Skocz do zawartości
hacaj

Co to za dźwięk z silnika?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wydaje mi się, że słyszę jakiś dziwny dźwięk z silnika.

Jak silnik jest zimny tego odgłosu nie słychać, zaczyna być słyszalny jak silnik się rozgrzeje.

Możecie posłuchać na tym filmiku co to może być?

 

[video=youtube_share;lKUt2sTKHaY]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwumasa!?moj ma juz 192 tys i od czasu do czasu sobie tak rzezi auto do dzis serwisowane pelny przeglad zrobiony miesiac temu i VW stwierdzilo ze jeszcze do wymiany przy nieagresywnej jezdzie troche pochula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie słychać dwumasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwumasa za jakiś czas powie ci całkiem papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio wydaje mi się, że słyszę jakiś dziwny dźwięk z silnika.

Jak silnik jest zimny tego odgłosu nie słychać, zaczyna być słyszalny jak silnik się rozgrzeje.

Możecie posłuchać na tym filmiku co to może być?

 

Jaki masz przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki masz przebieg?

 

111tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem u siebie przy 120 tyś także szykuj dobre pare złotych ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki piszecie 111-120 tys ja na swoim nakrecilem juz ponad 190 tys i dwumasa jak narazie sie jeszcze trzyma (czasami ja slysze,ale nic poza tym) od czasu do czasu robie trasy jednorazowe po 1500 km.Powiedzcie mi prosze w czym taka rozbieznosc: czesci,styl jazdy,warunki w jakich jezdzimy czy moze jeszcze cos innego?hacaj na Twoim miejscu bym nie goraczkowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od czasu do czasu robie trasy jednorazowe po 1500 km

jeśli robisz takie trasy to auto dostaje stanowczo mniej po d**** niż takie co po mieście jeździ, i spokojnie jeszcze pojeździsz pare tys. km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Ci moge pokazać filmik mojej dwumasy po 120 k km ;P złom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hacaj, na wciśniętym sprzęgle dźwięk się zmienia lub ustaje, czy jest taki sam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hacaj, na wciśniętym sprzęgle dźwięk się zmienia lub ustaje, czy jest taki sam??

 

Po wciśnięciu sprzęgła nic się zmienia, dźwięk jest ten sam.

Tak jak pisałem jak silnik jest zimny, nie słychać go, dopiero jak się rozgrzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wciśnięciu sprzęgła nic się zmienia, dźwięk jest ten sam.

Tak jak pisałem jak silnik jest zimny, nie słychać go, dopiero jak się rozgrzeje.

Jesteś z Łodzi to podjedź do Jarka Szczęsnego na ul Bulwarowej. Polecany jest na regionalnym. Sam do niego jeżdżę i nie narzekam. Koleś jest naprawdę dobry. Tak będziesz pytał, kombinował aż Ci się coś rozsypie. Za diagnozę prawdopodobnie nie zapłacisz ani złotówki. Edytowane przez skrzypek1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem posiadaczem Passata b6 od jakiegoś tygodnia. Do tej pory wszystko było ok aż tu nagle stanąłem na światłach i po chwili usłyszałem stuki spod maski. Dodałem lekko gazu i po ok 3 sekundach wszystko się unormowalo i ucichlo. Jak myślicie, czego to może być wina? Jest możliwość, że przez chwilę nie było smarowania góry silnika? Dodam, że kontrolka od ciśnienia oleju nie zaswiecila się.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody.Mam to samo po zmianie rozrządu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Sory,ale myślałem o wcześniejszych wątkach.W twoim przypadku to dwumas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Admin przeniósł mi posta do tego wątku nie wiadomo po co! Wiem jaki odgłos ma dwumas. Tu dźwięk był taki sam jak przy wytartej szklance i walku rozrządu. Możliwe żeby hydropopychacz nie dostał przez chwilę oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam podobny problem z cichym stukaniem na zimnym silniku, jak silnik złapie temperaturę to stukanie znika choć nie zawsze. Na zimnym silniku jak zapnę bieg to stukanie też znika. Pacjent ze skrzynią DSG. Jak przerzucam z P na D lub R to czasem czuć delikatne szarpniecie. Moje podejrzenie pada na dwumas ale nie jestem pewien czy może skrzynia zaczyna zdychać. 218k km najechane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżę temat,

 

mianowicie w moim passacie B6 2009 rok silnik CBAB pojawiła się znana wszystkim awaria napinacza paska wielorowkowego oraz sprzęgiełka alternatora. Prace nad wymiana napinacza, ściągnięcia paska, odkręcenia alternatora przebiegły bezproblemowo. Niestety pojawił się problem przy wyciągnięciu samego alternatora ehhh. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć luki aby udało mi się go wyciągnąć. Czy konieczny będzie demontaż chłodnic??( od czego się bronie rękoma i nogami:)) Na forum jest pełno opisów ale niestety dotyczą pasków B5 ehh przy B6 udało mi się znaleźć tylko tyle ze operacja wymiany łożyska trwa góra 40 min:) z chęcią bym ją poznał bo pomysłów na wyjęcie juz mi brakuje;) Jeżeli ktoś to robił (a jestem pewny, że któryś z klubowiczów przerabiał taką naprawę) proszę o cenne wskazówki:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na czuja, to chłodnice zamiast zdejmować można odsunąć w przód - "ustawienie przedniego pasa w pozycję serwisową" - odpina się tylko rury od intercoolera.

Znów na czuja - sprężarkę od klimy też można odkręcić i odłożyć na bok bez rozłączania węzy - jeżeli to będzie potrzebne.

Nie pamiętam, co jest pierwsze - alternator, czy sprężarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności