Skocz do zawartości
StefanTG

Skrzynia FHN z AWX do AFN'a

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma w a6 c5 11/260/gtb17 i jakieś sprzęgło z dociskiem od dwumasy,sprzęgło sztywne.Zapytam go,co tam dokładnie siedzi,bo spisuje się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega ma w a6 c5 11/260/gtb17 i jakieś sprzęgło z dociskiem od dwumasy,sprzęgło sztywne.Zapytam go,co tam dokładnie siedzi,bo spisuje się bardzo dobrze.

 

Ok to po pytaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło zamachowe od audi 80 2.0b,tarcza i docisk od a4 b5 2.5 tdi,numer tarczy 059 141 031.Jak pisałem zdrowiutka i mocna11(nówka tłok)+260+gtb17 i daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 benzyna a 1 z to to samo koło .. a numer docisku masz ?? Bo w sumie to u mie zamach by był ok tarcza też tylko docisk nie daje rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam,ale namierzenia takiego docisku nie powinno stanowić problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aham ok to bd pracował. .tulko właśnie w 2.5 d audi tez jest dwumas to ciekawe czy podejdzie do zamachu 1 z a od 2.5 vp to na pewno podejdzie bo dwumas jest płaski

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

20160701_134134.jpg

A tu mały patecik , żeby sprawdzić szczelności dolou. . Pompujemy 2 bar i patrzymy gdzie ucieka. . U mnie pod opaska uciekło. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem,to docisk podchodzi,tarcza ma 240mm,ma też tłumik drgań pomimo dwumasowego koła.

Kolega jeździ na takim sprzęgle w a6 c5 afn i póki co daje radę,pewnie zestaw jest od vp'ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem,to docisk podchodzi,tarcza ma 240mm,ma też tłumik drgań pomimo dwumasowego koła.

Kolega jeździ na takim sprzęgle w a6 c5 afn i póki co daje radę,pewnie zestaw jest od vp'ka.

o cos takiego chodzi?? http://allegro.pl/sprzeglo-audi-a6-c5-a4-b5-2-5tdi-v6-kolo-dwumasowe-i6095306750.html

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://allegro.pl/audi-a6-4f0-3-0-tdi-059141031m-sprzeglo-i6292602111.html a tu 3 .0 tdi docisk powinien podejsc bo tarcza jest taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak samo,ale dla pewności warto by policzyć zęby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ale nic nie znalazłem więc spytam tutaj. Czy skrzynia fhn podejdzie do silnika avb na sprzeglo 228mm pług n play czy będzie trzeba coś przerabiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukałem ale nic nie znalazłem więc spytam tutaj. Czy skrzynia fhn podejdzie do silnika avb na sprzeglo 228mm pług n play czy będzie trzeba coś przerabiać?

 

http://www.dieselschrauber.de/Getriebe_Main.html

 

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/181640-b5-ahu-jaka-skrzynie-biegow-wybrac/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tabeli nie pasuje. To co ewentualnie musiałbym przerobić wymienić żeby podeszła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jedna 5tka ma nie pasować za inną 5tkę?

To,że fhn ma inne przełożenia niczego nie dowodzi.To tak samo jakby ktoś chciał w golfie 4 zmienić krótką skrzynię egr na długą ggu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie pasować czy nie bo już nic nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja bym nie byl pewny tego

sa inne sprzegla a wiec walki i zabki sa inne na tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,że są też inne,ale akurat do 5tek są takie same.Nawet tarcze 240mm mają te same frezy,co 228mm.

Kolega w a6c5 afn ma skrzynię 5tkę+sprzęgło na sztywnym kole,oraz tarczę i docisk 240mm i pasuje.

 

Tak samo jest ze skrzyniami do poprzecznych,każda jedna 5tka,jaka by nie była pasuje w miejsce poprzedniczki,pod kątem wałka i frezów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu konkretną odpowiedź. Czyli z pół osiami też nie powinno być problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności