Skocz do zawartości
limak8

otwieranie bagażnika pilotem (Passat CC)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam krótkie pytanie do innych posiadaczy Passat-a CC. Przy otwieraniu klapy bagażnika przy użyciu pilota powinno zostać to zasygnalizowane przez mrugnięcie świateł (u mnie jest to pojedyncze mrugnięcie prawego światłą stopu - ale tylko tego na klapie bagażnika). Czy u was jest tak samo czy zapalają się zarówno z lewej jak i z prawej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mrugają kierunki a nie stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie podobnie jak u kolegi.... mrugaja kierunki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, u mnie podobnie jak u kolegi.... mrugaja kierunki...

 

 

Czyli zarówno wyłączenie alarmu jak i otwarcie bagażnika skutkuje mrugnięciem kierunkami? Trochę to dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to raczej normalne ;) U Ciebie coś jest dziwne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, to raczej normalne U Ciebie coś jest dziwne

 

Dokładnie :) coś z elektryką masz nie halo że jeden i to w dodatku stop ci się zapala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - mrugają kierunki zarówno przy otwieraniu jak i po zamknięciu klapy (po prostu alarm się rozbraja, a po zamknięciu uzbraja - jeżeli masz jeszcze włączoną sygnalizację dźwiękową przy włączaniu/wyłączaniu alarmu to również powinien "piknąć").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalecam sprawdzenie kabli w harmonijce pękają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się - mrugają kierunki zarówno przy otwieraniu jak i po zamknięciu klapy (po prostu alarm się rozbraja, a po zamknięciu uzbraja - jeżeli masz jeszcze włączoną sygnalizację dźwiękową przy włączaniu/wyłączaniu alarmu to również powinien "piknąć").

 

Kierunki mi mrugają zarówno przy rozbrajaniu jak i przy uzbrajaniu alarmu. Chodzi mi o sytuację w której samochód już jest otwarty i postanawiam sobie otworzyć bagażnik z pilota (środkowy przycisk - muszę przytrzymać ponad 1s). Tylko wtedy mruga prawy stop.

 

zalecam sprawdzenie kabli w harmonijce pękają

 

Co masz na myśli poprzez harmonijkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gumowy peszel w którym są kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gumowy peszel w którym są kable

 

Nie widzę tego u siebie. Kable pewnie są w zawiasie klapy bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym w ogóle przetestował kierunkowskazy i bym zobaczył czy czasem nie ma zwarcia czy czegoś gdzieś tam; to znaczy, zapalasz auto, włączasz lewy kierunek (bez świateł mijania) i patrzysz czy mruga tylko kierunek, potem to samo po prawej. Jak jest coś nie halo ze zwarciem to powinieneś to zauważyć.

Generalnie to te lampy są ledowe i być może że sygnały są prowadzone cyfrowo, wtedy ciężko mówić o jakimś zwarciu na kablach, ale nie wiem. Może po prostu to tak ma być, ale nie wiem po co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zlokalizować co prawdopodobnie jest przyczyną takiego zachowania. Miałem wcześniej problem z sygnalizacją otwarcia klapy bagażnika (pokazywał że jest otwarty gdy w rzeczywistości było inaczej. Ponowne otwieranie i zamykanie klapy nie pomagało. Wymiana zamka też nie pomogła).

 

Dziś przypadkowo zauważyłem że wyżej opisany problem z sygnalizacją zamka nie pojawia się gdy mam wyłączone światła. Pobawiłem się trochę miernikiem i okazuje się że przy zamkniętej klapie (lub prawie zamkniętej) gdzieś dochodzi do zwarcia. Przy otwieraniu klapy z pilota gdy nie ma zwarcia żadne światła się nie zapalają więc jest ok :) Obstawiam na kable w zawiasie klapy. W weekend zabiorę się za rozbiórkę. Mam nadzieję że pójdzie szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się zlokalizować co prawdopodobnie jest przyczyną takiego zachowania. Miałem wcześniej problem z sygnalizacją otwarcia klapy bagażnika (pokazywał że jest otwarty gdy w rzeczywistości było inaczej. Ponowne otwieranie i zamykanie klapy nie pomagało. Wymiana zamka też nie pomogła).

 

Dziś przypadkowo zauważyłem że wyżej opisany problem z sygnalizacją zamka nie pojawia się gdy mam wyłączone światła. Pobawiłem się trochę miernikiem i okazuje się że przy zamkniętej klapie (lub prawie zamkniętej) gdzieś dochodzi do zwarcia. Przy otwieraniu klapy z pilota gdy nie ma zwarcia żadne światła się nie zapalają więc jest ok Obstawiam na kable w zawiasie klapy. W weekend zabiorę się za rozbiórkę. Mam nadzieję że pójdzie szybko.

ehh te wiązki w naszych autach to badziew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma raptem 4 lata a kable w wiązce były w opłakanym stanie. Praktycznie każdy z 10 kabli miał po kilka miejsc z odsłoniętymi miedzianymi żyłami a gdzieniegdzie żyły zaczynały już się przecierać. Zamiast kupować nową wiązkę i męczyć się z jej podmianą, wymieniłem jedynie popsute fragmenty kabli. Trochę czasu to zajęło ale teraz przynajmniej wiem że kable narażone na ciągłe zginanie są zdecydowanie lepszej jakości i powinny działać bezawaryjnie zdecydowanie dłużej.

 

Po mojej zabawie wszystko działa tak jak powinno z malutkim wyjątkiem :) Nie działa mi prawe światło przeciwmgielne. Żarówka sprawna, przewód w wiązce klapy tylnej od złącza w bagażniku aż do żarówki też sprawny (sprawdzałem wszystko omomierzem). Czy to prawda że pali się tylko światło przeciwmgielne z lewej strony? Tak teoretycznie wynika ze schematów elektrycznych. Czy mógłby ktoś to potwierdzić?

 

 

CC1.jpg

 

 

 

CC2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, w końcu jeździmy po prawej stronie, pewnie w angolach pali się prawe... Chociaż w niektórych samochodach palą się po obu stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 sedan i kombi świecą się tylko po lewej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa otwarcia pod kątem elektryki jest ok. Gorzej z mechaniką. Klapa siedzi na dole i nie podnosi się. Chłopaki mieliście taki problem. Przypuszczam że powód leży w zużytej sprężynie. Wymieniał ktoś, albo jakiś patent zastosował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie sprawa otwarcia pod kątem elektryki jest ok. Gorzej z mechaniką. Klapa siedzi na dole i nie podnosi się. Chłopaki mieliście taki problem. Przypuszczam że powód leży w zużytej sprężynie. Wymieniał ktoś, albo jakiś patent zastosował?

 

W CC masz dwie sprężyny (po jednej na stronę) i dodatkowo siłownik gazowy po lewej stronie. Z tego co znalazłem w ETKA to ty masz po obu stronach siłowniki gazowe. Wymiana na pewno pomoże. Przy ich cenie nie sądzę aby opłacało się bawić w regenerację.

 

B6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności