Skocz do zawartości
lesław

nieszczelności w układzie chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pękła mi jedna aluminiowa rurka w chłodnicy, więc ją wyciąłem i zatkałem wloty (nic nie cieknie). Od tej pory układ w różnych miejscach zaczął się rozszczelniać. Najpierw puściła metalowa rurka układu w jednym miejscu, potem w innym, wreszcie ją wymieniłem. Przy okazji wymieniłem kilka innych przewodów gumowych (wyglądały już nie najlepiej), plastikowe trójniki (potrzebne do zasilania płynem reduktora od gazu) zamieniłem na metalowe i wymieniłem też opaski zaciskowe. Teraz jak układ się uszczelnił, to płyn zaczął mi uciekać przez jeden brok w silniku. Czy ominięcie tej jednej rurki w chłodnicy może mieć na to wpływ, czy może coś innego (uszczelka pod głowicą odpada - była wymieniana)? Co można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tworzy się za duże ciśnienie w układzie. wężyk przelewowy do sprawdzenia/udrożnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wężyk przelewowy co idzie od zbiorniczka wyrównawczego jest połączony z grubym wężem co idzie od króćca przy głowicy do chłodnicy i jest drożny.

Czy wycięcie rurki w chłodnicy mogło coś namieszać?

Edytowane przez lesław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korek powinien upuszczać nadmiar ciśnienia... No i oczywiście nie może być czysta woda w układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korek działa, bo po wyłączeniu silnika po kilku minutach węże są miękkie. Zalany jest płynem nie wodą.

Powiedzcie, czy ta wycięta rurka ma jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie, czy ta wycięta rurka ma jakieś znaczenie?

Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak się nazywa w 1,8 ABS rurka wodna łącząca kolektor ssący z przewodem wodnym wychodzącym ze ściany grodziowej (od nagrzewnicy)... taki śr 2cm, dł 20cm który pod wtryskiem jest wpięty? Monterzy zakładając u mnie kiedyś LPG poprowadzili go bardzo blisko kolektora wydechowego, coś trąciłem grzebiąc wczoraj przy cewce i przepalił mi się... zaczęło wywalać mi płyn na kolektor, kłęby dymu spod maski... Prawie zawału dostałem, myślałem że mi się samochód zapalił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, już sobie z "metra" zakupiłem i wymieniłem. Jakby kto szukał wężyka do kolektora dolotowego to średnica wewnętrzna 10mm, zewnętrzna 17mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
owiedzcie mi jak się nazywa w 1,8 ABS rurka wodna łącząca kolektor ssący z przewodem wodnym wychodzącym ze ściany grodziowej (od nagrzewnicy)... taki śr 2cm, dł 20cm który pod wtryskiem jest wpięty?

Równiez szukam jakiegokolwiek namiaru czy oznaczenia tego węzyka,sprawa była by łatwiejsza gdyby samochód nie był 250km dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem:] Dla poszukujących to 051121056A.Są zamienniki z toprano i HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności