Skocz do zawartości
Gość TomiLUG

Napisy na tylnej klapie...

Rekomendowane odpowiedzi

O, dzięki. Tylko muszę wziąć wszystkie za i przeciw czy założyć takie bonsaj czy nie :) Poczekam chyba do spotu w Łodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekam chyba do spotu w Łodzi

 

Nikt z nas nie ma takich krzaczków ;-). Część ma fabryczne napisy, a część ( w tym ja ) fabrycznie nie ma napisów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego muszę pomyyyyyyśleć :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytelnikiem jestem od dawna, userem od dziś, przywitałem się już w wątku Virtual Tuning.

 

Czy ktoś mógłby podać fabryczne odległości dla 3BG sedan z poniższego obrazka (C - odstęp liter) :

 

image3oi6.jpg

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mógłby podać fabryczne odległości dla 3BG sedan z poniższego obrazka (C - odstęp liter) :

Częściowe info masz tutaj, niestety fotka już nie działa. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek czy o takie coś ci chodziło?

 

obraz097gr2.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek czy o takie coś ci chodziło?

 

raczej o napis taki jak z TEJ aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przejrzałem ten temat i normalnie krew mnie zalewa, jak czytam te sposoby na usuwanie znaczków.

 

niezawodny manual, jak to zrobić (testowany XX....X razy):

1. nagrzewasz suszarka lub opalarka znaczek

2. odcinasz znaczek nitką do zębów

3. pozostałości kleju nasączasz nitro

4. ściągasz opuszkiem palca

5. jako, że po zdjęciu znaczka ze starszego auta zawsze widac odbarwienie lakieru polerujesz pastą G3 i śladu nie ma

 

prawdopodobnieństwo uszkodzenia lakieru = 0%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak sobie przejrzałem ten temat i normalnie krew mnie zalewa, jak czytam te sposoby na usuwanie znaczków.

Nie pij więcej, :rotfl: ile sposobów usuwania znaczków jest opisane w tym temacie? Jeden, i to nie do końca opis. o co Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może źle napisałem... chodziło mi bardziej o texty typu nie używać rozpuszczalników, zostają rysy etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Częściowe info masz tutaj, niestety fotka już nie działa.

Bez tamtej fotki dane są bezużyteczne, dlatego dodałem swoją i ponawiam prośbę o odległości z tej fotki.

 

3. pozostałości kleju nasączasz nitro

Nitro? Nitro rozpuszcza większość lakierów! Co innego benzyna ekstrakcyjna, która oprócz kleju pomaga bezpiecznie rozpuścić ślady ze smoły i asfaltu. Poza tym sposób się zgadza i również go polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nitro nie uszkodzi Ci klaru, możesz rzucić szmate nasączoną nitro na dach i zostawić na cały dzien i nic nie będzie. benzyną ekstarakcyjną będziesz rzeźbił i rzeźbił, tak jakbys to wodą robił -robiłem w lakierni wiec sposób, który podałem jest sprawdzony i jestem w stanie dać 100% pewności, że nic się nie stanie z lakierem...

 

poza tym nitro to nie aceton, który usówa wszystko do gołej blachy...

Edytowane przez witek-b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nitro nie uszkodzi Ci klaru

Jeśli nie, to super, bo klej rozpuszcza błyskawicznie. Natomiast niemetalik (emalia?) schodzi pod nitro, bo dawno temu coś takiego mi się zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może miałeś jakiejś kiepskiej jakości tą emalie, w przypadku lakieru samochodowego to się nie zdarza... Gdyby tak się działo, to zarówno w polo, jak i w pasku miałbym wydarte dziury na tylniej klapie (polo LD5D akryl, passat LB9A akryl)... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli już wiem jak się pozbyć emblematów..

A czym przykleić nowy znaczek ?? Jakiś konkretny klej, czy raczej taśma dwustronna ?? Pytam bo kupiłem sobie znaczek 1.6 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czym przykleić nowy znaczek ??

Dwustronnie klejąca taśma montażowa na podkładzie z gąbki. Jest w rolkach w większości sklepów chemicznych, kosztuje kilka złotych, docina się małe kawałki. Sprawdzone.

 

Czy ktoś mógłby podać odległości z klapy z mojego pytania kilka postów wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czym przykleić nowy znaczek ?? Jakiś konkretny klej, czy raczej taśma dwustronna ?? Pytam bo kupiłem sobie znaczek 1.6

 

fabrycznie jest przyklejany na taśmę dwustronną na gąbce

jak kupujesz taki znaczek nowy to ma już na tylnej stronie taką taśmę, więc wystarczy oczyścić i odtłuścić miejsce gdzie ma byc naklejony i nakleić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje przed liftem i nie ma u mnie tego wgłębienia, ale wymiar A=29mm, D=39mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja już jestem po wymianie symbolu 1.8 Czeka mnie wymiana napisu PASSAT, bo zlazł chrom i wygląda badziewiaście. Mam literki fabryczne, stary napis próbowałem odkleić nitką dentystyczną, za cholerę nie szło, mimo grzania. Wziąłem więc i oderwałem za pomocą noża. Resztki taśmy usunąłem zmywaczem do usuwania silikonu, nie rozpuszcza żadnego lakieru. Bez [polerki (bo i po co?) widać ślad po poprzednim napisie, więc wklejenie to już drobnostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fabrycznie jest przyklejany na taśmę dwustronną na gąbce

 

która się fachowo nazywa taśmą bitumiczna (można ja dostac w kazdej mieszalni lakierów)...

 

wasil1 może źle odcinałeś, nitka nie odcina sie jak nożem tylko jak piłą -raz w jedna raz w drugą. nie ma możliwości aby nie chciał zejść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności