Skocz do zawartości
skittle

Zastąpienie koła wielomasowego zwykłym kołem zamachowym

Rekomendowane odpowiedzi

a mi właśnie zaczęło się ślizgać sprzęgło - 58tys wytrzymało Valeo KIT 4p - AJM po chipie w ECU Project, jazda 90% miasto, nie butowane od 2000 i ogólnie noga z daleka od sprzęgła...Teraz chyba wrócę do dwumasy bo od początku to Valeo mi nie pasowało - czuć było lekkie wibracje ale najgorszy był hałas od 2500 do 3000 przy mocnym przyspieszaniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy ktoś jeszcze może zmieniał dwumasę na jednomas w silniku ALZ? ewentualnie od jakiego modelu podejdzie sztywne koło. Czeka mnie wymiana kompletnego sprzęgła i rozważam wsadzenie właśnie jednomasu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy(świeżak) na forum liczę na każdą pomoc gdyż szukam ostatniej deski *******. Mam passata 1.9 TDI AFN najechane 365km(ile w tym prawdy,nie wiem nie podłączałem pod VAG'a ok 130km po wirusie. Sprzęgło mam już na wykończeniu(dwumas) nie wiem czy jutro normalnie dojadę do pracy. Postanowiłem że wstawie sztywne sprzęgło tzn nowy komplet plus używane koło i tu są schody ponieważ byłem na znajomym szrocie i chłopaki pokazali mi koło od seata toledo I 110 za 120zł. Słyszalem że do mojego modelu pasuje jedynie od audi 80 b4 1z i teraz mam pytanie które wybrać? Czy od seata by pasowało? Z góry dziękuje za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście od toledo nie pasuje. Ma to być koło od auta z silnikiem wzdłużnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam silnik w poprzek
a zagladales pod maske?@ mase mona zespawac i wywazyc,tylko na sztywnym kole potrzeba tarczy z jakimis sprezynkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam silnik w poprzek

 

Przecież każdy Passat B5 miał silnik wzdłużny. Do Passata pasuje jedynie koło z Audi 80 1Z lub 2.0 ABK, ja mam taki zestaw w swoim Passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sprzeglo masz bo niby u mnie nie pasuje na wieloklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik w poprzek... Czyli mogę zamawiać to koło ? A do tego pasowałby taki komplet http://allegro.pl/sachs-sprzeglo-audi-a4-a6-vw-passat-1-9-tdi-b5-i5279311284.html albo http://allegro.pl/sachs-sprzeglo-audi-80-100-a6-coupe-1-8-2-0-b4-c-i5199775104.html ? Pozdrwiam

Edytowane przez vwmaniak1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam silnik w poprzek... Czyli mogę zamawiać to koło ? A do tego pasowałby taki komplet http://allegro.pl/sachs-sprzeglo-audi-a4-a6-vw-passat-1-9-tdi-b5-i5279311284.html albo http://allegro.pl/sachs-sprzeglo-audi-80-100-a6-coupe-1-8-2-0-b4-c-i5199775104.html ? Pozdrwiam
SACHS SPRZĘGŁO AUDI 80 100 A6 COUPE 1.8 2.0 B4 C nie podejdzie...w passacie z 2 masa przeszkadzaja sruby od 2 masy.A tak na marginesie...co ty masz za passata B5 ze silnik masz w poprzek?Jakis skladany z 2 sztuk?:)Napewno zagladales pod maske?Silnik masz z przodu... nie szukaj w bagazniku z tylu:DA tak powaznie tylko tylko tarcza luka lub SACHS,ze sprezynami bo inaczej strasznie trzesie przy przyspieszaniu(przerabialem ten temat)Mam zespawana 2 mase Edytowane przez Gregoryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło http://allegro.pl/audi-a4-b5-passat-b5-kolo-zamżachowe-adp-i5431341186.html da rade ? To jakie sprzęglo wedlug was koledzy mam zamontować ?Może i mam wzdłuż :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Krótko mówiąc koło z linku a sprzęgło audi 2.0 będzie pasować ? Oczywiście krótsze śróby do tego

Edytowane przez vwmaniak1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie sprzeglo masz bo niby u mnie nie pasuje na wieloklin

 

Sprzęgło mam dedykowane do Audi 80 2.0 ABK tarcza o średnicy 228mm i 23 ząbki na wieloklinie, silniki poprzeczne mają wałek sprzęgłowy na 26 albo 28 ząbków, i ani koło zamachowe do wzdłużnego silnika nie podejdzie, ani tarcza sprzęgła, wszystko musi być od silnika wzdłużnego. Sprzęgło mam SACHS

Krótko mówiąc koło z linku a sprzęgło audi 2.0 będzie pasować ? Oczywiście krótsze śróby do tego

 

Śruby musisz też kupić od Audi 80, na forum masz manual z tego nawet, miałem zapisane ale po czyszczeniu kompa link mi uciekł. Poszukaj tam masz numery śrub jakich będziesz potrzebował.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Koło http://allegro.pl/audi-a4-b5-passat-b5-kolo-zamżachowe-adp-i5431341186.html da rade ? To jakie sprzęglo wedlug was koledzy mam zamontować ?Może i mam wzdłuż

 

Rozrząd masz od której strony? Prawej podłużnicy czy chłodnicy? jak od chłodnicy to masz silnik wzdłuż ;) Co do koła nie wiem czy podejdzie, tu liczy się średnica tarczy sprzęgła w moim przypadku musiało to być 228 mm i 23 ząbki na wieloklinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek921 dzięki za pomoc właśnie wiem ze nie pasują do siebie części z silnika wzdłużnego do rzedowego tylko niby czytałem i w ogóle ze do mojego podejdzie ale już jedzie nowe drugie sprzeglo wiec będziemy próbować. I oczywiście też to będzie SACHS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wymieniłem w moim passacie z silnikiem AVB koło dwumasowe na sztywne moło valeo i powiem szczerze że to był błąd, nigdy więcej tego błędu nie popełnie i nikomu nie polecam. Autem jezdzi się teraz jak traktorem. Przy ok 2 tys obrotów auto wpada w wibracje ktore czuć na całym aucie a do tego po przejechaniu ok 30 tys km zaczyna mi skrzynia wyć... Znajomy uprzedzał mnie że sztywne koło może rozwalić skrzynię i chyba miał racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z was przerabiał w swoim passacie 1.8T AEB dwumasę na jednomas? Jakimi częściami zastąpiliście z jakiego samochodu? Siada dwumasa do tego sprzęgło się kończy dlatego szukam żeby taniej to zrobić. Pozdrawiam

Edytowane przez bcymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to będziesz mial:

Kolo zamachowe od Audi 80 b4 2.0 115km

Docisk LT 2.8 Tdi

Tarcza Audi 2.5 Tdi

Wysłać wszystko do obróbki do W-wy na Skoczylasa i cieszyć się mocnym sprzegłem śmiało przenoszącym 450-500Nm :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najtaniej to będziesz mial:

Kolo zamachowe od Audi 80 b4 2.0 115km

Docisk LT 2.8 Tdi

Tarcza Audi 2.5 Tdi

Wysłać wszystko do obróbki do W-wy na Skoczylasa i cieszyć się mocnym sprzegłem śmiało przenoszącym 450-500Nm :) pozdro

to jakiś sprawdzony zestaw?

koło zamachowe, docisk używki a tarczę nową kupić?

Ciekawe jakie koszta obróbki wyjdą i czy to się opłaci bardziej niż dwumasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jakiś sprawdzony zestaw?

koło zamachowe, docisk używki a tarczę nową kupić?

Ciekawe jakie koszta obróbki wyjdą i czy to się opłaci bardziej niż dwumasa

 

Koło może być używane, bo idzie do obróbki, tarcza również :) docisk udało mi się kupić nowy za grosze ;) mnie części wyszły 300 i obróbka kosztuje 600, więc za 800-900 będę miał bardzo mocne sprzęgło do upalania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe. Na czym w ogóle polega obróbka? coś na zasadzie regeneracji? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekołkowanie Koła pod inny docisk, ztoczenie przylgni pod nową tarczę, coś tam jeszcze i wyważenie wszystkiego na koniec.. do końca nie pamiętam bo jeszcze nie wysłałem swojego do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności