Skocz do zawartości
eltom

[B5] Lusterka składane z pilota

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podpięte póki co składane przeróbki z Leona, działa fajnie aczkolwiek następne czekają w kolejce ori Superb z podświetleniem LED. Wtedy zrobię też składanie ze środka jak w ori, ale równolegle do pilota. Podpięcie się pod krańcówkę zaryglowania w zamku daje taki efekt, że można zamknąć auto nie zamykając luster - klikając 2 razy zamknij na pilocie lub przekręcając 2 razy zamykanie kluczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtedy zrobię też składanie ze środka jak w ori, ale równolegle do pilota. Podpięcie się pod krańcówkę zaryglowania w zamku daje taki efekt, że można zamknąć auto nie zamykając luster - klikając 2 razy zamknij na pilocie lub przekręcając 2 razy zamykanie kluczem.

zrobiłeś już to co jest opisane wyżej

ja też za montowałem lusterka od skody superb 1 składane i montaż opisany w tym temacie jest bardzo prosty tylko nie działa mi to oświetlenie led co jest w lusterkach

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobiłeś już to co jest opisane wyżej

 

??? O co Ci chodzi? Tłumaczyłem dla kolesia co i jak więc? Nie czaję... hehe coś CI się troszkę zagubiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobię też składanie ze środka jak w ori, ale równolegle do pilota. Podpięcie się pod krańcówkę zaryglowania w zamku daje taki efekt, że można zamknąć auto nie zamykając luster - klikając 2 razy zamknij na pilocie lub przekręcając 2 razy zamykanie kluczem.

pytam się czy już masz zrobione u siebie to co cytuję z twojej wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, no ale znaku zapytania nie ma i stąd zamieszka:P No mam tak podpięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tych osób co założyły sobie składane lusterka według opisu z pierwszego postu, mam takie pytanie czy u was tez przez jakiś czas po zamknięciu drzwi i uśpieniu się modułu komfortu słychać działający silniczek w lusterku i czasem się nie składa jedno z lusterek  (u mnie jest taka sytuacja w prawym lusterku a wszystko jest podłączone według opisu z pierwszego postu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 U mnie silniczki działają tylko podczas składania lusterka.

A to że składa co się czasem tylko jedno, jest winą tego że złożyłeś to na dwóch przekaźnikach i z silniczka prawego nie zawsze wychodzi sygnał zamknięcie (prawdopodobnie uszkodzony zamek i nie zawsze rygluje drzwi, a to niezbędne do złożenia lusterka). Dlatego lepiej złożyć na jednym przekaźniku, bo wtedy lusterka zawsze będą działać równo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi przednie regulują się jak zamykam z pilota i regulują się automatycznie po przekroczeniu 20km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknięcie się to nie ryglowanie ? muszą się zamknąć jakby na dwa razy. Ten sygnał powoduje zaginięcie lusterek.

Na pewno jest to problem ze sterowaniem, dlatego warto robić na jednym przekaźniku i sterowaniu z jednych drzwi, wtedy jest pewność, że będą się zamykać i otwierać razem. Na dwuch przekaźnikach często się tak dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zamontować składane lusterka do swojego passata tylko nie jak wszyscy oryginalne lecz od audi a6 c6(Po prostu bardziej mi się podobają :) ), mocowanie po lekkim rzeźbieniu pasuje. Lecz pojawia się taki problem iż lustra od audi nie maja tego trzeciego kabelka który jest od styku który wyłącza lusterko po rozłożeniu/złożeniu i tu się pojawia problem ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przewód nie jest od włączania/włączania, tylko od tego, żeby silniczek nie zadziałał, jak lusterko jest ręcznie złożone. Jednak i tak przy podłączeniu przez przekaźnik nie działa to prawidłowo, więc śmiało możesz olać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ok dzięki za info, myślałem że to od tego ponieważ na jednym forum tak przeczytałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem lusterka według instrukcji na dwóch przekaźnikach.Po podłączeniu pod centralny zamek przestała działać regulacja w lewym I w prawym lusterku.W dodatku prawe przestało się składać i rozkładać, po wciśnięciu "joy'a" od regulacji lusterek, rozkłada się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu założyłem lusterka składane, jednak tylko za pomoca przycisku ze srodka, postanowiłem przerobic to za pomocą przekaźnika 361, po jego zamontowaniu nie działają mi dwa kierunki regulacji lusterka i tez nie ustawiaja sie one z pamięci fotela. w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciąłeś przewód czarno-czerwony z pinu 7 wtyczki lusterka, który idzie do silniczka szyb? właśnie on, gdy jest podłączony robi problem z regulacją.. Powinien być z lusterka podłączony tylko bezpśrednio z przekaźnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panow.

Zalozylem sobie lusterka od skody superb I. Z podswietlaniem przestrzeni wokół auta lecz  bez kierunków.  Najpierw robilem to zeby bylo jak fabryka. Czyli lusterka ori od skody przelacznik z pozycją składania. I co sie okazalo? Ze nie działa. Wiec zmienilaem silniki od podnoszenia szyb od tej samej skody od ktorej lustreka byly. I bingo. Zadzialalo. 

Nastepnie chcialem miec skladanie po zamknięciu auta pilotem. Wiec kupilem moduly i zrownoleglilem je z silnikami do podnoszenia szyb i wszystko przestalo działać. Wydaje mi sie ze sprzeczne sygnaly plynely z dwoch źródeł.  Wiec dolozylem dwa pzekazniki na dwoch przewodach idących do silnika skladania. I zasilanie przekaznika dalem z + po zaplonie. I wszystko dziala jak należy.

Czyli po zamknieciu auta z pilota lustarka sie skladaja a po przekreceniu kluczyka w stacyjce moge lusterka złożyć przełącznikiem na drzwiach.

Taki opis moich zmagań. Jesli ktos jest zainteresowany moge narysowac schemat podlaczen.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie oto sugestie odnośnie montażu przekaźnika składania lusterek.

Nikt nie napisał ani nie wynika to ze schematu podłączenia przekaźnika, że należy odciąć przewód instalacji idący na pin nr 2 wtyczki lusterka a w jego miejsce w kierunku lusterka podłączamy odpowiedni przewód z nowej instalacji przekaźnika składania lusterek, resztę przewodów można dolutować równolegle. 

Dodatkowo zauważyłem u siebie na przewodzie brązowo-zielonym idącym z krańcówki zamka na pin 28 wtyczki silnika szyby w drzwiach kierowcy, że jest odwrotnie niż w opisie a mianowicie masę na tym przewodzie mam cały czas przy otwartym samochodzie a po jego zamknięciu pilotem sygnał masy znika. Reasumując przy otwartym aucie miałem lusterka złożone a przy zamkniętym otwarte.

Czy ktoś także miał takież spostrzeżenia?

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się następującym spostrzeżeniem: po zamontowaniu składania lusterek z pilota i po nocy że złożonymi lusterkami wyładował się do zera akumulator. Póki co przekaźnik zdemontowany i prądu nie żre. Na bank problem z rozładowaniem się akumulatora powstał po doposażeniu auta w przekaźnik składania lusterek i pewnie z tego powodu, który stwierdziłem czyli odwrotnego stanu w pojawianiu się masy na przewodzie brązowo-zielonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam teraz pod który podłączyłem u siebie, ale na pewno był to przewód który powodował złożenie lusterek po uzbrojeniu alarmu (+12 po zamknieciu auta, 0 po otwarciu).

Lusterka pozostają rozłożone również wtedy, gdy przy zamykaniu auta przyciśnie się drugi raz przycisk zamykania (alarm nie uzbrojony, jedynie drzwi zamkniete, niezaryglowane)

nic akku nie rozładowuje.

To z opisu kolorami też z tego co pamiętam nie pasowało. Miernik w dłoń i szukałem odpowiedniego prxewodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ta przeróbka z pierwszego postu zda egzamin w pasku b6 tzn czy to będzie działać

Zna ktoś odpowiedź na moje pytanie

Udzieli ktoś odpowiedzi

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności