Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] - Podświetlane klamki wewnętrzne

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek mówię o listwach w drzwiach :). Podświetlenie klameczek mam już przygotowane, czekam tylko na jakieś 2-3 godzinki wolnego czasu, żeby założyć. A pisząc listwy mam na myśli maskownice w rączkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie opisać gdzie sa montowane listwy led w drzwiach?

Według Etki oswietlenie LED w klamkach (3AA 947 355) zostalo wycofane 01.06.2011 bez czesci zastepczej, natomiast chyba zaczeli montowac listwy led (3AA 947 356) z tym ze nie moge skojarzyc gdzie to jest montowane, co one maja robic? :)

NIe sa to duze koszty, wiec moglbym dodac do swojego, pytanie, co a raczej czy pasuje do obecnych elementow ktore mam. Czy to jest montowane w listwie ozdobnej, tzn pod nia, ogolnie sprawdzałem nie ma tam miejsca na cos dodatkowego? Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, możecie opisać gdzie sa montowane listwy led w drzwiach?

Według Etki oswietlenie LED w klamkach (3AA 947 355) zostalo wycofane 01.06.2011 bez czesci zastepczej, natomiast chyba zaczeli montowac listwy led (3AA 947 356) z tym ze nie moge skojarzyc gdzie to jest montowane, co one maja robic?

NIe sa to duze koszty, wiec moglbym dodac do swojego, pytanie, co a raczej czy pasuje do obecnych elementow ktore mam. Czy to jest montowane w listwie ozdobnej, tzn pod nia, ogolnie sprawdzałem nie ma tam miejsca na cos dodatkowego? Jakies sugestie?

 

Nie ma opcji na dodanie oświetlenia ambiente do listew które tego nie maja. Sa całkowicie inaczej zbudowane, a po drugie nie idzie kupić samego elementu świecącego.

Mam u siebie takie oświetlenie to wiem dokładnie jakie są różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7L6 919 063 ( 7L6919063 ) - dioda w oprawce

moze ktos mi powiedziec jaki jest kolor powyzszych diod?

Swiatlowod jest bezbarwny a jaki kolor daja diody? Patrzac na grafike niby czerwony, ale jak wpisze ten numer w google to chyba wszystkie kolory wystepuja, wiec nie jestem pewien jaki jest faktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos montowal juz ambiente w klamkach w B7?

Jestem po montazu w swoim pasku podswietlenia w nogach oraz lampek bialo/czerwonych w drzwiach i przy okazji podczas kodowania sterownikow w drzwiach probowalem rowniez dodac podswietlenie w klamkach. Wedlug schematu zasilanie do tego jest z pinu 17 (drzwi przednie), natomiast drzwi tylne, no wlasnie nie wiem ktory pin (10 - lampka 1 oświetlenia ambiente tylnych drzwi) lub pin (4 - lampka 2 oświetlenia ambiente tylnych drzwi) - tak jest oznaczone w Elsie. Problemem jest rowneiz to, ze po przekodowaniu nie pojawil sie nigdzie +12V a nie wiem czemu?! Powinien on pojawic sie (chyba) w momencie palenia sie głównych swiatel? Ktos juz robil to w B7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos montowal juz ambiente w klamkach w B7?
Możesz się podpiąć pod oświetlenie przycisku otwierania szyby.

 

Bardzo fajny modzik. Jeszcze nie miałem okazji jechać tak żeby było całkiem ciemno, ale już nawet wieczorową porą podświetlenie daje ładną poświatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zamówiłem graty w ASO pod ten fajny modzik:)

 

Zadam teraz beznadziejne głupie pytanie , czy w klamkach w drugiej klasie tez było oferowane takie oświetlenie czy tylko na przód ? Zamówiłem póki co komplet na przód .

 

Podaje aktualne ceny z ASO Sobieslaw Zasada Warszawa :

 

7L6819774 cena 16,49 zł

 

7L6919063 cena 19,38 zł

 

4B0971832 cena 14,11 zł

 

Przy ściąganiu boczkow drzwi warto zaopatrzyć sie tez w kilka spinek plastikowych bo można pourywac groszowa sprawa numer części:

 

6Q0 868 243 cena 1,72 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadam teraz beznadziejne głupie pytanie , czy w klamkach w drugiej klasie tez było oferowane takie oświetlenie czy tylko na przód ? Zamówiłem póki co komplet na przód .

 

ja tam miałem pełen wypas, 4 klamki, jabber też ma na bogato :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w klamkach w drugiej klasie tez było oferowane takie oświetlenie czy tylko na przód
ja tam miałem pełen wypas, 4 klamki

Pawłowi chyba chodziło o to czy fabrycznie z tyłu też było podświetlenie. IMO w wersji individuwal było z przodu i z tyłu tyle że inaczej umiejscowione. Ja u siebie też robiłem P/T a do tego jeszcze klameczki mam na wysoki połysk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pawłowi chyba chodziło o to czy fabrycznie z tyłu też było podświetlenie.

 

Marku jak Ty doskonale czytasz w moich myślach :) Oczywiście chodziło mi tak jak jest w oryginale .

 

Jak było mocowane orginalnie ? Nie tak jak wg instrukcji Bimbasza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ori chyba były montowane same diody na przednim boku klamki (nie wiem jak to lepiej określić). Rozwiązanie Marcina jest zapożyczone chyba z golfa albo z tourana, stąd konieczność dopasowania elementu świetlnego. Od siebie dodam, że trzeba się precyzyjnie trzymać instrukcji Marcina jeśli chodzi o położenie otworu i wyprofilowanie elementu. Kto to robił sam wie w czym rzecz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o samym wycinaniu plastiku w klamce pod element świetlny ?

 

Kurcze myślałem że właśnie to jest ori oświetlenie jakie było oferowane..

 

Diodę chyba by było łatwiej zaaplikować, jeden otwór , trochę kleju na gorąco żeby to zamocować i kable do instalacji . mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się ale efekt też będziesz miał adekwatny do włożonej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na samej diodzie za 1 złoty... :bezzebow

Zobacz we wątku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie obraź się czy coś z tych rzeczy , ta dioda jest fajna praktyczna i wymaga na pewno dużo mniej pracy niż wkładanie tych elementów podłużnych , ale zdecydowanie bardziej mi się podoba oświetlenie by Bimbasz :D Pomimo to że jest jakieś 50 razy droższe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomimo to że jest jakieś 50 razy droższe

z praca to nawet 150% droższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była informacja pod tę wypowiedź... :wmorde

 

Diodę chyba by było łatwiej zaaplikować, jeden otwór , trochę kleju na gorąco żeby to zamocować i kable do instalacji . mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z praca to nawet 150% droższe

 

No tak ... zapomniałem że roboczogodzina to jednak kosztuje swoje :D

 

piko piko :

 

Piotrze przeglądałem Twój temat z autkiem i widziałem to , dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem graty z VW , powiedzcie mi teraz jak podłączyć zasilanie od przycisku od otwierania szyb od kierowcy i od pasażera ?

 

Marcin, pytanie do Ciebie za 100pkt, ta plastikowa obudowa przezroczysta która wkłada sie w klamek w ten wycięty podłużny otwór ma na z jednej strony przy krawędzi taki dłuższy element plastikowy , czy on tez ma przejść przez klamke czy to służy jako blokada tego żeby nie wychodziło prźez klamke do środka ? Może ktoś zrobić z bardzo bliska zdjęcie tego elementu w klamce ? Interesuje mnie ile tych "krzywizn" wystaje u Was w klamce.:D nie chciałbym zrobić za dużego wycięcia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności