Skocz do zawartości
banshee

Środek do czyszczenia turbin i egr - prawda i mity

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ostatnio robiłem loga ale jak już raz złapał tryb awaryjny to później ciężko samemu było go z logować bo albo wyskakiwał błąd sterownika albo turbo nie chciało się odłączyć :P

Pamiętam tylko że do puki nie wpadł w tryb awaryjny to wszystko ładnie wyglądało na obrazku , a jak wpadł w tryb awaryjny to "góry lasy i sokoły" ;)

Edytowane przez Leba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ostatnio robiłem loga ale jak już raz złapał tryb awaryjny to później ciężko samemu było go z logować bo albo wyskakiwał błąd sterownika albo turbo nie chciało się odłączyć :P

Pamiętam tylko że do puki nie wpadł w tryb awaryjny to wszystko ładnie wyglądało na obrazku , a jak wpadł w tryb awaryjny to "góry lasy i sokoły" ;)

Zrób logi i załóż nowy temat. Wszystko co trzeba zrobić już napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi porobione do Duyy. BS to nie jest BS, a dynamiczne się robi w Measure Blocks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób prawidłowe logi dynamiczne na 3 biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Ale robiłem według instrukcji jednego z forumowiczów :/ no dobra to dzisiaj do poprawki grupa 10 i 11. Dzięki za zainteresowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita chłopaki

 

mam pytanie gdzie mogę dostać oprócz środka do czyszczenia klimy ten wężyk z rozpylaczem ?? ma ktoś jakiś pomysł bo chciałbym przeczyść turbinkę.

Może ktoś ma inny patent na ten wężyk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie gdzie mogę dostać oprócz środka do czyszczenia klimy ten wężyk z rozpylaczem ??

W środkach do konserwacji profili zamkniętych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić w aptece największą igłę i ją podgiąć 5mm na końcu o 90stopni, lekko spłaszczyć sam koniec igły (płaski strumień). Tylko wtedy trzeba obracać strzykawką, aby wszystko zostało zwilżone naftą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję koledzy za informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , czy reka da sie ruszyc sztange po popsikaniu nafta kierownic , czy trzeba gruszke demontowac bo zawleczki zadnej nie widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręką sztangi nie ruszysz, gruszka stawia za duży opór.

Jak nie chcesz demontować gruszki to kombinerkami albo żabą dasz radę poruszać sztangą.

Takie rozruszanie pomogło u mnie na kolka tysięcy kilometrów i znowu to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , turbo przeczyszczone jak bylo napisane w 1 poscie ale auto dostalo turbo dziure wyczuwalna jak sie zmienia biegi i jakby bylo slabsze , czy cos moglem zle zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy cos moglem zle zrobic ?

 

Ja w takiej sytuacji zabieg powtórzyłem i pomogło. Inaczej nie dało się jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtorzylem i jest troche lepiej ale to nie to co przed czyszczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku kierownica była ostro zapieczona gdzieś w środkowej pozycji. Silnik czasem łapał notlaufa przy ostrym przyspieszaniu. Dostałem się do kierownicy bez demontażu turbosprężarki, finalnie kierownica pracuje leciutko, silnik nie do poznania. Przede wszystkim pracuje ciszej, nie dymi przy ostrym bucie, ładnie i równo przyspiesza. Znikła też sowa z wydechu. Wcześniej tak do 3 tys obr. pracował tak jakby się męczył. Podczas czyszczenia podałem silny środek na zapieczenia itp, rozruszałem, zostawiłem na jeden dzień i poskładałem. Po czyszczeniu klapy gaszącej ustały stuki przy gaszeniu (miał być dwumas lub luz na wałku na skrzyni) a teraz znikło dymienie (niby turbo leje). Wszystko samodzielnie i dzięki poradom z forum - Koszt - 0 zł. Pytanie na jak długo wystarczy takie czyszczenie. Teraz montaż separatora oleju - jest go dość dużo z odmy. Oblepiaklapę gaszącą i pewnie ma też wpływ na stan kierownicy turbo.

Edytowane przez Darek Zw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam silnik 90km ALH, egr nie jets bardzo mocno brudny, ale wypadalo by go wyczyscic - Czy wystarczy kupic ten specjalny srodek do czyszczenia lub nafta i po prostu zdjac przewod, ktory idzie do egr, odpalic silnik i psikac w srodek egr ? To wystarczy na przeczyszczenie takze kolektora i turbinki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wystarczy kupic ten specjalny srodek do czyszczenia lub nafta i po prostu zdjac przewod, ktory idzie do egr, odpalic silnik i psikac w srodek egr ? To wystarczy na przeczyszczenie takze kolektora i turbinki ?

 

Wydaje mi się, że lepszym sposobem jest jednak wyjęcie EGR-a i solidne wyczyszczenie. Ja skrobałem ten syf w środku przez dobre 30 min. aby wyglądał jak nowy i nie wydaje mi się, żeby smo psikanie pomogło. Zobacz mojego posta na ten temat : http://forum.vw-passat.pl/threads/118593-Czyszczenie-EGR-a-i-przepustnicy-2-0-TDI?p=2152352#post2152352

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moj problem zaczal sie jakis czas temu ewidentnie auto zeslablo a zaczelo wiecej palic jak bylem u znajomego to powiedzial ze kirownica w turbo sie wiesza i teraz pytanie do was jak zrobic logi zeby sie upewnic ze to wlasnie ona winna ze auto jest slabsze?

Dodam jeszcze ze 2 tygodnie temu wymienilem wszystkie popychacze zaworow i 10 zaworow glowica zostala splanowana myslalme ze to jest powodem ze auto jest slabsze poniewz popychacze na zaworach mialy luzy a niektore byly popekane.

 

Pomozcie bo naprawde niewiem juz co dalej robic

Edytowane przez Uloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobrze myślisz kolego.

Naftę wstrzykujesz od strony gorącej, najlepiej aby dyszą rozpylacza przejść pomiędzy łopatkami wirnika do wyczucia oporu.

Wówczas rozpylacz znajdzie się w częsci zmiennej geometrii i rozpuści syf, który tam siedzi.

Przed aplikacją najlepiej zdjąć zawleczkę od cięgna gruszki o zsunąć cięgno, aby można było palcami swobodnie ruszać samą dźwigienką przy turbinie. Można również odkręcić całą gruszkę przykręconą 2 śrubami M6. Po rozpięciu najlepiej da się wyczuć, kiedy zacznie pracować bez zacięć.

Moja rada - jak już dźwigienka zacznie pracować płynnie, tak że pstrykając w nią palcem osiągnie swoje przeciwne położenie końcowe, wówczas można jeszcze raz zaaplikować porcję nafty i poświęcić dodatkowe 5 minut ruszając dźwigienką.

Chodzi o to,żeby nie przerwać zbyt szybko tej operacji, bo za chwilę znów będzie problem...

 

Bez rozpinania gruszki od dźwigienki nie da się stwierdzić, wyczuć, małych oporów, które jeszcze mogą występować.

 

witam jestem tutaj nowy od niedawna mam passata b5fl nie znam się za bardzo na mechanice a też zacina mi się turbina potrzebuje małej pomocy żeby to naprawić mechanik mi powiedział żeby wyciągnąć turbo i oddać do czyszczenia gdzieś w Krakowie ale to są już koszta a chwilowo jestem spłukany powiedz mi kolego skąd jesteś może zrobił byś mi to czyszczenie oczywiście nie za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim profilu znajdziesz wszystkie informacje. Zabieg jest na tyle prosty że sam to zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności