Skocz do zawartości
limak8

otwieranie bagażnika pilotem (Passat CC)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny problem prawdopodobnie z przetartymi kablami.

U mnie polega to na tym, że przy otwarciu klapy bagażnika do połowy podświetlenie bagażnika świeci dalej już nie, również prawe światło wstecznego nie działa. Na początku myślałem że to spalona żarówka (tak wyświetlał komputer), ale po wymianie okazało się, że żarówka jest ok i gdy zacząłem ruszać klapą to raz świeci raz nie. Moje pytanie do kolegi limak8 jest takie z której strony mam ściągnąć boczki w bagażniku aby dostać się do wiązki z kablami i czy jest z tym dużo roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie czasem wyskakuję info o przepalonej prawej żarówce i znika po jakimś czasie. Także już wiem gdzie może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dolącze sie do wątku, ja wogóle nie mogę otworzyć z pilota? Raz może dwa mi sie udało, nie wiecie jak to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj dłużej przytrzymac przycisk tak jak przy domykaniu szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spróbuj dłużej przytrzymac przycisk tak jak przy domykaniu szyb

 

oj, juz probowalem tak i tak i nie chce zadziałać -:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj otworzyć kompem , powinno być w module komfortu lub centralnej elektryce, jak wiesz o co chodzi to znajdziesz tylną klapę i powinna zadziałać z kompa. Jak się kiedyś bawiłem vcdsem to otwierałem klapkę paliwa i tylną klapę i inne rzeczy. A masz może w drzwiach przy przyciskach od otwierania wlewu paliwa i tylnej klapy taki mały zamek na kluczyk? Może masz przekręcony na zablokowane? Ja taki mam a we wcześniejszej tapicerce nie miałem, u mnie nie działa bo go nie kodowałem, w sumie zbędny bajer. Klapa u mnie się otwiera jak przytrzymam z 2 lub 3 sekundy środkowy przycisk na pilocie (ten z rysunkiem klapy) Pokombinuj i znajdziesz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BociekCC napisał:
To spróbuj otworzyć kompem , powinno być w module komfortu lub centralnej elektryce, jak wiesz o co chodzi to znajdziesz tylną klapę i powinna zadziałać z kompa. Jak się kiedyś bawiłem vcdsem to otwierałem klapkę paliwa i tylną klapę i inne rzeczy. A masz może w drzwiach przy przyciskach od otwierania wlewu paliwa i tylnej klapy taki mały zamek na kluczyk? Może masz przekręcony na zablokowane? Ja taki mam a we wcześniejszej tapicerce nie miałem, u mnie nie działa bo go nie kodowałem, w sumie zbędny bajer. Klapa u mnie się otwiera jak przytrzymam z 2 lub 3 sekundy środkowy przycisk na pilocie (ten z rysunkiem klapy) Pokombinuj i znajdziesz odpowiedź.

 

Hej ! Zamka nie mam przy przyciskach, ostatnio znalazłem w któryms module z długim kodowaniem właśnie nie odchaczone otwieranie klapy z pilota,zakodowałem i próbuje działa raz drugi, na drugi dzień już nie mogłem otworzyć z pilota. Tak samo mam kessy i raz wszystko pięknie działa a raz nie i bądź tu mądry :-( Błędów żadnych nie wywala. Wymienilem ze dwie bateryjki w pilocie i to samo się dzieje. Może są zle zakodowane piloty? Bo z zapasowym jest podobnie.

 

No i sprawdziłem vcdsem i otwiera tylna klapę troszkę z opóźnieniem, ale chyba tak ma być. A z pilota nie idzie Jakieś sugestie?

Tu mam zaznaczona pozycje

IMG_2898.jpg

a na drugim odchaczona ( jak byla zaznaczona to tez nie otwieralo)

IMG_2907.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2012 o 10:59, limak8 napisał:

Samochód ma raptem 4 lata a kable w wiązce były w opłakanym stanie. Praktycznie każdy z 10 kabli miał po kilka miejsc z odsłoniętymi miedzianymi żyłami a gdzieniegdzie żyły zaczynały już się przecierać. Zamiast kupować nową wiązkę i męczyć się z jej podmianą, wymieniłem jedynie popsute fragmenty kabli. Trochę czasu to zajęło ale teraz przynajmniej wiem że kable narażone na ciągłe zginanie są zdecydowanie lepszej jakości i powinny działać bezawaryjnie zdecydowanie dłużej.

 

Po mojej zabawie wszystko działa tak jak powinno z malutkim wyjątkiem :) Nie działa mi prawe światło przeciwmgielne. Żarówka sprawna, przewód w wiązce klapy tylnej od złącza w bagażniku aż do żarówki też sprawny (sprawdzałem wszystko omomierzem). Czy to prawda że pali się tylko światło przeciwmgielne z lewej strony? Tak teoretycznie wynika ze schematów elektrycznych. Czy mógłby ktoś to potwierdzić?

Zgadza się, tylny przeciwmgielny świeci się tylko lewy. To po to żeby nie mylić jadących z tyłu że świecą się stopy. Jest to prawidłowe.

Natomiast ja mam pytanie/prośbę do Ciebie limak8 (lub może ktoś inny mi pomoże).

Mam ten sam problem, czyli wariujące światła w klapie bagażnika, co sugeruje zwarcie w przewodach wiązki elektr. Czy możesz mi podesłać instrukcję jak się do niej dobrać, gdzie odpiąć itp? Może jakieś zdjęcia, jeśli masz, lub po prostu w miarę precyzyjny opis, żebym mógł sobie to naprawić?

Z góry dziękuję

 

Wróćmy może do głównego wątka, a mianowicie procedury/instrukcji/wskazówek poradzenia sobie z "dyskoteką" świateł tylnych na klapie bagażnika w VW Passat CC, czego przyczyną mogą być zwarcia w wiązce przewodów tych świateł.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów, kto poradził sobie z takim problemem, mógłby zamieścić takie informacje, względnie z dodatkowymi zdjęciami, jak się do tego dobrać i jak najłatwiej usunąć problem, bez ryzyka uszkodzenia rozbieranych elementów.

 

Będę bardo wdzięczny, a z tego co widzę podobny kłopot ma więcej użytkowników, więc wszyscy będziemy wdzięczni :)

 

Edytowane przez mkpol
Trzymaj się tematu. Od prezentowania swoich samochodów jest dział Mój Passat ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności