogrzewania danego na maxa to bedize wina termostatu?? bo czujnika chyba nie?

 

wystarczy podjechać na spota bądź hot spota w naszym regionie zawsze ktoś kabelek ma i można problem sprawdzić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ponad rok termostat był uwalony zamykał sie cos przy 65 st, i najlepiej to vagiem sprawdzic bo max temp byla 78 w lecie. W inst lpg tez temp sie pokrywala z vagiem a po wymianie jest około 95 i auto zaczeło z litr gazu mniej palic na 100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze czujnik jednak :) termostat jest OK. czujnik byl g**** i zle odczyty dawal i wiatraki chodzily non stop :) dlatego go nie dogrzewalo .. jutro bede mial orginalny czujnik i powinno byc ok, a letnie powietrze z nawiewu tez bylo przez to ze silnik nie dogrzany..

 

 

edycja:

 

Już zgłupiałem.. Założył mi orginaLny czujnik z aso, no i jade sobie trzyma temperature 80-90 dojezdzam do krakowa i spadla do 50 na wskazniku;/ potem na szczescie podskoczyla i wyregulowal mi gaz i teraz idzie auto jak burza tylko ta temperatura skacze..

Czy moze to byc wina np. korka od zbiorniczka wyrownawczego ?? bo wczoraj jak na wlaczonym silniku odkrecilismy korek to nie sykło a powinno bo przeciez to uklad cisnieniowy...

Edytowane przez ffariat
uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastały mrozy i mam problem z dogrzaniem auta.. długo łapie temperature.. chyba na 15km powinien sie zagrzac prawda ?? a on po takim dystansie dmucha ledwo cieplym powietrzem z nawiewu i na wskazniku ledwo sie dzwiga temp. ponad 50 .. jak juz pisalem czujnik orginalny, termostat ok.. jak cały dzien pojezdze po miescie to czasem osiagnie 90 stopni ale potem spadnie nie wiadomo dlaczego .. juz mi rece opadaja :(

Ma ktos jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dalej trwa... tyle ze jak juz zlapie temperature to trzyma te 90, ale zeby dobil do 90 to musze sporo po miescie pojezdzic.. gaz mam ustawiony zeby sie przelaczal przy 30stopniach to na to przy obecnych warunkach pogodowych potrzebuje paru kilometrow i sie przelacza.. czy moze byc np. zakamieniona chlodnica? ktos mi tak podpowiadal .. jesli tak to jak sie tego kamienia pozbyc .. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zakamienionej chłodnicy to by Ci się przegrzewał. Skoro masz nowy czujnik z ASO, to można założyć, że wskazania pokazuje dobre, więc proponuję rundkę z podłączonym Vagiem. Wg. mnie masz uwalony termostat, bo to nie diesel, żeby się nie umiał zagrzać. U mnie bliźniaczy 1,6 8V, przełącza się po kilometrze nie więcej, po 2-3 km osiąga 90 stopni i trzyma je. Jeszcze jedna opcja zapowietrzona nagrzewnica, ale raczej by się sama po jakimś czasie odpowietrzyła. Ha, ja mojego TDI z garażu od 26 dni nie wyciągałem, żeby się nie wkurzać jak to się długo grzeje, wolę jeździć benzyną bo mam po kilku minutach ciepło. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Kolego możliwosc podpiecia laptopa to podłacz go i wejdz na jakis blok z temp silnika i przejedz sie troche to zobaczysz jak termostat działa.Temp powinna byc koło 90 stopni nawet przy -20 stopniach na zewnatrz.Wiec coś jest nie tak skoro auto na gaz Ci sie przełancza dopiero po kilku kilosach bo przy silnich mrozach to max 2 km i powinno jechac juz na gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak ze spalaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a jak ze spalaniem ?

 

no spalanie różnie... po miescie jezdze glownie wiec spore.. 12-14litrów gazu, zalezy jak cisne w gaz :) ostatnio zrobilem 300km trasy i 100km miasta na pelnym baku.. wyszlo ok 10,5 litra.. ale jazda spkojna max 100km/h na trasie..

Czy to możliwe zeby 4 z rzedu termostat tez byl zly ? wiem że różne dziwne rzeczy się zdarzają ale bez przesady ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności