Skocz do zawartości
wojas

Parujące halogeny przeciwmielne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy komuś z Was parują również przednie lampy przeciwmgłowe? Ja po każdym deszczu lub myjni mam coś takiego:

 

hal.jpg

 

Jako, że w grudniu kończy mi się gwarancja zgłosiłem to w poniedziałek, jednak dostałem wczoraj odpowiedź, że to normalny objaw i parowanie może występować... nie wiem więc czy to faktycznie normalne i olać to, czy też jeszcze powalczyć o to z ASO.

Więc paruje to jeszcze komuś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam po jeździe w mocnym deszczu. Ale u mnie bardziej się robi taka mgiełka na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nawet po myciu auta karcherem lampy parują i wyraźnie woda skrapla się w środku. Myślę więc, że odbłyśnik długo nie pożyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj szczelność. Ja póki jest mgiełka daje sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejedzcie silikonem uszczelkę w halogenach i po składajcie bedzie oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parowanie jest zjawiskiem normalnym i dopuszczalnym, ale parowanie, a w Twoim przypadku jest to skraplanie się wody od wewnątrz a więc reklamuj to na sile bo tak być nie powinno. Moje dwie przednie lampy w Passacie też w obecnych warunkach parują ale jest to mgiełka a nie skraplająca się woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w jednym już trawa wyrosła :nerwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też delikatnie parują ale tylko przy mocnym deszczu i długiej trasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klosz halogena u dołu ma rurkę wylotową,sam go kiedyś rozebrałem.Wjechałem do ogromnej kałuży(woda do maski, halogeny znużone pod wodą) i w domu patrzę a w nich pełno wody.Po rozebraniu zauważyłem że te rurki miałem tak nie całkiem drożne.Wystarczy je wyczyścić i będzie ok jeszcze jak się lampa zapali to ogrzeje wnętrze i woda odparuje(do tego właśnie jest niezbędna drożna ta rurka).J a mam halogeny jako dzienne więc się ciągle palą i nie mam żadnych problemów z parowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w ciągu ostatniego roku używałem halogenów raz, w ostatnie mgły. ;)

Zgodnie z Waszymi zaleceniami rozbiorę je, zasilikonuje i sprawdze tą rurkę. Aby się do nich dobrać trzeba pewnie czarne kratki zdjąć... Trudne to, jakoś specjalnie trzeba się do tego przygotowywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, musisz uzbroić się w śrubokręt krzyżakowy, żeby odkręcić jedną śrubkę, reszta kratki trzyma się na zatrzask ;) Więc wyciągasz ją bez problemu :) Później halogen na 3x torx więc też bez problemu go wyjmiesz, rozłożyć go to też banał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, musisz uzbroić się w śrubokręt krzyżakowy, żeby odkręcić jedną śrubkę, reszta kratki trzyma się na zatrzask Więc wyciągasz ją bez problemu Później halogen na 3x torx więc też bez problemu go wyjmiesz, rozłożyć go to też banał.

 

Tylko uważaj z tym zatrzaskiem... Mnie nikt nie ostrzegł, że nic się nie robi na siłę, a tym bardziej w mróz... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś specjalna metoda jest na te zatrzaski? W środę będę z tym walczyć więc wszelkie rady mile widziane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: DELIKATNIE. :D Jak odręcisz śrubkę i będziesz chciał go wyjąć, to delikatnie próbuj w którą stronę jak odegniesz to puści. Niby każdy Passat jest taki sam, ale różnie to bywa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniał ktoś halogeny na soczewkowe albo DEPO z żarówką H11 ? ? jeden mam z połamanym zaczepem żarówki i myślę czy jest sens zmieniać na soczewkowy (2szt) czy kupić 1szt zwykłą

 

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności