Skocz do zawartości
pierst

Podczas uruchamiania po nocy silnik pracuje nierówno

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, prośba o pomoc.

 

Od jakiegoś czasu podczas uruchamiania samochodu po dłuższym postoju np. po nocy ( aczkolwiek nie zawsze ), po uruchomieniu silnika pracuje on nierówno przez kilka sekund. Wygląda to tak jak by nie mógł ustabilizować obrotów jałowych.

Po kilku chwilach wszystko jest OK.

Podczas jazdy zachowuję się bez zastrzeżen

Świece żarowe się kończą ?

2,0 TDI 8V 140 KM (BMP) 2007 r (model 2008)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99,9% co najmniej jedna swieca nie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, prośba o pomoc.

 

Od jakiegoś czasu podczas uruchamiania samochodu po dłuższym postoju np. po nocy ( aczkolwiek nie zawsze ), po uruchomieniu silnika pracuje on nierówno przez kilka sekund. Wygląda to tak jak by nie mógł ustabilizować obrotów jałowych.

Po kilku chwilach wszystko jest OK.

Podczas jazdy zachowuję się bez zastrzeżen

Świece żarowe się kończą ?

2,0 TDI 8V 140 KM (BMP) 2007 r (model 2008)

Tak jak Tomek wspomniał świece do do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy walnięta świeca powinna robić błąd w kompie, bo mam podobny objaw a błędów nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy walnięta świeca powinna robić błąd w kompie, bo mam podobny objaw a błędów nie ma?

Daje na 100 % błąd. Dwa razy miałem problem ze świecami i zawsze pokazało na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam ten sam problem. Jak do tej pory pojawił się jeden, może dwa razy. Objawy takie jak u piersta. Jest to o tyle dziwne, że samochód nie ma dużego przebiegu: 65.000 km. Czy to możliwe, że już świeca żarowa padła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam ten sam problem. Jak do tej pory pojawił się jeden, może dwa razy. Objawy takie jak u piersta. Jest to o tyle dziwne, że samochód nie ma dużego przebiegu: 65.000 km. Czy to możliwe, że już świeca żarowa padła?

Oczywiście, że możliwe. Sprawdz świece lub ewentualnie wymień puki nie ma mrozów.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że możliwe. Sprawdz świece lub ewentualnie wymień puki nie ma mrozów.

 

Dzięki, wezmę to pod uwagę i sprawdzę świece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tymi świecami!

Układ paliwowy do sprawdzenia ,możliwe zapowietrzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby świece nie grzały to by ciężko odpalał, a nie nierówno chodził po odpaleniu. To jest samozapłon. Problem albo tak jak pisze Piotr w układzie paliwowym, albo jakiś wtrysk szwankuje. Nie tankowałeś ostatnio na jakiejś mętnej stacji, albo nie przesadziłeś z jazdą na rezerwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie taki objaw zauważyłem po wymianie oleju.

zmieniłem olej na CASTROL PLATINUM 5W40 czy to był dobry wybór ?

taki właśnie olej polecił mi mechanik w konsultacji ze sprzedawcą sklepu przy warsztatowym.

auto 1,9 tdi 115 KM przebieg ok. 255000 km

Edytowane przez cobra1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio na zimnym też ciężko odpala, czy można samemu jakoś sprawdzić czy świece są ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi ostatnio na zimnym też ciężko odpala, czy można samemu jakoś sprawdzić czy świece są ok?

 

nie wiem jak w pasku, ale w innym VW wyszła uwalona śiweca po przeskanowaniu Vagiem. Inny pomysł to pomiar rezystancji/prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że tak po prostu po odpaleniu w mrozy jest bo dużo osób pytałem i sporo tak ma...ja trzymam auto na zewnątrz i jak jest temperatura poniżej lub w okolicach 0 to po odpaleniu z 4-5sek nierówno chodzi a przez powiedzmy 30sek ma podwyższone obroty tak do ok 950. Odpala od kopa i nic innego się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi się wydaje, że tak po prostu po odpaleniu w mrozy jest bo dużo osób pytałem i sporo tak ma...ja trzymam auto na zewnątrz i jak jest temperatura poniżej lub w okolicach 0 to po odpaleniu z 4-5sek nierówno chodzi a przez powiedzmy 30sek ma podwyższone obroty tak do ok 950. Odpala od kopa i nic innego się nie dzieje

 

Uwierz, że można zapalać z równymi obrotami...Ja do minus 10 pale od tyka i chodzi równo, poniżej dziesięciu pali od tyka, chodzi równo a przez chwile ma taki głośniejszy klang (ok 5s) To 1.9 bls, a w starym 1.9 1Y przy mrozach właśnie taka nierówna praca, zasmrodzone osiedle i po 10 sek dochodzi do siebie-ale ten tak może mieć....Swoje latka ma.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A też masz B6? Ja rozmawiałem z posiadaczami passków B6...no ale jeśli faktycznie tak nie powinno być to co? Vagiem żadnych błędów nie wywala..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze swiece nie grzeja juz tak jak powinny? Jeszcze nie na tyle zeby wywalic blad ale juz jakos inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No być może, tylko jak mam to sprawdzić? Dodam jeszcze, że wtryski to nie będą bo miałem niedawno wymieniane a układ paliwowy sam się odpowietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np ostatnio kopcil dosyc mocno przez jakies 10 sek po odpaleniu, z niczym tego nie powiazalem ale po ok tygodniu wywalil blad swiecy na pierwszym cylindrze. Po wymianie na zimnym nic nie kopci i chodzi rowniutko.

Dla pewnosci mozna swiece po prostu wykrecic i zobaczyc jak wygladaja - moja z pierwszego cylindra miala wypalone miejsce na samym koncu tego elementu ktory grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo ciężko odpala a do tego po odpaleniu przez chwilę nierówno chodzi , błędu nie ma i nie wiem czy wymieniać świece, czy to coś da :/ mechanik twierdzi że ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności