Skocz do zawartości
eltom

[B5] Lusterka składane z pilota

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie z jakich jeszcze aut oprócz toledo i superb lustra będą pasowały do 3B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b5 i b5fl

Leon 1

Toledo 2

Superb

Golf IV

 

Oczywiście trójkąty mocowane do drzwi będziesz miał inne niż w pasku, mogą być też angliki ale musisz stare trójkąty zostawić reszte przekładasz

Edytowane przez michalzip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że te trójkąty sa identyczne zarówno dla lusterek składajacych się elektrycznie jak i ręcznie. Pytam, bo mam elektrycznie składane lusterka ( te z kierunkami ) i w skutek kolizji ułamany został właśnie ten trójkat, reszta lusterka wydaje sie być sprawna, czy mogę więc dokupić sam trójkąt od zwykłego lusterka i przełożyć resztę ze swojego ?

 

I tu pojawia sie właśnie argunent odnośnie dodatkowego wyłącznika funkcji składania lusterek z pilota, tak jak pisał maryo, a mianowicie, gdy lusterko zostało uszkodzone i nie wskazane jest składanie go, a drzwi zamykać jednak trzeba ;)

Edytowane przez Asia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem lustra od toledo i chciałem przełożyć trójkąty ale.... trzeba przełożyć mikro styk, okazuje się że jednak że trójkąty nie są takie identyczne jak większość twierdzi. W tych od składana jest dodatkowe mocowanie mikro styka i dziurka w której jest przedłożenie włącznika (jak większość twierdzi krańcówka)

 

Co do krańcówek. W lusterku jest tylko jedna i na 90% nie odpowiada ona za złożenie i rozłożenie lusterka ponieważ cały czas jest ona wciśnięta dopiero po rozłożeni/złożeniu na siłe mechanizm wyskakuje z zębów i daje sygnał do sterownika że coś z lusterkiem jest nie tak. Jak dla mnie ten mikro styk jest od tego żeby jak nam jakaś uprzejma osoba złoży albo rozłoży (sprawdzałem da się bez większego problemu)sterownik odcina zasilanie na silnik. Za to żeby lusterko dalej nie kręciło służy ogranicznik który nie daje lusterku się rozkładać i składać, silnik kręci do oporu a sterownik widzi że silnik już ma ciężko i odłącza zasilanie.

Więc jeżeli nawet nie damy tego mikro styka to lustro powinno normalnie pracować, ale musimy go wcisnąć i zablokować.

To co napisałem jest to moja obserwacja i na dzień dzisiejszy mogę się mylić, czekam na przekaźnik żeby się upewnić

 

 

Na 1 zdjęciu widać gdzie wychodzi mikro styk

Na 2 zdjęciu zaznaczone na czerwono gdzie celuje mikro styk, a na niebiesko wspomniany ogranicznik

2012-11-29 12.38.24.jpg

2012-11-29 12.39.40.jpg

Edytowane przez michalzip
Dodanie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyłącznika na zimę , jaki to miałbybyć wyłącznik , najlepiej zdjęcie i gdzie go podłączyć (do jakich kabelków)

, bo co do umiejscowienia to wiadomo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś podłączyłem elektrycznie lusterka i wszystko działa jak należy. Podziękowania dla kolegi eltom za instrukcję.

Oba lustra miałem z B5 FL bez kierunków więc nie musiałem przerabiać niczego poza wymianą obudowy lusterek.

Co do trójkątów - trójkąty są identyko w lustrach zwykłych i elektr. składanych , a mikrostyk czy cokolwiek to jest, umocowane jest w obudowie lusterka, pod szkłem a nie w trójkącie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić zdjęcie tego mikro styku i zobaczyć kolory kabli? Ja mam trójkątach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w jednym, prawym bo mam luzem, zapasowe. Zrobię. Ty masz z Toledo, możliwe że tam coś innego wymyślili producenci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Tak TRÓJKĄTY LUSTEREK SIĘ RÓŻNIĄ!!! Faktycznie w trójkącie lusterka elektrycznie składanego jest dodatkowy odlew na którym trzyma się ten Switch, jak na zdjęciu kolegi wyżej. W zwykłym lusterku nie ma tego odlewu i tam nie ma do czego umocować Switcha. Do Switcha dochodzą dwa przewody - BRĄZOWY I BRĄZOWO/FIOLETOWY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cóż życie.... :) Kable do switcha są tego samego koloru. Czekam na zdjęcia tylko jak możesz takie bardziej szczegółowe, może da sie zrobić lifting :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod szkłem a nie w trójkącie.
Zaraz zaraz na zdjęciu widać że mikro styk jest na trójkącie a nie pod szkłem. Mniej więcej w tym samym miejscu mam mikro styk i chce zrobić jakieś mocowanie w swoich mocowaniach

2012-11-29 12.38.17.jpg

Edytowane przez michalzip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem, że się pomyliłem - mikrostyk jest w trójkącie lusterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory faktycznie przeczytałem ale źle zrozumiałem. Ok czyli będę kombinował już mam pomysł jak go przymocować, całe szczęście mikro styk ma dziurki więc wiertełko 3 dziurki 2 małe śrubki i będzie dobrze. Jak zrobię wkleję zdjęcia.

 

Dzięki serek za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:bry2 no problem, czekam na Twoje postępy.

 

 

 

---------- Dodano o 18:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:15 ----------

 

------------------------------FILMIK----------------------------------------------

 

http://www.youtube.com/watch?v=xVdCQ25uK4I

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tam są trochę inne kolory kabli w wiązce i numery pinów, reszta podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz czekamy , aż ktoś zamontuje taki wyłącznik w pasku i napisze jak podłączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jak, skoro u nas instalacja jest na dwóch przekaźnikach to trzeba przeciągnąć kabel pod oba przekaźniki i wpiąć się pod oba piny (jakieś) i dać to na przełącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności