Skocz do zawartości
blezor

Zmiana odblysnika w bi-ksenonie skretnym.

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze w przypadku reflektorów VAG to zdjać sam klosz, który jest mocowany tworem, który za oceanem nazywają Permaseal.

Są oczywiście sposoby i metody na demontaż klosza bez widocznych uszczerbków na samym reflektorze ale ja cały czas bije się z myślami czy to dotykać (trzeba grzać opalarką i dobrze podważać i wycinać). Poza tym jak już miałbyś to rozebrane to najlepiej w ogóle wyp***ć soczewki Valeo i montować Hellę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, radekrp90 napisał:

wyp***ć soczewki Valeo i montować Hellę.

Do xenona to będzie chyba trudne.

8 minut temu, radekrp90 napisał:

trzeba grzać opalarką

dobrze też robi "sezonowanie" w piekarniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mkpol napisał:

dobrze też robi "sezonowanie" w piekarniku

Mówisz o kilkukrotnym wygrzewaniu i studzeniu czy o jakiejś innej metodzie? Jak gdzieś widziałem na necie jakiś zmiękczacz do tego kleju, który należy podawać na spoinę za pomocą strzykawki. Podobno pomaga. Ja też powoli się zastanawiam nad regeneracją chociaż bardzo nie pili. Myślałem nad zamianą/wymianą soczewek na jakieś Evox'y 3" żeby było więcej światła lub na soczewki bi-led ale wtedy jak masz AFS to tracisz tą funkcjonalność. Z tego co się orientowałem to jedynym problemem jest tylko rozklejenie klosza, soczewki z odbłyśnikiem kupujesz pod konkretny model zainstalowanej poprzednio soczewki i przekładasz.

Edytowane przez kazmirz_pawlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię, że ten plastik i klej miękną jak się potrzyma lampę w piekarniku w temperaturze jakieś 80 stopni przez 4-5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pytałem takiego gościa lokalnie to mówił, że te lampy nie są klejone na klej bitumiczny tylko na twardo i trzeba używać chemii i/lub bardzo mocno grzać. Natomiast piekarnik na 80 stopni to tyczy się raczej tego kleju bitumicznego, czyli tzw miękkiego, który większość warsztatów nakłada w trakcie regeneracji oryginalnych lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam,

Polecicie kogoś w okolicach Warszawy +150km w jedną stronę co bawi się w rozklejenie lamp w B6? Osobiście dzwoniłem po kilku miejscach ale oni tną tyły, jeden gościu rozkleja ale krzyknął 1500zł za komplet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi robi gość koło Mielca,, Podkarpackie,, 700zł komplet regeneracja bixenon skrętny polift, dzisiaj je odbiorę to dam zdj z efektu. W pakiecie jest regeneracja odbłyśników, czyszczenie soczewek, czyszczenie lamp w środku, polerka i zabezpieczenie kloszy z zewnątrz  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki czas realizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 1.5 tygodnia za długo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 zł to nie jest okazja, to normalna cena raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900zł kosztuje rozebranie i wyjęcie odbłyśnika oraz 50-100zł/szt za regenerację klosza tam gdzie kolega emilus100 robił. Jak się orientowałem dalej w Polskę to ceny zbliżone właśnie do tej, jednak nikt nie zrobił kompletu w cenie 700zł z polerką i demontażem lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo to poszło w górę. Ja u nich wymieniałem odbłysnik to 700 płaciłem za wszystko. Z tym, że to zwykła lampa była nie xenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, radekrp90 napisał:

O 1.5 tygodnia za długo :D

Nie zależało mi jakoś na czasie bo jeżdżę teraz na zwykłych lampach ?

A co do cen to pytałem się też niedaleko Krakowa, podobny zakres prac, rozklejenie, regeneracja odbłyśników, czyszczenie soczewek i polerka, a cena 550 zł za komplet czas realizacji 2 dni oczywiście bixenon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz skrzynkę z płyty osb z otworem do którego wsadzisz dysze opalarki. Wkładasz lampę do środka i grzejesz , jak się dobrze nagrzeję to najlepiej czymś płaskim lecisz po całej lampie (obrys klosza) i powinien zejść . Nie mówię tutaj o śrubokręcie 0.5 cm szerokości . 

Podgrzewanie punktowe opalarką nie ma sensu ale całości już ok . Piekarnika nie próbowałem ale może kiedyś z ciekawości .... 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie lampę z B6 z tzw Permaseal. Halogeny i owszem, BiXenony raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed: received_386172029472601.thumb.jpeg.6ae1e0bb5839a3dd039b284e3196d486.jpeg

Po:IMG_20201209_202729.thumb.jpg.451631dbdf75a4b6443e818aa6884efe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności